З прийняттям проекту


З прийняттям проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку державного експортного контролю за проведенням переговорів щодо здійснення експорту товарів та загальних вимог до зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів”
Обґрунтування необхідності прийняття постанови
Частиною першою статті 18 Закону України „Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання” (далі – Закон) в редакції від 20.02.2003 було визначено, що суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності може проводити з іноземним суб’єктом господарської або іншої діяльності переговори, пов’язані з укладанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо здійснення експорту товарів військового призначення (далі – ТВП), тільки за умови отримання ним позитивного висновку Держекспортконтролю України про можливість їх проведення. Зазначена норма стосувалася проведення переговорів щодо здійснення експорту ТВП до всіх іноземних держав незалежно від того існує чи не існує ембарго на експорт таких товарів до відповідної іноземної держави.
Законом України від 23.09.2010 № 2561-VI внесені зміни до частини першої статті 18 Закону. Згідно з оновленою нормою зазначеної статті Закону cуб’єкт господарювання повинен отримувати висновок Держекспортконтрою України про можливість проведення переговорів щодо здійснення експорту ТВП тільки у разі, якщо існує ембарго на експорт таких товарів до відповідної іноземної держави.
Тобто, здійснено часткову дерегуляцію підприємницької діяльності в частині контролю за проведенням суб’єктами господарювання переговорів щодо здійснення експорту ТВП.
Державний контроль за проведенням переговорів щодо здійснення експорту товарів подвійного використання залишився без змін і здійснюється тільки у разі, якщо існує ембарго на експорт таких товарів до відповідної іноземної держави.
У частині другій статті 18 Закону зазначено, що порядок державного експортного контролю за проведенням таких переговорів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи зазначені зміни у Законі, потребується внесення відповідних змін до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.1998 № 125.

Приложенные файлы

  • docx 788122
    Размер файла: 15 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий