Сит. задачи для модульного контроля

1. Пацієнт Н., 14 р., перебував на лікуванні в дерматологічному стаціонарі з приводу загострення атопічного дерматиту. Виписаний в стані клінічної ремісії. Яку зовнішню терапію ви призначите пацієнту з метою попередження нових загострень?
А. Систематичне використання місцевих кортикостероїдів
В. Використання індиферентних кремів із захисною метою
С. Систематична обробка шкіри дезинфікуючими засобами
D. Використання примочок
Е. Використання анілінових барвників

2.У пацієнта М., 2 міс., в пахово-стегнових складках гострозапальні вогнища з чіткими межами у вигляді плям, злегка припіднятих над оточуючими ділянками за рахунок набряку шкіри. Висипання з явились протягом тижня. Везікуляція, мокнуття не спостерігались. Ваш попередній діагноз?
А. Дитяча екзема
В. Мікоз гладкої шкіри
С. Псоріаз
D. Пелюшковий дерматит
Е. Атопічний дерматит

3.У дівчинки С., 7 років, на шкірі пальців кісті спостерігається запальна ерітема, поодинокі мікровезикули, помірний набряк шкіри. Висипання супроводжуються свербежем. Хворіє 4 дні, напередодні носила металеве кільце на пальці ураженої кисті. Виставлено діагноз-дерматит. Який механізм розвитку цього дерматиту?
А. Механічне подразнення
В. Алергічний
С. Бактеріальний
D. Вірусний
Е. Генетичний

4.Хворому Д., 49 р., виставлено діагноз: паратравматична мікробна екзема, стадія лущення. Які засоби системної терапії використовувати в даному випадку недоцільно?
А Препарати кальцію
В. Гістаміноблокатори
С. Системні глюкокортикоїди
D. Вітаміни
Е. Антибактеріальні місцеві

5.До дерматолога звернулась дівчина 19 років із запальними плямистими висипаннями, помірним лущенням та запальною інфільтрацією шкіри ліктьових та колінних згинів, задньої поверхні шиї. Хворіє з 2 років. Висипання з являються після вживання великої кількості шоколаду, цитрусових. Ваш попередній діагноз?
А. Простий дерматит
В. Алергічний дерматит
С. Дитяча екзема
D. Атопічний дерматит
Е. Токсикодермія

6.Жінка 25 років звернулась зі скаргами на появу запалення, сверблячу висипку на шкірі кистей. Захворювання пов язує з використанням порошку «Лотос», яким користується на протязі місяця. При оглядірозповсюджена везикулярна висипка, мокнуття, гіперемія та набряк шкіри тилу кистей. Ваш вірогідний діагноз?
А. Простий дерматит
В. Алергічний дерматит
С. Токсикодермія
D. Мікробна екзема
Е. Професійна екзема

7.Пацієнту Н., 8 років, після проведеного клініко-лабораторного обстеження єдиного запального вогнища на правому плечі встановлено діагноз: поверхнева мікроспорія гладкої шкіри. Який місцевий засіб призначите для лікування хворого?
А. Мазь саліцилова 10%.
В. Мазь гідрокортизонова 1%
С. Мазь «Мікосептин»
D. Мазь тетрациклінова 1%
Е. Зволожуючий крем

8.Хвора Д., 60 років, скаржиться на печію та біль в кутах рота. При огляді: в кутах рота – тріщини, вкриті білим нальотом, по периферії тріщинвідшарований епідерміс. Який діагноз найбільш вірогідний?
А. Кандидозна заїда
В. Стрептококова заїда
С. Вторинний сифіліс
D. Атопічний хейліт
Е. Первинний сифіліс

9.Мати скаржиться на появу в дитини 6 років вогнища «облисіння» в ділянці волосистої частини голови. При огляді: округле вогнище діаметром 3 см, представлене плямою слабо запального характеру з лущенням на поверхні. Волосся обламане на висоті 6-8 мм, під лампою Вуда «пеньки» волосся світяться зеленим кольором. Ваш діагноз?
А. Мікроспорія волосяної частини голови
В. Трихофітія волосяної частини голови
С. Псоріаз волосяної частини голови
D. Вогнищева алопеція волосяної частини голови
Е. Фавус

10.Хворий 30 років скаржиться на вогнище в ділянці шиї, яке супроводжується різким свербежем. Об єктивно: на задній поверхні шиї відмічається вогнище ліхеніфікації розміром 5 на 8 см з множинними екскоріаціями. По периферії –плоскі блискучі папули рожево-червоного кольору з геморагічними кірочками на поверхні. Нігті на пальцях кистівблискучі, немов «поліровані». Ваш діагноз?
А. Шкірний свербіж
В. Атопічний дерматит
С. Псоріаз
D. Простий контактний дерматит
Е. Червоний плоский лишай

11.У грудної дитини слизова оболонка язика, щік, губ суха, насичено червоного кольору, вкрита рихлим білим нальотом. Наліт легко знімається, під ним кровоточива поверхня. Який діагноз поставите хворому?
А. Стоматит
В. Багатоформна ексудативна еритема
С. Кандидоз
D. Природжений сифіліс
Е. Червоний плоский лишай

12.На прийом до лікаря звернувся хворий 38 років, тваринник, зі скаргами на нездужання, головний біль, підвищення температури тіла до 37,6 С, «вузли» на шкірі волосистої частини голови. При оглядіна шкірі волосистої частини голови – кілька вогнищ ураження, різко обкреслених, вкритих великою кількістю гнійних соковитих кірок. Після зняття кірок з кожного волосяного фолікула окремо виділяється гній, що нагадує мед у «медяних стільниках». Підщелепні і шийні лімфатичні вузли збільшені, безболісні. Ваш попередній діагноз?
А. Інфільтративна форма мікроспорії
В. Інфільтративно-нагнійна форма трихофітії
С. Глибока піодермія
D. Фурункул
Е. Карбункул

13.Хвора – дівчина 5 років. Скаржиться на випадіння волосся на волосистій частині голови. В домі мешкає два коти, у яких відмічається випадіння волосся. Об активно: на шкірі волосистої частини голови маються 3 вогнища ураження, волосся в яких обламане на висоті 5-8 мм, відмічається лущення шкіри у вогнищах. При огляді під лампою Вуда уражене волосся сяє яскраво зеленим кольором. Який вірогідний діагноз?
А. Мікроспорія
В. Себорея
С. Фавус
D. Вогнищева алопеція
Е. Трихофітія

14.Хворий віком 20 років скаржиться на появу сверблячих висипів, підвищення температури тіла до 37,2 С, загальне нездужання. Висипи виникли після прийому антибіотиків під час захворювання на бронхіт. При огляді: на тулубі, обличчі, кінцівках спостерігається розеольозно-папулезний висип рожево-червоного кольору з дрібнопластинчатим лущенням. Про яке захворювання можна подумати?
А. Екзема
В. Токсикодермія
С. Короста
D. Рожевий лишай
Е. Алергічний дерматит

15.Хвора 20 років скаржиться на висип на шкірі тулуба, волосистої частини голови, із загостренням у зимовий період. Об активно: на шкірі волосистої частини голови, тулуба спостерігається розсіяна папульозна висипка рожево-червоного кольору, розміром від 1 до 5 мм, поверхня яких вкрита сріблясто-білими лусочками. Застосовуючи метод зішкрібування, виявлені симптоми: «стеаринової плями», «термінальної плівки», «крапкової кровотечі». Про яке захворювання слід думати?
А. Атопічний дерматит
В. Вторинний сифіліс
С. Червоний плоский лишай
D. Псоріаз
Е. Дерматит Дюрінга

16.В дерматологічний стаціонар поступив пацієнт 13 років із діагнозом: розповсюджений монетовидний псоріаз, прогресивна стадія. Ваші призначення перераховують все, за виключенням:
А. Седативні засоби
В. Ультрафіолетове опромінення
С. Місцеві кортикостероїдні креми
D. Гіпосенсибілізуючі середники
Е. Антигістамінні препарати

17.У хворого К., 32 років, встановлено діагноз різнокольорового лишаю. Які міри профілактики необхідно застосовувати після лікування?
А. Мазі з антибіотиками
В. Мазі з глюкокортикоїдами
С. Шампуні з нізоралом
D. Цинкову мазь
Е. Сірчана мазь

18.Хвора Р., 22 років, прийняла таблетку анальгіну. Через годину на лівій половині обличчя навколо рота, на губах, слизовій оболонці ротової порожнини появився набряк. Набряк твердий, без ямок при натискуванні. Через декілька годин стан хворої погіршився: зявилась осиплість голосу, «лаючий» кашель, утруднений вдих. Ваш попередній діагноз?
А. Набряк Квінке
В. Кропивниця
С. Бешиха
D. Фурункул обличчя
Е. Герпес простий

19.Дитині віком 2 роки поставлено діагноз інфільтративно-нагнійної форми трихофітії волосистої частини голови. Мати хворої працює дояркою. У корів, що доглядає мати, є випадки стригучого лишаю. Дитина на фермі не бувала. У матері дитини трихофітії при обстеженні не виявлено. Який можливий шлях зараження дитини?
А. Через молоко
В. Через гребінець
С. Через їжу
D. Через забруднений шерстю тварин одяг матері
Е. Через волосся матері

20.Хворий К., 57 років, на протязі 6 років хворіє на хронічну екзему. Останнє загострення – 3 дні тому після психотравми. Об єктивно: шкіра тилу кистей, передпліччя гіперемована, набрякла. У вогнищах відмічається мокнуття, численні крапкові ерозії. Які засоби місцевої терапії порадите хворому?
А. Збовтувані суміші
В. Примочку з розчином 1% борної кислоти
С. Компрес з іхтіолом
D. Мазь гідрокортізонову 1%
Е. Спиртові обгортання

21.До дерматолога звернувся хворий з розповсюдженими висипаннями по тілу, що турбують легким свербіжем. При огляді на тулубі, сідницях, стегнах запальні плями розміром від 5 до 15 см в діаметрі, хронічно запального характеру. В центрі плям незначне дрібно-пластинчасте лущення. Краї чіткі, фестончасті, складаються з дрібних папул і везикул. Нігтеві пластинки на руках і стопах потовщені, жовті, кришаться. Ваш попередній діагноз?
А. Псоріаз гладенької шкіри та нігтів
В. Хронічна екзема
С. Мікоз гладенької шкіри, оніхомікоз
D. Вторинний сифіліс
Е. Червоний плоский лишай

22.Чоловік 40 років скаржиться на висипання по всьому тілу, незначний свербіж. Хворіє 3 місяці, появу висипки пов язує з нервово-психічною травмою. При огляді на шкірі тулуба, розгинальних поверхнях кінцівок, волосистої частини голови множинні рожеві папули, вкриті сріблястими лусочками. Ваш попередній діагноз?
А. Розповсюджений псоріаз
В. Рожевий лишай Жибера
С. Папульозний сифілід
D. Себорейний дерматит
Е. Хронічна екзема

23.У дитини 4 років встановлено діагноз мікроспорії волосистої частини голови. Які заходи не слід вживати щодо групи дитячого садку, яку відвідує дитина?
А. Щоденний огляд дітей на протязі 10 діб
В. Дезінфекція приміщення
С. Дезінфекція іграшок
D. Встановлення карантину
Е. Огляд дітей під лампою Вуда

24.Яку зовнішню терапію слід призначити хворому, у якого встановлено діагноз рубромікозу стоп?
А. Мазь тетрациклінова 1%
В. Мазь нізоралу
С. Примочка з фурациліном
D. Пасту цинкову
Е. Ніттіфор

25.У хворого К., 23років, встановлено діагноз різнокольорового лишаю. Яку концентрацію розчину саліцилової кислоти слід призначити хворому для проведення зовнішньої терапії?
А. 0,5%
В. 2%
С. 5%
D. 15%
Е. 30%

26.Дівчина, 22 років,впродовж 2 діб скаржиться на висипку в області обличчя і
виражений свербіж висипки. Захворювання пов’язує з вживанням косметичного крему.
Об-но: виражене почервоніння та набряк шкіри в області щік, підборіддя, лобу, дрібна
папуло-везикульозна висипка. Ваш діагноз.
A Простий дерматит
B Алергічний дерматит
C Екзема
D Бешиха
E Нейродерміт

27.Хворий 18 років скаржиться на висипання на шкірі колінних та ліктьових суглобів.
Об-но: симетрично на шкірі розгинальної поверхні вказаних суглобів лентикулярні
рожево-червоні папули округлої форми з чіткими межами, вкриті сріблястими
лусочками. При пошкрябуванні папули простежується симптом стеаринової плями,
термінальної плівки, кров’яної роси. Ізоморфна реакція Кебнера позитивна. Ваш
діагноз.
A Вузлувата почесуха дорослих
B Червоний плоский лишай
C Папульозний сифілід
D Руброфітія гладкої шкіри
E Псоріаз

28.Хвора 32-х років, фармацевт, працювала з анестезіном. 5 діб по тому на кистях
з’явилась індурація шкіри та еритема. Встановіть діагноз.
A Дерматит контактно-алергічний
B Атопічний дерматит
C Псоріаз
D Геморагічний васкуліт
E Пігментна кропивниця

29.Хворий 35-ти років скаржиться на появу гноячків на шкірі бороди впродовж року,
незначну болючість, не лікувався. Об’єктивно шкіра бороди дещо гіперемійована із
синюшним відтінком, на цьому фоні множинні фолікулярні пустули із волоском у
центрі, окремі гнійні кірочки, з уражених ділянок волосся легко висмикується і на
ньому видно невеличку муфточку. Ваш діагноз?
A Імпетиго
B Дерматофітія бороди
C Звичайний сикоз
D Дерматит
E Екзема

30.До лікаря звернулась жінка 35-ти років з ураженням шкіри кістей і нижньої третини передпліччя у вигляді значного набряку, гіперемії, везикуляції, мокнуття.
Захворювання розвилось після використання для прання білизни порошку “Лотос”,
яким хвора користується на протязі місяця. Раніше дерматологічних захворювань не
було. Який найбільш вірогідний діагноз?
A Простий дерматит
B Алергічний дерматит
C Токсикоалергічний дерматит
D Мікробна екзема
E Обмежений нейродерміт

31.У 12-річної дівчинки після вживання двох таблеток аспірину за 4-5 годин
температура тіла підвищилася до 39-40?С Скаржиться на загальне нездужання,
запаморочення, несподівану появу червоних плям на шкірі з, утворенням пухирів або
відшаровуванням епідермісу з ерозуванням поверхні Ураження на шкірі нагадували
опіки другого ступеня. Симптом Нікольського - позитивний Який найбільш імовірний
діагноз?
A Бульозний дерматит
B Пухирчатка вульгарна
C Поліморфна ексудативна еритема
D Гострий епідермальний некроліз – синдром Лайєла
E Герпетиформний дерматоз Дюринга

32.До лікаря-терапевта звернувся хворий 30 років зі скаргами на свербіж шкіри, що
підсилюється ввечері. Хворіє 1,5 місяця. Об'єктивно: на шкірі міжпальцевих складок
кистей, згинальних поверхнях кінцівок, животі, стегнах, сідницях спостерігається
висип, що складається з парних папул, покритих кров'янистими кірочками, лінійні
розчухи. Які додаткові методи обстеження слід провести для уточнення діагнозу?
A Обстеження на гельмінти
B Визначення дермографізму
C Серологічне дослідження крові
D Визначення рівня глюкози в крові
E Дослідження зіскобу висипних елементів

33.Хворий 30 років скаржиться на висип та свербіж шкіри ступнів. Хворіє 3 роки.
Об'єктивно: в області шкіри підошв спостерігаються групи пухирців, схожих на
розварені “сагові зерна”, а також ерозії з обривками мацерованого епідермісу по
периферії вогнищ. У міжпальцевих складках обох ступнів видно тріщини, ерозії. Яка
найбільш вірогідна патологія?
A Епідермофітія ступнів
B Руброфітія ступнів
C Вторинний сифіліс
D Псоріаз
E Дерматит

34.Хворий 65 років скаржиться на біль у правій половині обличчя, головну біль,
підвищення температури. Хворіє 3 дні, захворювання пов'язує з переохолодженням.
Об'ективно: в області правої половини шкіри чола - запальна гіперемія, набряк. На
місцях пухирців - ерозії з некротичним нальотом. По краям вогнища - пухирці з
запальною гіперемією. Яка найбільш вірогідна патологія?
A Червоний плескатий лишай
B Бешиха
C Дерматит
D Екзема
E Оперізуючий лишай

35.Хворий П., 27 років скаржиться на біль у суглобах нижніх кінцівок, гнійне виділення з очей, різь та біль при виділенні сечі. Захворів гостро. В анамнезі - грип. Багато курить,
зловживає алкоголем. Робота пов'язана з відрядженнями. Який можливий етіологічний фактор цієї хвороби?
A Аденовірус
B Хламідії
C Стрептококи
D Стафілококи
E Кандиби

36.До лікаря звернувся хворий зі скаргами на незначні виділення з уретри, притуплений біль в промежені, який стає сильнішим при дефекації, а також послаблення ерекції і прискорення еякуляції. З анамнезу відомо, що хворий після випадкових статевих
контактів неодноразово застосовував самолікування великими дозами антибіотиків. В
мазках та посівах виділень з уретри гонококи, трихомонади, інші бактерії не виявлено.
Про яке захворювання можна подумати в першу чергу?
A Хламідійний уретрит
B Хронічний уретрит
C Хронічний простатит
D Парапроктит
E Проктосигмоїдит

37.Хворий 72-х років скаржиться на свербіж шкіри лівої гомілки, особливо навкруги
трофічної виразки, де шкіра почервоніла та набрякла, місцями наявні мокріння,
поодинокі жовтуваті кірочки. Межі вогнища ураження чіткі. Який діагноз?
A Туберкульоз шкіри
B Алергічний дерматит
C Себорейна екзема
D Мікробна екзема
E Стрептодермія

38.У хворої 35 років після застосування синтетичного миючого засобу протягом
двох-трьох тижнів трималося почервоніння шкіри нижньої третини передплічччя та
кістей, яке супроводжувалося свербежем. Об'єктивно: гіперемія, набряк, дисеміновані
папульозні елементи. Який діагноз найбільш ймовірний у даному випадку?
A Простий дерматит
B Алергічний дерматит
C Обмежений нейродерміт
D Професійна екзема
E Токсикодермія

39.До лікаря звернувся хворий 48 років, при дослідженні крові якого реакція Васермана та осадові реакції тричі були позитивними. Дослідження крові на РІБТ дало також позитивний результат. При обстеженні хворого клінічних проявів сифілісу ані з боку шкіри, ані з боку внутрішніх органів та нервової системи не виявлено. Який діагноз
найбільш вірогідний?
A Сифіліс прихований ранній
B Сифіліс прихований рецидивний
C Вторинний рецидивний сифіліс
D Третинний сифіліс
E Первинний серопозитивний сифіліс

40.У хворої 35 років після сильного нервового напруження на тильній поверхні кистей
з’явилися ділянки почервоніння і набряку з подальшим утворенням на цьому фоні
невеликих запальних вузликів, міхурців, а потім ерозій із значним виділенням серозної
рідини. Процес супроводжується сильним свербіжем. Який найбільш ймовірний
клінічний діагноз?
A Простий контактий дерматит
B Алергічний дерматит
C Mікробна екзема
D Справжня екзема
E Tоксикодермія

41.Учень 5 класу скаржиться на висипку на шкірі, яка супроводжується інтенсивним
свербежем, переважно в вечірній та нічний час. Хворіє 2 тижні, не лікувався.
Об'єктивно: в ділянці міжпальцевих складок обох кистей, згинальної поверхні
передпліч, на шкірі живота та сідниць спостерігаються дрібні, червоного кольору
папули, а також мікровезикули. Елементи мають тенденцію до попарного
розташування. Відмічаються також кров’янисті кірочки та екскоріації. Який найбільш
ймовірний діагноз у хворого?
A Атопічний дерматит
B Екзема дитяча
C Короста
D Дерматит алергічний розповсюджений
E Нічого з вище перерахованого

42.Хворий 37-ми років скаржитьса на ураження нігтьових пластинок упродовж 2 років. Об'єктивно: нігтьові пластинки І, ІІ, ІІІ пальців обох ступнів та ІІ, ІІІ - кистей потовщені, тьмяні, з явищами піднігтьового гіперкератозу, по вільному краю нігті обламані. На підошвах та правій долоні - гіперкератоз, в складках шкіри - муковидне лущення. Інші ділянки шкіри без висипки. Які додаткові методи дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу?
A Aналіз крові на цукор
B Загальний аналіз крові
C Cерологічне дослідження крові
D Мікроскопічне та бактеріологічне дослідження лусочок
E Біопсія шкіри

43. 28 років скаржиться на появу висипки на шкірі статевого члена, яка з’явилася 2 тижні тому і хворого не турбує. Три дні тому хворий помітив збільшення пахвинних лімфатичних вузлів. Об'єктивно: на шкірі головки статевого члена - виразка правильної округлої форми, до 2 см в діаметрі; дно та краї виразки щільні; шкіра навколо виразки не змінена. Пахвинні лімфатичні вузли збільшені до розмірів великої квасолини, рухливі, безболісні, щільно-еластичної консистенції. Який попередній діагноз?
A Сифіліс первинний
B Сифіліс вторинний
C Cифіліс третинний
D Герпес генітальний
E Ектіма

44.Хворий 36 років скаржиться на висипку на шкірі, яка з’явилася тиждень тому і хворого не турбує. Об'єктивно: на шкірі долоней та підошв - множинні лентикулярні
дисеміновані папули, які не підвищуються над рівнем шкіри, застійно-червоного
кольору, покриті скупченням рогових лусочок, щільні при пальпації. Який попередній
діагноз?
A Сифіліс первинний
B Сифіліс вторинний
C Долонно-підошвовий псоріаз
D Руброфітія долоней та підошв
E Множинні бородавки

45.Хворий 47 років скаржиться на висип на шкірі упродовж 2 місяців. Спочатку з’явилися щільні, підвищені над рівнем шкіри вузлики, темно-червоного кольору, які поступово вирішувалися, залишаючи після себе пігментні рубчики. Три роки тому хворий
спостерігав на тому ж місці рожево-червоні плями, які без лікування зникли.
Об'єктивно: на шкірі правої бокової поверхні тулуба - різко відмежовані від здорової
шкіри невеликі горбики, які, зливаючись між собою, утворюють кільце, в центрі якого
мозаїчний рубець. Який попередній діагноз?
A Сифіліс вторинний
B Туберкульоз шкіри
C Сифіліс третинний
D Руброфітія гладкої шкіри
E Лепра

46.Хворий 34 років скаржиться на випадіння волосся на голові та бровах, яке почалося 2 тижні тому без явної причини. Супутніх захворювань у хворого немає. Об'єктивно: на шкірі волосистої частини голови в ділянці потолиці та скронь є багаточисельні дрібні осередки порідіння та випадіння волосся округлої форми. Шкіра в осередках не змінена. Поряд з цим, на шкірі тулуба відмічаються поодинокі лентикулярні папули мідно-червоного кольору, щільні, без ознак запалення шкіри навколо них. Який
попередній діагноз?
A Фавус
B Себорейна алопеція
C Oсередкова алопеція
D Поверхнева трихофітія
E Сифіліс вторинний

47.Хворий 56 років скаржиться на біль при рухах в колінному суглобі та довго не
заживаючі виразки, які утворилися 4 місяці тому на місці щільних новоутворень. 2
роки тому на шкірі тулуба спостерігав розповсюджену висипку, яка без лікування
самостійно вирішилaся. На шкірі правої гомілки та стегна розташовані кілька виразок
округлої форми з глибоким дном та рівними щільними краями, оточені гіперемічним
вінчиком. Навколо виразок спостерігаються поодинокі щільні горбики. КСР -
негативний. Який попередній діагноз?
A Сифіліс вторинний
B Туберкульоз шкіри
C Множинні ектими
D Сифіліс третинний
E Лейшманіоз шкіри

48.Хворий 33 років скаржиться на рецидивуючу висипку на губах, яка супроводжується пекучістю. Захворювання загострюється після переохолодження, застуди. Об'єктивно: на червоній смужці нижньої губи - дрібні згруповані міхурці, заповнені серозним та серозно-гнійним вмістом. Який діагноз у хворого найбільш вірогідний?
A Герпес простий
B Сифіліс первинний
C Епітеліома нижньої губи
D Імпетиго стрептококове
E Хейліт

49. Хворий звернувся до лікаряі зі скаргами на загальну слабкість, лихоманку, болючу
висипку на шкірі тулуба. Хворіє 3 дні. Об'єктивно: на боковій поверхні тулуба зліва на
фоні гіперемії та набряку відмічаються згруповані міхурці з серозно-мутним та
геморагічним вмістом. Який діагноз найбільш ймовірний?
A Герпетиформний дерматоз Дюрінга
B Дерматит простий контактний
C Дерматит контактний алергічний
D Мікробна екзема
E Герпес оперізуючий (Zoster)

50.При профогляді хлопчика в дитячому будинку встановлено, що він відстає у фізичному та інтелектуальному розвитку від одноліток. Шкірні покриви дитини без патологічної висипки, лімфатичні вузли не збільшені. Череп має сідницеподібну форму, ніс сідлоподібний, піднебіння високе. Обидва передні верхні різці мають діжкоподібну
форму з вирізкою у вигляді напівмісяця на вільному краї. Поставте попередній діагноз.
A Сифіліс вроджений ранній
B Сифіліс вроджений пізній
C Сифіліс вроджений латентний
D Сифіліс третинний
E Сифіліс прихований пізній

51. 5-го класса обратился по поводу распространенной сыпи на коже,
сопровождающейся сильным зудом, особенно в ночное время. В области
межпальцевых складок обеих кистей, сгибательной поверхности лучезапястных
суставов, на коже живота и ягодиц, на внутренней поверхности бедер обнаружены
мелкие красные папулы, имеющие тенденцию к попарному расположению. В центре
отдельных папул видны пузырьки или серозно-геморрагические корки. Отмечаются
множественные экскориации. Каков наиболее вероятный диагноз?
A Чесотка
B Дерматит
C Микоз гладкой кожи
D Токсидермия
E Экзема

52.Сварщик на работе получил ожог первой степени. Через 5 дней вокруг ожога
появились отечность кожи, зуд, в средней трети правой голени на месте ожога
имеются две язвочки с гнойным отделяемым. Объективно: на фоне эритемы с
четкими границами, полиморфная сыпь, представленная папулами, везикулами,
пустулами, эрозиями с серозным отделяемым. Каков наиболее вероятный диагноз?
A Токсидермия
B Истинная экзема
C Микробная экзема
D Профессиональная экзема
E Стрептодермия

53.Солдат жалуется на потертости кожи стоп, зуд. Заболел после длительной ходьбы в тесных сапогах. Страдает плоскостопием и ангиопатией стоп. В межпальцевых
складках стоп – эритема, мацерация рогового слоя, болезненные зудящие эрозии и
единичные поверхностные трещины. На подошвенной поверхности пальцев и
прилегающей части стоп – сгруппированные сильно зудящие плотные на ощупь
пузырьки и мокнущие ярко-красные эрозии с венчиком отслоившегося рогового слоя.
Каков наиболее вероятный диагноз?
A Кандидоз
B Экзема
C Псориаз
D Дерматит
E Эпидермофития стоп

54.Больной жалуется на высыпания по всему кожному покрову, зуд, чувство стягивания кожи, которые через месяц после психотравмы появились на волосистой части головы, затем на разгибательной поверхности верхних и нижних конечностей, на
спине. Представлены мономорфной папулезной сыпью, ярко-красного цвета,
округлой формы, размером от 0,5 до 3 см в диаметре. Поверхность папул в центре
покрыта серебристо-белыми чешуйками, по периферии – ободок ярко-красного
цвета. Каков наиболее вероятный диагноз?
A Розовый лишай
B Красный плоский лишай
C Вторичный папулезный сифилис
D Псориаз
E Себорея

55.Больной жалуется на отечность, болезненность и невозможность обнажить головку
полового члена. Заболевание началось 2 дня назад с покраснения и отечности кожи
полового члена. Кожа полового члена ярко-розового цвета, отечна, болезненна.
Крайняя плоть не заворачивается за головку полового члена, отверстие
препуциального мешка сужено, и из него выделяется жидкий гной. Паховые
лимфатические узлы справа увеличены, размером 1х1,5 см, безболезненны,
плотно-эластической консистенции, подвижные. Каков наиболее вероятный диагноз?
A Первичный серонегативный сифилис (фимоз)
B Первичный серонегативный сифилис (баланопостит)
C Первичный серонегативный сифилис (парафимоз)
D Первичный серопозитивный сифилис (баланит)
E Первичный серопозитивный сифилис (фимоз)

56.Больной жалуется на высыпания на коже туловища, которые появились неделю
назад. Им предшествовали боли в мышцах, суставах, а через три дня количество
высыпаний увеличилось. На коже боковых поверхностей туловища – многочисленные
розеолы, округлых четких очертаний, не склонные к слиянию, розово-красного цвета, не шелушатся. Периферические лимфоузлы увеличенные, безболезненные, плотно-эластичной консистенции. Каков наиболее вероятный диагноз?
A Токсикодермия
B Вторичный свежий сифилис
C Вторичный рецидивный сифилис
D Разноцветный лишай
E Аутотоксический дерматоз

57.Хворий 45-ти років скаржиться на появу на шкірі поперека, кінцівок вузликових
елементів, схильних до периферичного росту та злиття, безболісні. Хворіє 2 роки.
Загострення переважно весною. В анамнезі: у батька хворого було подібне ураження
шкіри. Об`єктивно: патологічні елементи представлені лентікулярними папулами, бляшками, вкритими білими лусочками. Який попередній діагноз?
A Червоний плеский лишай
B Псоріаз
C Нейродерміт
D Рожевий лишай
E Себорейна екзема

58.Хворий 52-х років скаржиться на ураження шкіри, мокнуття, свербіж, що з”явився в ділянці правої гомілки на місці подряпини. Об”єктивно: в ділянці нижньої третини
правої гомілки шкіра еритематозно змінена, чітко обмежена, поверхня вкрита пустулами, дрібними везикулами, та папулами, місцями з острівцями мокнуття. Який найбільш імовірний діагноз?
A Дерматит контактний
B Мікоз гладенької шкіри
C Мікробна екзема
D Екзема істинна
E Кропив’янка

59.Хвора 23-х років захворіла 3 тижні тому, коли з'явилося затвердіння у підкрильцевій впадині, дуже болюче. Через 4-5 днів воно розкрилось з вилученням великої кількості гною. Потім навколо з'явились нові інфільтрати. До цього випадку шкірними хворобами не хворіла. Який найбільш вірогідний діагноз?
A Мікоз глубокий
B Фурункул
C Гідраденіт
D Оперізуючий герпес
E Стрептодермія

60.До дерматолога звернувся шахтар із скаргами на значний свербіж у міжпальцевій
області ступнів. Хворіє біля місяцю. Захворювання пов’язує із носінням резинових
чобіт. При огляді міжпальцевої області ступнів – мацерація епідермісу, ерозії. Які
методи додаткового обстеження хворого необхідні для встановлення діагнозу?
A Мікроскопічне обстеження на дріжжеподібні клітини
B Мікроскопічне обстеження на акантолітичні клітини
C Мікроскопічне обстеження на бліду трепонему
D Мікроскопічне обстеження на паразити
E Мікроскопічне обстеження на гриби

61.Хворий 19-ти років скаржиться на висипку на шкірі, яка з'явилася 2 дні тому назад
після вживання копченої риби. Висипка зникає через 4-6 годин, але потім з'являється
знову. Супроводжується свербіжем. Об'єктивно: на тулубі та верхніх кінцівках наявні
багаточислені пухирі розмірами біля 1см, рожевого кольору. Ваш діагноз?
A Синдром Лайєла
B Алергічний дерматит
C Гостра кропив'янка
D Токсикодермія
E Шкірний свербіж

62.Больной 29-ти лет жалуется на гнойные выделения из уретры, рези при
мочеиспускании. Эти симптомы появились через 5 дней после случайной половой
связи. В мазке из отделяемого уретры, окрашенном по Граму, обнаружены парные
кокки красно-фиолетового цвета. Поставьте диагноз:
A Бактериальный уретрит
B Трихомонадный уретрит
C Дрожжевой уретрит
D Гонорейный уретрит
E Хламидийный уретрит

63.К урологу обратился больной с жалобами на болезненность мочеиспускания,
выделения из уретры. Болеет около недели. Объективно: губки уретры гиперемированы, отечны, выделения гнойные. Моча в первом стакане двухстаканной пробы диффузно-мутная. В мазках бактериоскопически при окрасе по Грамму в нейтрофилах выявляются расположенные попарно кокки, розового цвета. Поставьте диагноз:
A Трихомонадный уретрит
B Гонорейный уретрит
C Дрожжевой уретрит
D Хламидийный уретрит
E Уреаплазменный уретрит

64.У хворого 2 дні тому з’явився різкий біль у лівій половині грудної клітини, загальна слабкість, лихоманка та головний біль. Під час огляду хворого зліва в 4-5 міжребір’ї на ерітематозному фоні множинні згруповані пухирці , наповнені прозорим вмістом, 2-4 мм у розмірі. Для якого захворювання характерна симптоматика?
A Простий герпес
B Оперізуючий герпес
C Пухирчатка
D Стрептококове імпетиго
E Герпетиформний дерматоз Дюрінга

65.До венеролога звернувся хворий зі скаргами на болісне сечовипускання, почервоніння зовнішнього отвору уретри, рясні гнійні виділення із сечівника. Вважає себе хворим 3 дні. Захворювання зв'язує з випадковим половим контактом, приблизно тиждень тому . Якщо попередній діагноз гострого гонорейного уретриту підтвердиться, то при бактеріоскопічному дослідженні у відокремлюваному з уретри будуть виявлені:
A Спірохета
B Грампозитивні диплококи
C Грамнегативні диплококи
D Вульгарний протей
E Мікоплазма

66.Хворий 30-ти років скаржиться на інтенсивний свербіж шкіри, переважно вночі.
Об'єктивно: хворіє 1 тиждень. На шкірі тулуба та живота спостерігаються дрібні,
парно розташовані папули, везікули, розчухи, кірочки. Ваш діагноз?
A Алергічний дерматит
B Кропив'янка
C Екзема
D Короста
E Нейродерміт

67.К урологу обратился мужчина с жалобами на чувство дискомфорта в уретре и
скудные слизистые выделения. При обследовании установлен диагноз хламидийного
уретрита. Какой лабораторный метод применяется для диагностики?
A Окраска метиленовым синим
B ПЦР
C Общий анализ крови
D Общий анализ мочи
E Окраска по Граму

68.У хворого, сталевара за професією, при огляді на підошвах є муковидне лущення у шкірних складках. Всі нігті стоп сірувато-жовтого кольору потовщені і частково зруйновані. Про який дерматоз слід думати в даному випадку?
A Епідермофітія
B Мікроспорія
C Кандидоз
D Рубромікоз
E Мікробна екзема
69.Мама жалуется на высыпания и интенсивный зуд кожи у ребенка 11 лет, заболевшем на 1 году жизни. Кожные покровы сухие. Преимущественно на сгибах коленных и локтевых суставов, переднебоковой поверхности шеи, лице видны очаги лихенификации с обилием экскориаций., плоские милиарные папулы цвета нормальной кожи, шелушение, гиперпигментация. Укажите предварительный диагноз
Псориаз
Атопический дерматит
Хроническая истинная экзема
Крапивница
Красный плоский лишай

70.Хвора К., 27 років через 20-30 хв. після вживання салату з кальмару раптово відчула сильний свербіж шкіри тулуба та кінцівок, вкрилась рожевою уртикарною висипкою, яка місцями зливається. Скарги на слабкість, нудоту та здуття живота, підвищилась температура тіла до 37,8°С. Яке захворювання можна запідозрити у хворої?
Алергічний дерматит.
Харчову токсикоінфекцію.
Синдром Стівенса- Джонсона.
Синдром Лайєла.
Гостру кропивницю

71.До лікаря звернувся хворий із скарга ми на болючі ерозії на статевому члені, які з'явилися після захворювання на грип. Об'єктивно: На головці статевого члена спостерігаються сгруповані везікули та ерозії з фестончатими краями, з чіткими границями, м'які при пальпації, супроводжуються болючістю.Для якого захворювання найбільш характерна клінічна картина?
Короста
Оперезуючий герпес
Генітальний герпес
Шанкерформна піодермія
Первинний сифіліс

72.Больная, 20 лет, обратилась к врачу женской консультации с жалобами на зуд, жжение и боль в области наружных половых органов, повышение температуры тела, раздражительность, нарушение сна, головную боль. Больная не замужем, ведет беспорядочную половую жизнь. При осмотре наружных половых органов на фоне гиперемированной, отечной слизистой оболочки определяются сгруппированные везикулы, диаметр очага до 2 см. Какая наиболее вероятная причина обуславливает такую клиническую картину?
А. хламидиозная инфекция
Б. герпетическая инфекция
В. папилломавирусная инфекция
Г. Кандидоз
Д. первичный сифилис

73.Больная, 18 лет, обратилась к гинекологу с жалобами на появление бородавчатых возвышений в области половых органов. При осмотре наружных половых органов на больших и малых половых губах определяются папулы с сосочковидными разрастаниями на поверхности, имеющие вид «цветной капусты», мягкой консистенции, безболезненные. При специальном гинекологическом исследовании патологии со стороны внутренних половых органов не выявлено. Какой предварительный диагноз наиболее вероятен в данном случае?
А. Вегетирующая пузирчатка
Б. Широкие кондиломы
В. Вульгарные бородавки
Г. Псориаз
Д. Остроконечные кондиломы

74.Хвора, 18 років, звернулася зі скаргами на сверблячку в піхві, посилення виділень. Хворіє 3 дні. Напередодні перенесла ОРЗ, лікувалась антибіотиками. Об'єктивно: передгір'я піхви, малі і великі полові губи набряклі, гіперемовані. Слизова оболонка гіперемована, набрякла, покрита білуватим нальотом, що легко знімається. Білі в значній кількості, білого кольору, густі "сироподібного характеру". Матка і придатки без особливостей. Можливий діагноз?
А. Кандидоз
Б. Гостра гонорея
В. Тріхомонадний кольпіт
Г. Бак.вагіноз
Д. Хламідіоз

75.Жінка 27 років, що активно живе статевим життям, скаржиться на наявність числених везикул на правій статевій губі, свербіж та печіння. Висипаня періодично з’являються перед менструацією і зникають через 8-10 днів. Можливий діагноз?
А. Первинний сифіліс
Б. Контагіозний молюск
В. Дерматоз Дюринга
Г. Простий герпес
Д. Звичайне імпетиго

76.Ребёнок 5 дней рождён от матери, не состоявшей на учёте в женской консультации. При осмотре ребёнок гипотрофичен, на коже ладоней и подошв с переходом на голени и предплечья пузырные высыпания с мутным содержимым, окруженные медно-красным венчиком. Вокруг рта кожа инфильтрирована, отмечаются глубокие радиарные трещины. Ваш диагноз?
а) импетиго
б) синдром Лайелла
в) эпидемическая пузырчатка новорожденных
г) ранний врожденный сифилис
д) эксфолиативный дерматит Риттера

77.Больной Н. 29 лет обратился к врачу с жалобами на изъязвление на половом члене.
На внутреннем листке крайней плоти в течение 7 дней имеются 3 язвы овальной формы с незначительным уплотнением у основания, чувствительные при пальпации. Бледная трепонема не найдена. Реакция Вассермана отрицательная. Тактика врача включает
а) взятие мазков на клетки Тцанка
б) продолжить исследование на сифилис
в) назначение повязки с раствором риванола
г) назначение лечения пенициллином
д) повторный осмотр через 2 месяца???????

78.Больной И., 22 лет, масса тела 53 кг, холост. При побследовании обнаружена положительная реакция микропреципитации с кардиолипиновым антигеном (экспресс-метод). Классические серореакции (реакция связывания комплемента с трепонемным и кардиолипиновым антигенами и микропреципитации) дважды резко положительные в разведении сыворотки 1:80 и 1:20, реакция иммобилизации трепонем - 67%, РИФ и РИФ-абс положительные. При осмотре обнаружены незначительно увеличенные и уплотненные паховые и подмышечные лимфатические узлы. В анамнезе - случайная половая связь год тому назад. Больному следует поставить диагноз
а) сифилиса первичного
б) сифилиса вторичного
в) сифилиса раннего скрытого
г) сифилиса позднего скрытого
д) сифилиса врожденного

79.У больного на предплечье имеется фурункул в стадии инфильтрации. Какой метод лечения вы назначите?
Повязка с гипертоническим раствором натрия хлорида
повязка с мазью с антибиотиками
вскрытие фурункула
горячая ванна
ихтиоловая "лепешка"

80.Больной поступил в стационар с фурункулом верхней губы в стадии нагноения, температура тела 37,6°С. Какое лечение вы назначите?
А. повязка с ихтиоловой мазью !!!!
Б. повязка с мазью с антибиотиками
В. немедленное вскрытие фурункула
Г. антибиотики внутрь ???
Д. согревающий компресс

81.Мальчику 20 дней. Родился в сроке 40 недель с весом 3000 гр. Беременность и роды протекали без особенностей. По Апгар 8-9 баллов. Температура –37,9 С, крик громкий, рефлексы живые, большой родничок 2 Х 2 см. на уровне костей черепа, умеренный гипертонус мышц сгибателей. Кожа розовая, на спине, животе, бедрах вялые пузыри, 8-20 мм в диаметре. ЧД 46 в 1 минуту, дыхание жесткое без хрипов. Тоны приглушены,ЧСС-150 в 1 минуту. Живот мягкий безболезненный. Печень + 3 см, селезенка не пальпируется. Стул желтый, моча светлая. ОАК:Эр.-4,4х10 12/л, Нb 140 г/л, лейкоциты18х10 9/л. Предположительный диагноз:
Пузырчатка новорожденного
Сифилитическая пузырчатка
Везикулопустулез
Потница
Токсическая эритема

82.У новонародженого О., 7 днів, на шкірі тулуба на тлі еритеми з’явились бульозні елементи, покришка напружена, вміст серозно-гнійний; наявні поодинокі ерозії діаметром до 1,5 см, дно їх соковите, краї фестончаті. Наявне підвищення температури тіла до 37,7 , лейкоцитоз, прискорення ШОЄ. Який діагноз?
А. Епідемічний пемфігус новонароджених
Б. Сифілітичний пемфігус
В. Бульозний епідермоліз
Г. Пемфігоід
Д. Вульгарна міхурниця

83.У пацієнта К., 13 р., при огляді тильної поверхні правої ступні виявлено м’яку бляшку синюшно-червоного кольору, що вкрита гнійними кірками. При їх знятті оголюється соковита папіломатозна поверхня інфільтрату, наявне виділення крупних крапель густого зеленого гною. Який діагноз?
А. Ектима
Б. Хронічна абсцедуюча піодермія
В. Хронічна стрептодермія
Г. Хронічна виразкова піодермія
Д. Хронічна вегетуюча піодерміяDefault Paragraph Font Table Normal
No List1,5 см15 см2 см20 мм3 см5 мм53 кг8 мм8 см
·
·
·
·
·
·
·Times New RomanCambria Math

Приложенные файлы

  • doc 7736232
    Размер файла: 153 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий