валики — укр

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
1 - загальний вигляд; 2 -ось з шайбою і гайкою; 3 - металева вздувка; 4 - ванночка з сіткою Робоча частина валика - дерев'яний, металевий або пластмасовий циліндр довжиною 10-25 см і діаметром 4-7 см, обтягнутий гумовою губкою, поролоном або хутром з коротким ворсом

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
У комплекті з валиком повинно бути відро або лист з високими бортами і гратами для віджиму фарби.
Решітки встановлюють в відро або деко похило, щоб не менше однієї третини її знаходилося вище рівня фарби.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Міні валик для фарбування вузьких поверхонь або предметів

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Для фарбування кутів і труб

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Рукоятка для валика (верстат) відіграє важливу роль при виробництві малярних робіт.
Відмінність їх між собою не тільки за розміром бюгеля, але ще й за загальною довжиною. Є коротка рукоятка 30 сантиметрів, середня рукоятка близько 40-45 сантиметрів і довга більш 50 сантиметрів.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Поліуретанові або поролонові валики - підходять для роботи з клеями, лаками, фарбами та грунтовками на водній основі.
До його переваг можна віднести невисоку вартість.
До недоліків - розбризкування фарби, низька зносостійкість, нерівномірність пофарбованого покриття, боязнь складів з хімічно агресивними компонентами.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Валики з поліаміду або нитяні валики
підходять для всіх типів малярних складів і поверхонь. Забезпечують рівномірне фарбування. Мають гарну вбираючу і утримуючу здатність. Відрізняються підвищеною зносостійкістю і можливістю багаторазового використання. Добре піддаються очищенню. Недоліком нитяного валика є розбризкування фарби при великій довжині ворсу.


13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Поліестеровий валик - професійний інструмент, ідеально підходить для робіт з використанням ВД-фарб і масляних фарб. Зносостійкість. Валик має зносостійку клеєну шубку з поліестерової плетеної нитки і прекрасно сумісний з м'якими розчинниками. Завдяки довжині ролика 230 мм, інструмент покриває більшу площу фарбою за один рух в порівнянні з фарбуванням звичайною щіткою. Якісне нанесення матеріалу. При нанесенні фарби важливим буде те, як валик вбирає фарбу, а потім рівномірно віддає її поверхні, забезпечуючи найбільш якісне нанесення. Так само необхідно звернути увагу на довжину ворсу: вважається, що для фарбування гладких поверхонь підійде валик з коротким ворсом, для шорсткуватих - з довгим. Поліестеровий валик USP має прекрасну затність до вбирання, має ворс, який добре утримує фарбу і запобігає її розбризкуванню.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Валики з поліакрілу або велюрові валики - за своїми характеристиками схожі з поліамідними валиками. Недоліком є невелика всмоктуюча здатність. Тому при роботі велюровий валик доводиться часто вмочувати в фарбу, що збільшує час роботи.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Притискної гумовий валик для шпалер. Використовуються для прокатки швів і видалення повітряних бульбашок при обклеюванні стін шпалерами.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Фактурні валики - призначені для декоративного фарбування і створення рельєфних поверхонь. Застосовуються з текстурними оздоблювальними мате-ріалами - структурними штукатурками, шпаклівками, декоративними фарбами. Рифлене покриття насадки може виконуватися жорстким - з гуми, пінопласту або м'яким - з текстилю, поролону.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Декоративний валик для структурування фарби

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Філеночні валики мають вузькою робочою поверхнею і використовуються для декоративного фарбування (нанесення фільонок), а так само вони зручні при фарбуванні віконних рам. Накатні валики застосо-вуються для усунення невеликих дефектів на поверхні і додання їй декоративного, облагородженого виду.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
Хутряної валик малярний - це хутряний чохол, який щільно обтягує циліндр що крутиться. Для виготовлення застосовується тільки однорідний матеріал з равнодлінним ворсом. Стандартна довжина ворсу коливається від 8 до 25 мм в залежності як від виробника даного малярного валика, так і від сфери застосування інструменту. Від довжини ворсу малярного валика, відповідно, залежить фактура і малюнок при фарбуванні. Діаметр становить 40-70 мм, а довжина циліндра 100-250 мм.


Переваги та недоліки

·


Догляд за малярським валиком


Для того щоб багаторазово використовувати малярний валик за ним потрібно правильно доглядати.
По-перше, для різних типів фарби рекомендується використовувати різні валики.
По-друге, по закінченні роботи валик потрібно максимально звільнити від залишків фарби (прокатати по решітці) і промити розчинником. Розчинник підбирається в залежності від типу фарби. Далі потрібно валик кілька разів добре струснути і повісити до повного висихання. Не рекомендується його викручувати і сушити в іншому положенні, тому що шубка замнеться і валик втратить форму.
По-третє, якщо валик використовуватиметься в найближчі дні, зберегти його можна опустивши у відро з фарбою і упакувавши в поліетилен.


Показники якості малярного валика

Багатий вибір малярних валиків вітчизняного та зарубіжного виробництва змушує нас замислитися про їх якість. Існує кілька ознак і прийомів, які допомагають визначити добротність інструменту.
1. Стисніть хутряну насадку в руці і відпустіть - якісний валик швидко відновить первісну форму.
2. Про якість інструменту говорить охайна шубка, з плоскими, не виділяються швами і без стирчать ниток. Поздовжні смужки на шубці свідчать про те, що шубка зшита і при необхідності її можна замінити. Як правило, це ознака професійного та якісного інструменту. Поперечні або косі смуги є показником клеєних шубок, що не підлягають заміні. Зносостійкість такого інструменту не висока.
3. Стійкість до агресивних складів визначається за кількістю смужок розташованих на шубці. Чим їх більше, тим стійкіше валик.
Від довжини ворсу залежить здатність валика утримувати фарбу, а також гладкість одержуваного покриття. Самими гладкими є покриття, нанесення валиками саме з коротким ворсом. Циліндр обертається навколо осі або разом з віссю. Валик кріпиться на осі вилки або консолі за допомогою гайки з шайбою або дротяної шпильки.

Підбір ворсу для валика
Валики продаються з різним - коротким, середнім і довгим ворсом.
Короткий ворс (зазвичай 5-10 мм) не утримує багато фарби, але найкраще підходить для глянцевої фарби, так як дає тонкий, дуже гладкий шар.
Багатоцільовий середній ворс (15-20 мм) добре тримає будь-який тип фарби і дає м'який пунктировані ефект.
Длинно ворсистий валик (25-32 мм) накочує товстий шар фарби на нерівності текстурованої, пошкодженої або дуже пористої поверхні і дає дуже пунктирований ефект. Дивись таблицю 1.
Таблиця 1Отримана текстура покриття
поверхня що фарбується
довжина ворса, мм

гладка
Стіни, підлоги, меблі
5-6

середньої гладкості
Стіни
10-15

Груба
Текстуровані стіни, штукатурка, цегляні і кам'яні підлоги
20-25

дуже груба
Цегла, бетонні блоки, кам'яна кладка, зовнішня штукатурка
30А також при добірці потрібного вам валика, зверніть увагу на їх класифікацію.
подивіться на букви, пропечатані на етикетці. Маркування вітчизняного виробника підрозділяється на чотири різні групи. Перша буква у всіх валиків - буква В, вона і означає, власне, «валик».
Друга буква абревіатури вкаже на те, з якого матеріалу виготовлена шубка малярного валика. Наприклад, «М» - валик з хутряним покриттям.
Третя буква вказує на сферу застосування того чи іншого валика. «П» - для підлог. Відповідно ви можете побачити, наприклад, поєднання «ВМП», що означатиме «валик хутряний для фарбування підлоги».
Вважається правильним використовувати всі хутряні валики тільки при фарбуванні поверхонь лакофарбовими складами.

Розрізняють 3 основних типи малярних валиків:

ВП - робоча частина покрита поролоном, це дозволяє ефективніше працювати з фарбами на основі латексу;
ВМ - робоча частина покрита хутряним ворсом. Валики такого типу стануть в нагоді при роботі з емалями і фарбами на олійній основі;

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
ДНЗ «Одеський центр ПТО»

3 типа
валиків

ВП
- робоча
частина покрита
поролоном

ВМ
– робоча частина покрита хутряним ворсом

ВМУ
Хутряні малярські валики для фарбування кутів
Приложенные файлы

  • doc 3554232
    Размер файла: 706 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий