композиційний план


Міністерство освіти та науки, молоді та спорту УкраїниХарківський Національний Педагогічний Університет імені Г. С. Сковороди
Композиційний план хореографічної постановки

З дисципліни «Основи композиції та постановки танцю»
Виконала: студентка 2 курсу, 22 групифакультету мистецтв та дошкільної освіти
Федченко А. І.
Харків - 2013
Композиційний планНазва номеру: « Привіт, Лунатикам!»Ідейно – тематичний аналіз
Тема: веселе життя інопланетян на місяці, взаємодія дитини з інопланетними створіннями.
Ідея: уміння дитини, через свою безпосередність, знайти спільну мову навіть з інопланетянами.
Надзавдання: донести до глядача за допомогою хореографічних образів невинність, кумедність інопланетних створінь, те, що інопланетяни - це такі ж живі створіння як і люди, у них своє життя і вони зовсім безпомічні.
Час дії: деньМісце дії: уявна планета, на якій живуть інопланетяниЕпоха, у якій виник танець: XXI століттяФорма танцю: масовийВид танцю: сучаснийЖанр: жартівливийКількість виконавців: 1 дівчинка – солістка 6 років, 12 дівчаток масовка, 6 – 8 років
Сюжет номеру
Теплий літній день. Головна героїня Марійка – дуже допитлива та непосидюча попала на планету, де живуть інопланетяни. Там вона зустрічається з мешканцями цієї планети – Лунатиками та бачить що вони щось несуть велике у руках, це виявляється велика цукерка. Марійка дуже полюбляє солодке і вирішує будь яким чином відібрати цю солодку величезну знахідку. Вона таки домагається свого – відбирає цукерку, але Лунатики теж не промах - вони повертають цю цукерку собі. Вишикувавшись у шеренгу почали уходити від Марійка якнайшвидше, а Марійка, зрозумівши, що просто так не отримає солодкий подарунок, вирішує зробити так, щоб ця велика цукерка сама до неї вистрибнула. Вона смикає за мотузочку, яка висіла від цукерки, цукерка рветься, а з неї випадають надувні кульки. Марійка побачивши багато кульок – радіє та сміється, а Лунатики залишаються нерушимі з місця від образи. Марійка побачивши що Лунатики засумували, дарує кожному по кульці і вони залишаються друзями.
Драматургія номеру
Експозиція: (1 м. 25 сек.) Маленька, дуже допитлива, дівчинка Марійка, потрапила на Місяць та шукає жителів цієї планети. Поки вона шукає, жителі цієї планети, Лунатики, готуються до свята – в них день радості та миру. Вони йдучи до місця призначення встигають гратися величезною цукеркою.
Зав’язка: (18 сек.) Марійка нарешті знаходить жителів цієї планети, але на них вона зовсім не звертає уваги, її погляд відразу привертає увагу величезна цукерка, якою грались Лунатики. Марійка дуже полюбляє цукерки, тому вирішує будь – яким чином відібрати її. І в неї це з легкістю вдається.
Розвиток дій: (43 сек.) Лунатики не можуть влаштовувати свято без цієї цукерки, і саме тому вони починають змагатися з маленькою дівчинкою, щоб відібрати цю величезну цукерку. В них відбувається баттл, хто кого перетанцює, щоб отримати цукерку.
Кульмінація: (46 сек.) Нарешті Лунатики схитрували, побачивши що Марійку у танцях не перемогти. Вони, доки вона танцювала, забрали в неї цукерку, вишикувавшись як потрібно один за одним, зібрались уходити. Марійка зрозумівши що втрачає такий величезний солодкий подарунок, зробила капость – смикнула за мотузочку, яка висіла на цукерці і цукерка розірвалась, а звідти посипались надувні кульки. Дитина дуже зраділа, а ось Лунатики відразу засумували.
Розв’язка: (1м. 10 сек.) Марійка, побачивши, що лунатики зовсім перестали посміхатися, вирішує подарувати Лунатикам, щоб розвіяти їх сум, по кульці. Вони відразу зраділи таким подарункам і Марійка залишилась друзями з інопланетянами!
Аналіз музичного супроводу та хронометраж танцю
Загальний хронометраж танцю: 4 хвилини 26 секунд.
Музичний розмір: 1 частина – 2/42 частина – 4/43 частина – 4/4
Експозиція: 1 хв. 25 сек.Зав’язка: 1 хв. 26 сек. – 1 хв. 44 сек.Розвиток дій: 1 хв. 45 сек. – 2 хв. 28 сек.Кульмінація: 2 хв. 29 сек. – 3 хв. 15 сек.Розв’язка: 3 хв. 16 сек – 4 хв. 26 секТемп: помірно - швидкий
Додаткове: аудіо фрази Марійки з мультфільму «Машенька и медведь»- «А я иду, гуляю по Луне» - «Никого нету, вы где тут все, ну куда вы все подевались?»-«Очень добрый день»-« А это там что?»- «И это все мне?»-«Поделись с ребенком?!»-«Ух, я такая боевая»- смех МашенькиМузика Елвін та бурундуки «У – и – у – а -а»Музика Darling « Letkiss (Dub dub dubi dubi dub)»Музика мультфільм «Машенька и медведь» - «Песенка про дружбу»
Опис костюмів
Солістка – Довгий сарафан рожевого кольору, на тонких бретелях, білий гольф під сарафаном, на голові велика шапка - платок більше голови дитини, рожевого кольору.
Масовка – комбінезон світло - зеленого кольору, по краю рукавів – жовта обшивка, так само і по низу штанів, на колінах, на плечах , на стегнах - пояс жовтого кольору. На шиї темнішого зеленого кольору – шарф. На голові шапка світло - зеленого кольору, з жовтими вухами.
Ілюстрація до костюма
Костюм – солістки
Костюми масовки
Опис декорацій та атрибутів

Велика цукерка( приблизно 2 м.), в якій в середині надувні кульки. Білого кольору за надписом «Кольоровий дощ»
Графічне зображення танцю
Малюнки Такти Опис танцю

Приложенные файлы

  • docx 822296
    Размер файла: 743 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий