ИКР 3 курс

ЗАВДАННЯ
ДО ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ
нормативної дисципліни
Кримінальне право (Загальна частина)

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Індивідуальна робота, поруч з лекційними, практичними заняттями та самостійною роботою студентів є одним з найголовніших методів освоєння змісту навчальної дисципліни.
Індивідуальна робота складається з двох частин – теоретичної та практичної.


2 Завдання для ІНДИВІДУАЛЬНОЇ роботи студентів

Змістовні модулі 1 – 2

Індивідуальне завдання 1

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Наукові основи кваліфікації злочинів.
2. Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво (ст. 197-1). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Рішенням суду Бєлогуров зобов’язаний був виплачувати аліменти в розмірі 1/3 частини заробітку на утримання двох дітей-близнюків віком чотири роки до досягнення ними повноліття. Через півроку Бєлогуров кинув роботу й аліменти не платив, у зв’язку з чим у нього утворилася заборгованість за 8 місяців, хоча державний виконавець і попереджав його про необхідність влаштуватися на роботу. Після другого попередження Бєлогуров влаштувався на роботу, почав сплачувати аліменти.
Як кваліфікувати дії Бєлогурова?

Індивідуальне завдання 2

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів проти виборчих прав громадян.
2. Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Робітник Тумак проник на склад заводу, склав у мішок три костюми і п’ять пар чобіт, що належали учасникам художньої самодіяльності, і намагався винести їх, але був затриманий охоронником Скирдою. Тумак ударив охоронника кулаком в обличчя, збивши його з ніг, і зник з викраденими речами. Падаючи, Скирда вдарився головою об бруківку і дістав травму голови з розвиненим крововиливом у мозкові оболонки. Не при-ходячи до пам’яті, він помер.
Кваліфікуйте дії Тумака.

Індивідуальне завдання 3

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів проти трудових прав громадян.
2. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини (ст. 149). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Керівник філії банку Власов від окремих громадян приймав начебто на депозит великі суми іноземної валюти з виплатою відсотків, удвічі більших, ніж за депозитними договорами виплачував банк. Договори оформлялися від імені банку, на них проставлялась печатка філії банку. Одержання грошей ніякими документами, крім договорів, не підтверджувалося, депозитні рахунки не відкривались. Отримані кошти Власов надавав у кредит тіньовим структурам під більш високі відсотки, ніж виплачував «вкладникам». На кредитних договорах також проставлялася печатка банку. Усього від своєї діяльності Власов протягом двох років одержав дохід у сумі 400 тис. доларів США. Громадяни, які «вкладали» кошти на депозитні рахунки, і громадяни, які брали кошти в кредит, усвідомлювали, що кошти через касу філії банку не оприбутковувалися.
Дайте кримінально-правову оцінку діям Власова.

Індивідуальне завдання 4

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів, що становлять небезпеку для життя і здоров'я людини, які вчинюються у сфері медичного обслуговування.
2. Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань (ст. 260). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Глось у власному гаражі встановив обладнання для виробництва фальсифікованої горілки шляхом розбавлення спирту етилового водопровідною водою. «Допомагали» Глосю найняті ним громадяни Кошель і Литвин, яким він за кожну пляшку виготовленої горілки платив по 20 коп. Скляні пляшки Глось купував у пункті приймання склотари. На пляшки наклеювались етикетки та контретикетки відомих виробників горілчаних виробів, на яких містилися зображення їх торговельних марок, які на замовлення Глося незаконно виготовляв працівник поліграфічного підприємства Чобіт, а також справжні марки акцизного збору з голографічними захисними елементами, які Глось купував у начальника цеху лікеро-горілчаного заводу Кравця.
Спирт Глось купував в Оськіна, який його контрабандно завозив з Республіки Молдова. Реалізовувались виготовлені горілчані вироби через кіоски приватних підприємців Ігумнова та Шкіля на дрібнооптовому ринку, які мали ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв.
Усього за 3 місяці було виготовлено 60 тис. пляшок горілки, які Глось передав для реалізації Ігумнову та Шкілю за 240 тис. грн. Реалізація горілчаних виробів, виготовлених Глосьом, Ігумновим і Шкілем здійснювалася без відображення у бухгалтерському обліку.
Якою має бути кримінально-правова оцінка дій усіх цих осіб?

Індивідуальне завдання 5

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів у сфері обслуговування споживачів.
2. Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності (ст. 256). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Малич і Баришников, які ніде не працювали, домовилися про спільне вчинення нападів на відділення банку. З цією метою Малич купив собі мисливську рушницю, з якої виготовив обріз, а Баришников придбав фінського ножа. Вони розробили конспіративні способи зв’язку між собою, склали план дій для нападу на ряд філій банку. Жодного нападу Малич і Баришни-ков не вчинили, оскільки були затримані, обріз і фінський ніж у них вилучено.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 6

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів у сфері кредитно-фінансової, банківської і бюджетної систем України.
2. Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою (ст. 192). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Вироком суду Дядиченко засуджений за ч. 1 ст. 263 КК України за те, що він придбав у невстановленої особи імітаційні запали до учбово-імітаційних гранат та піропатрон, які незаконно зберігав у своїй квартирі. Суд виходив з висновку експерта про те, що вилучені у Дядиченка імітаційні запали є боєприпасами, а піропатрон вибуховою речовиною. На вирок суду захисник Дядиченка подав апеляцію з проханням закрити провадження у справі за відсутністю у діях його підзахисного складу злочину. Він писав, що бойовими припасами визнається складова частина озброєння, призначена для ураження живої сили і техніки або для руйнування споруд. Оскільки імітаційні запали до учбово-імітаційних гранат призначені не для руйнування споруд, а для імітації вибуху, вони не можуть бути визнані бойовими припасами, а є імітаційними піротехнічними пристроями. Піропатрони до будівельно-монтажного пістолета використовуються в монтажних пристроях та інструментах для одержання енергії, необхідної для забивання в будівельні конструкції деталей кріплення. Вони є різновидом патронів небойового призначення. Використання в піропатронах вибухових речовин (пороху) не змінює їх цільового призначення і не дає підстав для віднесення піропатронів до вибухових речовин чи боєприпасів.
Яке рішення повинен прийняти суд апеляційної інстанції?

Індивідуальне завдання 7

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів у сфері землевикористання, охорони надр, атмосферного повітря.
2. Шахрайство з фінансовими ресурсами (ст. 222). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Начальник чергової частини міського відділу міліції Курочкін самовільно за місцем роботи взяв із сейфа спортивний пістолет, протягом дня носив його при собі, а пізно ввечері із застосуванням цього пістолета на ґрунті ревнощів заподіяв дружині легкі тілесні ушкодження, вистреливши їй у ногу.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 8

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Створення злочинної організації, терористичної групи та інших злочинних об'єднань, участь у них та у злочинах, що вчиняються ними чи пов'язані з ними.
2. Зараження венеричною хворобою (ст. 133). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
У стані сп’яніння Антонов о 24-й годині проник до квартири, де проживала колишня його дружина, її сестра Єрмолаєва, а також їхні дві малолітні дочки. Скориставшися тим, що всі вони спали, Антонов відкрив усі чотири крани газової плити, зняв їх ручки, а також ручку контрольного крана і сховав. Щоб з квартири, розташованої на 8-му поверсі, ніхто не зміг вийти, Антонов зачинив двері. Антонова, почувши шум, прокинулася, вийшла на кухню і, побачивши відкриті крани газової плити, почала просити Антонова закрити їх. Він відмовився. Тоді вони разом з Єрмолаєвою почали кликати на допомогу. До дверей підійшла сусідка Брюханова, яку Єрмолаєва намагалася впустити до квартири. Антонов перешкоджав цьому, але Єрмолаєвій і Антоновій вдалося відімкнути двері і впустити Брюханову. Вимогу трьох жінок перекрити газ Антонов ігнорував. Тоді Єрмолаєва піднесла до конфорки запаленого сірника. Полум’я обпалило їй волосся. Прибулий наряд міліції затримав Антонова, який ніякого опору не чинив.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 9

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121). Юридичний аналіз складу злочину.
2. Поняття, види і загальна характеристика злочинів у сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Свистун, який підтримував позашлюбні інтимні стосунки з топ-моделлю С., перебуваючи в її квартирі, знайшов кілька світлин С. в оголеному вигляді, які він потім зберігав у себе вдома. Після того, як С. відмовилася зустрічатися зі Свистуном, він розмістив світлини на сайті в Інтернеті з пропозицією бажаючим познайомитися із С. для інтимних стосунків, перерахувати на вказаний ним рахунок 50 доларів США. Бажаючих виявилося кілька десятків. Отримані кошти Свистун привласнив.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 10

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів проти життя особи.
2. Порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг (ст. 202). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Самусенко познайомився з Мажевською і запросив її до себе в гості. Пізно ввечері, маючи намір вступити з нею в статевий зв’язок, Самусенко намагався підняти її з крісла. Мажевська вирвалась і вибігла в коридор. Наздогнавши її, Самусенко замкнув двері, заявивши з погрозою, що з цієї квартири так не виходять. Не бачачи виходу зі становища, Мажевська підбігла до відкритого вікна і викинулась з 8-го поверху. Від одержаних тілесних ушкоджень вона померла на місці.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Змістовні модулі 3 – 4

Індивідуальне завдання 1

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів, що посягають на безпеку руху або експлуатації автотранспорту і міського електротранспорту.
2. Одержання незаконної винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації (ст. 354). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Бочарову, Галкіну і Тараришкіну було пред’явлено обвинувачення за ч. 3 ст. 185 КК у тому, що вони за попередньою домовленістю вчинили дві квартирні крадіжки. У зв’язку з тимчасовим розладом душевної діяльності Тараришкіна суд справу щодо нього виділив в окреме провадження і направив його на примусове лікування, а щодо Бочарова і Галкіна виніс обвинувальний вирок. Розглядаючи справу стосовно Тараришкіна після його одужання, суд допитав як свідків засуджених Бочарова і Галкіна. Попереджені про відповідальність за дачу завідомо неправдивих показань, Бочаров і Галкін показали, що Тараришкін не брав участі у вчиненні квартирних крадіжок, що не відповідало дійсності.
Чи можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за дачу завідомо неправдивих показань Бочаров і Галкін?

Індивідуальне завдання 2

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів проти моральності.
2. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов'язків (ст. 385). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Зайчук подала в прокуратуру заяву про те, що Пишний вступив у статеві зносини з її 13-річною дочкою Катрею. Прокурор порушив кримінальну справу проти Пишного за ч. 1 ст. 155 КК України. Слідчий Москалюк, якому було передано справу для розслідування, відчуваючи особисту неприязнь до Пишного, умовив потерпілу дати показання про те, що Пишний її зґвалтував. Одержавши такі показання, Москалюк пред’явив Пишному обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 152 КК України.
Дайте кримінально-правову оцінку дій Пишного, Зайчук Катрі та Москалюка.

Індивідуальне завдання 3

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів проти громадського порядку.
2. Незаконне заволодіння транспортним засобом (ст. 289). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
У провадженні слідчого Жмеринського РВВС Вовченка перебувала кримінальна справа, порушена за фактом розкрадання цукру з цукрокомбінату. За підозрою у вчиненні злочину було затримано, а потім заарештовано Зінченка, у домоволодінні якого Вовченко та оперуповноважений згаданого райвідділу Данилко вилучили 5200 кг цукру. Вовченко встановив, що Зінченко не причетний до розкрадання цукру, а вилучений у нього цукор не є речовим доказом у порушеній справі. У зв’язку з цим Зінченку було змінено запобіжний захід тримання під вартою на підписку про невиїзд. Розуміючи, що кримінальну справу щодо Зінченка необхідно закрити за відсутністю доказів його винності, а вилучений цукор повернути власнику, Вовченко домовився з Данилком про одержання хабара від Зінченка. Вони зустрілись з останнім і почали вимагати у нього хабар у розмірі 1 тис. доларів США, мотивуючи це тим, що тільки після одержання зазначеної суми Вовченко закриє кримінальну справу і вони повернуть йому вилучений цукор. Зінченко погодився. Розуміючи, що дії Вовченка і Данилка є незаконними, він звернувся за допомогою у відділ внутрішньої безпеки УМВС України у Вінницькій області, працівники якого і затримали їх при одержанні хабара.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 4

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів, пов'язані з незаконним вживанням наркотичних і одурманюючих засобів, а також допінгу.
2. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами (ст. 286). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Проти Дунського, який працював начальником станції з боротьби з хворобами тварин, було порушено кримінальну справу в зв’язку з обвинуваченням його в розкраданні коштів та зловживанні службовим становищем. Дізнавшись про це, той пішов до районного відділу внутрішніх справ, зайшов до кабінету слідчого Суржко і, коли вона вийшла, поклав у кишеню її пальта 600 грн. Після цього він зайшов до кабінету оперуповноваженого Скорича, якийсь час розмовляв з ним про свою справу, а потім підійшов до вішалки і поклав у кишеню його пальта 500 грн. Дунський намагався вийти з кабінету, але був затриманий Скоричем, який у присутності понятих склав акт про те, що трапилось.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 5

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів та інших предметів, небезпечних для здоров'я населення.
2. Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією (ст. 303). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Касир комбінату комунальних підприємств Кохановська та бухгалтер розрахункового відділу Поправка вступили в злочинну змову і протягом двох років систематично підробляли підписи в платіжних відомостях на виплату зарплати, робили дописки і виправлення цифр, включали у відомості вигаданих осіб, розписуючись за них в одержанні грошей, тощо. Ці суми списувались по касі, їх на свою користь звертали Поправка та Кохановська. Загальна сума склала 9470 грн. Старший бухгалтер Лужецький не викрив злочинних дій Кохановської та Поправки.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 6

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів проти представників влади, працівників правоохоронних органів, членів громадських формувань.
2. Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого (ст. 297). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
З метою наживи голова правління комерційного банку Юрченко лобіював установку в своєму банку неякісної захисної системи. Внаслідок несправності цієї системи Романюк, який був найнятий Юрченком, з власного комп’ютера отримав доступ до рахунків банку і здійснив перерахунок 50 тис. доларів США на рахунок зятя Юрченка до швейцарського банку. Отримані кошти Романюк поділив зі своїм зятем.
Кваліфікуйте дії цих осіб.

Індивідуальне завдання 7

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів, які посягають на недоторканність державного кордону.
2. Одержання незаконної винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації (ст. 354). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Одержавши відповідно до Закону «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» як військовозобов’язаний повістку про явку 2 червня на навчальні збори до райвійськкомату, Майченко у призначений час на збори не з’явився. Напередодні він повідомив начальника відділу райвійськкомату Калініна про смерть дядька і просив дозволу бути на похороні. Калінін у його проханні відмовив і не дозволив іти до військового комісара з цим питанням. Через два дні після похорону Майченко без повторного виклику прийшов до військкомату і виявив бажання відвідувати заняття.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 8

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів у сфері використання державних символів.
2. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань (ст. 355). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Шемаєв, не маючи прав водія і перебуваючи в стані сп’яніння, роз’їжджав по селу мотоциклом. Старшина міліції Ступа запропонував піти у відділення міліції. Шемаєв відмовився. Коли на місце події прибув державтоінспектор Маркелов, Шемаєва із застосуванням сили було доставлено на пункт швидкої допомоги для медичного освідування. Там він не давав себе оглянути, чинив опір медперсоналу, а Ступі подряпав обличчя.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації

Індивідуальне завдання 9

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів, пов'язаних із перешкоджанням діяльності організацій та об'єднань громадян.
2. Незаконна організація або утримання місць для вживання одурманюючих засобів (ст. 322). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Контролери електрозбуту Козачок і Гурненко виявили в будинках Вершиніної, Ельстерне та Шалашник електроприлади, підключені не через електролічильники. Одержавши від згаданих осіб по 100 грн., вони знищили складені акти про накладення штрафу.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.

Індивідуальне завдання 10

1. Теоретична частина:
Письмово відповісти на запитання:
1. Поняття, види і загальна характеристика злочинів у сфері службової діяльності.
2. Хуліганство (ст. 296). Юридичний аналіз складу злочину.

2. Практична частина:
Вирішіть задачу.
Новрузов, Бахшієв та їхні знайомі Зіганшина та Явріян увечері розмовляли на вулиці. Повз них пройшли Намазов, його дружина Алієва і Зейналов, які перебували у стані сп’яніння. Намазов привітався із Зіганшиною, пройшов трохи вперед, потім повернувся, образив Новрузова і Бахшієва нецензурними словами за те, що вони розмовляли з його знайомою Зіганшиною, двічі ударив в обличчя Бахшієва. Останній відбіг, а Намазов ударив в обличчя Новрузова. Потім Намазов вихопив із кишені ножа і замахнувся ним на Новрузова, але не попав, оскільки останній устиг відскочити. Коли Намазов знову намагався вдарити Новрузова, той, у свою чергу, дістав з кишені ножа, яким завдав Намазову проникаючого поранення живота.
Дайте кримінально-правову оцінку ситуації.
ЛІТЕРАТУРА

Основна:

1. Алиева Е.Н., Бабий А.П. Уголовное право Украины. Общая и особенная части: учебник для вузов. - 3-е изд. / Е.Н. Алиева, А.П. Бабий, Т.А. Гончар, Н.С. Магарин, А.Н. Миколенко. – Х.: ООО «Одиссей», 2007. – 720с.
2. Кримінальне право України. Загальна частина: підручник / Київський національний ун-т внутрішніх справ; Київський міжнародний ун-т / М.І. Мельник, В.А. Клименко (ред.). – Вид. 4-те, перероб. та доп. – К.: Атіка, 2008. – 375с.
3. Кримінальне право України. Особлива частина: Підручник. – 2-е вид., перероб. і доп. / За ред. М.І. Мельника, В.А. Клименка. – К.: Атіка, 2008. – 712 с.
4. Кримінальний кодекс України // ВВР. – 2001. – № 25 – 26. – Ст. 131.
5. Кримінальний кодекс України: Науково-практичний коментар / Ю.В. Баулін, В.І. Борисов, С.Б. Гавриш та ін..; За заг. ред В.В. Сташиса, В.Я. Тація. – К.: Концерн «Видавничий дім «Ін Юре», 2004. – 2004. – 1196 с.
6. Кузнецов В.В., Савченко А.В. Кримінальне право України: посібник для підготовки до іспитів [Київський національний ун-т внутрішніх справ] / В.В. Кузнєцов, А.В. Савченко О.М. – Вид. 2-ге, доп. та переробл. – К.: Видавець Паливода А.В., 2007. – 300с. – (Бібліотечка студента).
7. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України (нормативні документи та коментарі) / С.С. Яценко (ред.). – 4-е вид., перероб. та доп. – К.: А.С.К., 2006. – 848с.
8. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України / П.П. Андрушко (ред.). – 2-ге вид., перероб. та доп. – К.: Дакор, 2008. – 1427с.
9. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України. – 6-е вид., переробл. та доповн. / За ред. М.І. Мельника, М.І. Хавронюка. – К.: Юридична думка, 2009. – 1236 с.
10. Титов А.М. Кримінальне право. Загальна частина: курс лекцій / А.М. Титов, І.О. Хрімлі, О.Я. Кінаш, І.І. Сухоребрий. – Донецьк: ДонУЕП, 2009. – 244 с.
11. Титов А.М. Кримінальне право. Особлива частина: курс лекцій: у 2 ч. Ч. 1 / А.М. Титов, О.Я. Кінаш, І.І. Сухоребрий. – Донецьк: ДонУЕП, 2009. – 229 с.
12. Титов А.М. Кримінальне право. Особлива частина: курс лекцій: у 2 ч. Ч. 2 / А.М. Титов, О.Я. Кінаш, І.І. Сухоребрий. – Донецьк: ДонУЕП, 2009. – 223 с.

Додаткова:

1. Багрий-Шахматов Л.В. Уголовная ответственность и наказание. – Минск: Вышэйшая школа, 1976. – 384 с.
2. Бажанов М.И. Назначение наказания по советскому уголовному праву. – Киев: Вища школа. Головное изд-во, 1980. – 216 с.
3. Басай В.Д., Фріс П.Л. Короткий словник кримінально-правових термінів / В.Д. Басай, П.Л. Фріс, І.П. Фріс. – Івано-Франківськ: Плай, 1999. – 111 с.
4. Баулин Ю.В. Обстоятельства, исключающие преступность деяния. – Харьков: Основа, 1991. – 359 с.
5. Беккариа Ч. О преступлениях и наказаниях. – М.: Стеллс, 1995. – 304 с.
6. Беляев В.Г. Применение уголовного закона: Учеб. пособие. – Волгоград: ВЮИ МВД России, 1998. – 124 с.
7. Беляев Н.А. Уголовно-правовая политика и пути ее реализации. – Л.: Изд-во Ленингр. ун-та, 1986. – 176 с.
8. Брайнін Я.М. Основні питання загального вчення про склад злочину. – К.: Вид-во Київського університету, 1964. – 189 с.
9. Бурчак Ф.Г. Квалификация преступлений. – К., 1985. – 120 с.
10. Вереша Р.В. Вина і склад злочину в кримінальному праві України: співвідношення понять // Підприємництво, господарство і право. – 2004. – № 2. – С. 91 – 94.
11. Воробей П.А. Теорія і практика кримінально–правового ставлення в вину. – К.: НАВСУ, 1997. – 184 с.
12. Ворошилин В.В., Кригер Г.А. Субъективная сторона преступления (Учебное пособие). – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1987. – 76 с.
13. Гаверов Г.С. Проблемы наказания несовершеннолетних преступников. – Иркутск: Изд-во Иркут. ун-та, 1986. – 231 с.
14. Гавриш С.Б. Теоретические предпосылки исследования объекта преступлений // Право и политика. – 2000. – № 11. – С. 4–15.
15. Головко Л.В. Освобождение от уголовной ответственности и освобождение от уголовного преследования: соотношение понятий // Государство и право. – 2000. – № 6. – С. 41–52.
16. Голуб С.А. Кримінальна відповідальність за незаконне полювання. Монографія. – К.: Азимут-Україна, 2004. – 148 с.
17. Гонтарь И.Я. Преступление и состав преступления как явления и понятия в уголовном праве: Вопросы теории и правотворчества. – Владивосток: Изд-во Дальневосточного ун-та, 1997. – 193 с.
18. Грищук В.К. Кодифікація кримінального законодавства України: проблеми історії і методології. – Львів: Світ, 1992. – 165 с.
19. Дагель П.С., Котов Д.П. Субъективная сторона преступления и её установление. – Воронеж: Изд-во Воронежского ун-та, 1974. – 243 с.
20. Дидковская С.П., Фесенко Є.В., Гарницкий С.І. Наркомания: уголовно-правовые и медицинские проблемы. – К.: Вища школа, 1989. – 157 с.
21. Емельянов В.П. Понятие объекта преступлений в уголовно-правовой науке // Право і безпека. – 2002. – № 4. – С. 7–11.
22. Єпур Г.В. Об’єктивна сторона складу злочину // Вісник Луганського ін-т. внутр. справ МВС України. – 2000. – Вип. 3. – С. 137–143.
23. Жаровська Г.П. Поняття співучасті у злочині за кримінальним правом України // Науковий вісник Чернівецького національного університету ім.. Юрія Федьковича. Серія: Правознавство. – Чернівці: Рута, 2002. – Вип.. 154. – С. 103 – 107.
24. Зубкова В.И. Уголовное наказание и его социальная роль: теория и практика. – М.: Издательства НОРМА, 2002. – 304 с.
25. Кириков Б.А. Научные основы квалификации преступлений. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1984. – 184 с.
26. Ковалев М.И. Оптимальное соотношение формального и оценочного в уголовном законе / М.И. Ковалев // Советское госуд. и право. – 1973. – № 11. – С. 70.
27. Козлов А.П. Соучастие: традиции и реальность. – СПб.: Изд-во «Юридический центр Пресе», 2001. – 362 с.
28. Конституція України // Відомості Верховної Ради України, 1996. – № 30. – Ст. 141.
29. Кригер Г.А. Ещё раз о смешанной форме вины // Советская юстиция. – 1967. – № 3. – С. 5 – 7.
30. Кригер Г.А. Понятие и содержание вины в советском уголовном праве // Весник МГУ. Сер. 11. Право. – 1983. – № 5. – С. 3 – 11.
31. Кримінально-процесуальний кодекс України від 28 грудня 1960 року // ВВР. – 1961. – № 2. – Ст. 15.
32. Кримінально-процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар. За заг. ред. В.Т. Маляренка, В.Г. Гончаренка. – Вид. п’яте, перероблене та доповнене. – К.: Юрисконсульт, КНТ, 2008. – 896 с.
33. Кудрявцев В.Н. Общая теория квалификаций преступлений. – М.: Изд-во Юрид. Лит., 1972. – 352 с.
34. Кудрявцев В.Н. Объективная сторона преступления. – М.: Госюриздат, 1960. – 240 с.
35. Кудрявцев В.Н. Что такое преступление. – М.: Госюриздат, 1959. – 62 с.
36. Кузнецова Н.Ф. Преступление и преступность. – М.: Изд-во МГУ, 1969. – 232 с.
37. Малинин В.Б. Проблемы установления причинной связи в судебно-следственной практике: Монография. – СПб: Санкт-Петербургский университет МВД России, 1999. – 146 с.
38. Матишевський П.С. Кримінальне право України: Загальна частина: Підруч. для студ. юрид. вузів і фак. – К.: А.С.К., 2001. – 352 с.
39. Мычко Н.И. Уголовное право: Терминологический словарь / Н.И. Мычко [Донецкий юридический ин-т]. – Донецк: Донецкий юридический ин-т ЛГУВД, 2006. – 284 с.
40. Навроцький В.О. Наступність кримінального законодавства України (порівняльний аналіз КК України 1960 р. та 2001 р.) / В.О. Навроцький. – К.: Атака, 2001. – 272 с.
41. Нове кримінальне законодавство та постанови Пленуму Верховного Суду України (2001–2007 рр.) / В.В. Кузнецов (авт. наук. ст. та упоряд.). – К.: Видавець Паливода А.В., 2007. – 220с. – (Закони України).
42. Панов Н.И. Способ совершения преступления и уголовная ответственность. – Харьков: Вища школа, 1982. – 160 с.
43. Постанови Пленуму Верховного Суду України у кримінальних справах (1973–2004) / В.Т. Маляренко (заг. ред.), П.П. Пилипчук (упоряд.). – Офіц. вид. – К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2004. – 336 с.
44. Преступная неосторожность: уголовно-правовое и криминологическое исследование / Авт. кол. Лановенко И.П., Лопушанский Ф.А., Костенко А.Н. и др.; Отв. ред. Лановенко И.П., Лопушанский Ф.А. – К.: Наукова думка, 1992. – 220 с.
45. Про державний бюджет України на 2004 рік: Закон України від 27 листопада 2003 року // ВВР. – 2004. – № 17–18. – Ст. 250.
46. Про державний бюджет України на 2005 рік: Закон України від 23 грудня 2004 року // ВВР. – 2005. – № 7–8. – Ст. 162.
47. Про державний бюджет України на 2006 рік: Закон України від 20 грудня 2005 року // ВВР. – 2006. – № 9, 10–11. – Ст. 96.
48. Про державний бюджет України на 2007 рік: Закон України від 19 грудня 2006 року // ВВР. – 2007. – № 7–8. – Ст. 66.
49. Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України: Закон України від 28 грудня 2007 року // ВВР. – 2008. – № 5–6. – Ст. 78.
50. Про державний бюджет України на 2009 рік: Закон України від 26 грудня 2008 року // ВВР. – 2009. – № 20, 21–22. – Ст. 269.
51. Про податок із доходів фізичних осіб: Закон України від 22 травня 2003 року // ВВР. – 2003. – № 37. – Ст. 308.
52. Про попереднє ув’язнення: Закон України від 30 червня 1993 року // ВВР. – 1993. – № 35. – Ст. 360.
53. Рарог А.И. Общая теория вины в уголовном праве. – М.: РИО ВЮЗИ, 1980. – 91 с.
54. Рарог А.И. Субъективная сторона и квалификация преступлений. – М.: Профобразование, 2001. – 134 с.
55. Савкин А. Деятельное раскаяние – свобода от ответственности // Российская юстиция. – 1997. – № 12. – С. 35-37.
56. Самощенко И.С. О причинении вреда противоправным бездействием // Ученые записки Всесоюзного института юридических наук / Ред. колл. С.Н. Братусь и др. Вып. 17. – М., 1963. – С. 29–40.
57. Светлов А.Я. Ответственность неотвратима. – К.: Политиздат Украины, 1989. – 190, [2] с.
58. Словник оціночних понять Кримінального кодексу України / Академія суддів України; Апеляційний суд Чернівецької області / А.П. Огородник (ред., упоряд.). – К.: Пульсари, 2006. – 176 c.
59. Стаховский М.М. К вопросу о временном соотношении причины и следствия // Детерминизм и научное предвидение: Сб. научн. трудов / Отв. ред. Г.А. Свечников. – Новосибирск: Сиб. отд. АН СССР, 1973. – С. 17–27.
60. Стратонов В.М., Сотула О.С. Кримінальне право України. Загальна та Особлива частини: навч. посібник [Херсонський держ. ун-т] / В.М. Стратонов, О.С. Сотула. – К.: Істина, 2007. – 400 с.
61. Тарарухин С.А. Установление мотива и квалификация преступления. – К.: Вища школа, 1977. – 152 с.
62. Таций В.Я. Объект и предмет преступления в советском уголовном праве. – Харьков: Выща шк. Изд-во при ХГУ, 1988. – 198 с.
63. Тацій В.Я. Об’єкт і предмет злочину у кримінальному праві України: Навч. посіб. – Харків: Українська юридична академія, 1994. – 80 с.
64. Титов А.М. Кримінальний кодекс України: оціночні поняття: Навч. посіб. / А.М. Титов, А.Ю. Литвин. – Донецьк: ДонУЕП, 2009. – 152 с.
65. Трахтеров В.С. Вменяемость и невменяемость в уголовном праве (исторический очерк): Учеб. пособие. – Харьков. – Укр/ юридическая академия, 1992. – 83 с.
66. Успенский А.В. Проблема обоснования причинной связи при соучастии в преступлении // Вестник МГУ, сер. 11: Право. – 1995. – № 5. – С. 93–108.
67. Устименко В.В. Специальный субъект преступления (понятия и виды): Учебное пособие. – Харьков: Харьковский юридический институт, 1986. – 58 с.
68. Утевский Б.С. Вина в советском уголовном праве. – М.: Госюриздат, 1950. – 319 с.
69. Фесенко Є.В. Злочини проти здоров’я населення та системи заходів, що забезпечують його охорону. Монографія. – К.: Атіка., 2004. – 280 с.
70. Фесенко Є.В. Кримінально-правовий захист здоров’я населення (коментар законодавства та судової практики). – К.: Істина, 2001. – 192 с.
71. Церетели Т.В. Причинная связь в уголовном праве. – М.: Госюриздат, 1963. – 382 с.
72. Чечель Г.И. Смягчающие ответственность обстоятельства и их значение в индивидуализации наказания. – Саратов: Изд-во Саратов. ун-та, 1978. – 166 с.
73. Шагеева Р.М. Принудительные меры медицинского характера – одна из форм реализации уголовной ответственности? / Р.М. Шагеева // Трансформація юридичної відповідальності на сучасному етапі розвитку суспільства: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Донецьк, 12 червня 2008 року. – Донецьк: ДонУЕП, 2008. – С. 106 – 109.
74. Шнейдер М.А. Соучастие в преступлении по советскому уголовному праву. – М.: ВЮЗИ, 1958. – 97 с.
75. Шульга А.М., Павликівський В.І. Кримінальне право України: основні питання та відповіді: посіб. для підгот. до іспитів із навч. дисципліни «Кримінальне право України» (частини Загальна та Особлива) – Х.: ПП «Берека-Нова», 2007. – 304 с.
76. Якушин В.А. Ошибка и ее уголовно-правовое значение. – Казань: Изд-во Казанского ун-та, 1988. – 128 с.
77. Ярмыш Н.Н. Действие как признак объективной стороны преступления (проблемы психологической характеристики). – Харьков: Основа, 1999. – 84 с.
78. Ярмыш Н.Н. Теоретические проблемы причинно-следственной связи в уголовном праве (философско-правовой анализ): Монография. – Харьков: «Право», 2003. – 512 с.13PAGE 14215


13PAGE 141215
Заголовок 1 Заголовок 2 Заголовок 3 Заголовок 4 Заголовок 5 Заголовок 6 Заголовок 8 Заголовок 915

Приложенные файлы

  • doc 4915302
    Размер файла: 161 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий