Казка як засіб розвитку творчої особистості


Зміст
-498828-167639На дерева, на лужок тихо падає сніжок
Конспект інтегрованого заняття з використанням методів ТРВЗ
для дітей групи молодшого віку (4-го року життя )
Програмовий зміст. Розвивати уміння знаходити аналогію предметів за властивостями, за формою. Розвивати уяву, мислення, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до експериментування, уміння співчувати, співпереживання; акуратність. Вчити дітей висловлювати свої припущення, відстоювати свою думку, ототожнювати себе з певним образом, передавати його характерні особливості. Розширити знання дітей про властивості та якості снігу ( у воді сніг тане). Спонукати зображувати явища навколишньої дійсності (снігопад), використовуючи варіативні зображувальні засоби (пензлі, ватні палички, пальчики)
Обладнання. Іграшки сніговик та зайчик, сніг на таці, лопатка, ложечки, ємність з водою; куля з пап'є-маше, в якій знаходяться ковпачки, предмети іграшкового посуду, деталі пірамідок та інше; картки до дидактичної гри «Де чиї сліди?», гуаш, аркуші в 1/2 альбомного аркуша, на яких діти попередньо зобразили дерева; пензлі, ватні палички, серветки, склянки з водою.

Хід заняття
Сюрпризний момент.
В гості до дітей «приходить» Сніговик.
Сніговик зліпили діти
Та забули шапку вдіти,
І тепер він скрізь блукає
Капелюх собі шукає.
Допоможемо Сніговичку знайти шапку?
Запитання
- 3 чого зліпили діти Сніговика? (Із снігу)
- З чого ще вони могли його зліпити? ( 3 пластиліну, з тіста)
40633657595235Дослід з снігом
Вихователь. Давайте розглянемо сніг, може це допоможе нам у пошуках шапки.
- Який сніг? ( білий, пухнастий, холодний, мокрий)
- Покладу потрошку снігу на долоньку. Що ви відчули? Що стало зі снігом? - Що буде, якщо покласти сніг у воду?
Діти кладуть сніг у воду.
Висновок. У воді сніг розтає.
Ігровий прийом. Зайчик прибіг.
Вихователь. Мабуть зайчик теж хоче відшукати шапку для Сніговика. Пострибав по сніжку. Що на сніжку залишилося? (Сліди) Багато хто ходить по
снігу і залишає свої сліди.
Робота з картками. Відгадайте, де чиї сліди, і поставте кожного з них на свою доріжку.
-506730-198120Вихователь Можливо хтось би із звіряток допоміг Сніговичку відшукати шапку. Але навкруги тихо, все засипало снігом. Мабуть звірі сплять у своїх хатках.
Гра «Звірі полягали спати».
Діти закривають личка долоньками. Вихователь промовляє:
Тихо треба тут гуляти;
Звірі полягали спати.
Якщо в двері стукотіти,
Звірі можуть заревіти.
Вихователь легенько стукає по долоньках дитини. Дитина відкриває личко та імітує голос тварини, якою вона себе уявляє. Вихователь задає питання:
- Ти хто?
- Де ти живеш?
- Що любиш їсти?
- З ким дружиш?
Психогімнастика «Ми - сніжинки».
«Ми - сніжинки, біленькі, легенькі, холодні, красиві. Ось ми всі разом сидимо у хмаринці, гойдаємось, як у човнику. Важко хмарці тримати стільки багато сніжинок - полетіли вони на землю. Спочатку тихо, плавно кружляли, потім підхопив їх вітер і поніс. У різні сторони розлетілися сніжинки і м'яко опустилися на землю. Знову вітер сніжинки піднімає, кружляє, снігові кучугури намітає».
Сюрпризний момент Снігова кулька
Вихователь. Погляньте-но, що це під кучугурою снігу я знайшла? ( Снігова куля) - Що в ній може бути? ( Діти висловлюють свої припущення)
41109907538085Вихователь відкриває снігову кулю, діти дістають з неї ковпачки з-під дезодорантів, предмети іграшкового посуду, деталі пірамідок, одноразові стаканчики різної величини - давайте подивимось, чи не підійде щось із цих речей за шапку Сніговичку?
Метод спроб і помилок Діти підбирають Сніговику «шапку»
- Дуже радий Сніговик, що ви знайшли для нього шапку. Дякує вам Сніговичок. Тільки трошки сумно йому, що нема у нього друзів, таких сніговиків, як він.
-480060-158115Малювання.
Вихователь Давайте намалюємо, як на дерева, на лужок тихо падає сніжок. Нападає багато снігу, і діти зліплять багато сніговиків-друзів.
- Чим можна намалювати сніг? (Пензликом, ватною паличкою, пальчиком)
- Яким кольором намалюємо сніг?
Вихователь показує, як за допомогою різних зображувальних засобів можна зобразити сніг. Робота дітей (Діти самостійно обирають зображувальні засоби) Підсумок - Як ми допомагали Сніговику? - Що нового дізналися про сніг?
- Що найбільше сподобалося робити?
-499110-165735Пташиний двір
Конспект інтегрованого заняття
для дітей групи молодшого віку (4-го року життя )
за методикою Л.Б.Фесюкової
Програмовий зміст. Розширити знання дітей про свійських птахів: де живуть, чим харчуються. Закріпити назви дитинчат свійських птахів. Вчити Уважно слухати казку, відповідати на запитання вихователя. Уточнити просторові уявлення дітей: «вгорі», «внизу», «посередині», «над», «під», «перед», «за». Закріпити поняття «один», «багато», «великий», «маленький». Скачувати кульки з паперу коловими рухами рук. Розвивати мислення, зв'язне мовлення, моторику дрібних м'язів рук. Виховувати добрі почуття.
Обладнання. Фланелеграф, площинні зображення птахів та персонажів казки про півника, тарілочки з кукурудзою та пшоном (змішаними), ряскою, травою; іграшки: півник, гуси, кури, квочка з курчатами, качка з каченятами; клаптики паперу, нарізані із серветок зеленого або жовтого кольору, порожні тарілочки.
40252657614285Попередня робота. Вивчення вірша І.Неходи «Півник», розглядання картинок із зображенням свійських тварин.
Хід заняття
Сюрпризний момент.
Вихователька показує дітям пір'я, яке начебто знайшла вранці, і пропонує поміркувати, чиє воно, кому б могло належати. Висловлює припущення, що можливо господар цих пір'їнок завітає до дітей у гості.
Ігровий момент. Приходить півник.
Вихователь
- Діти подивіться, хто до нас завітав.
- Так, це наш знайомий півник. Давайте згадаємо, який віршик ми про півника знаємо.
Діти разом з вихователем читають вірш І.Неходи «Півник»:
Хто це пісеньку таку
Нам співа: «Ку-ку-рі-ку!» ?
Це наш Петя-петушок
Це він будить так діток,
Щоб вставали, не проспали,
Не спізнились в дитсадок.
Вихователь. Діти, півник до нас сьогодні завітав не просто так, він приніс з собою казочку про себе. Сідайте зручніше та уважно слухайте, що трапилось одного разу.
(Розповідання казки вихователь супроводжує показом на фланелеграфі).
Казка. Одного разу діти прокинулись вранці і не почули Петіної пісеньки. Вони вибігли на двір, але Петі там не було, Тоді вони побігли до курника й побачили, що півник лежить дуже хворий, крильця склав, очі стулив і стогне, Жаль стало діткам півника Петю І вони вирішили його вилікувати. Але не тільки діти вирішили лікувати півника, а і його друзі - пес, кіт, кролик та поросятко, які жили поряд з ним та були гарними сусідами.
-464314-203610Пес приніс Петі смачну цукрову кісточку, кіт - шматочок ковбаски, кролик-соковиту морквинку, а поросятко - цілий кошик жолудів.
Та півник навіть не доторкнувся до їжі, і краще йому не стало. Але тут з'явилися діти. Вони принесли Петі теплу манну кашку, смачний малиновий чай та м'якенький горошок.
Петя дуже зрадів. З апетитом пообідав. Йому стало набагато краще. Він подякував діткам і пообіцяв, що обов'язково видужає. А наступного ранку діти прокинулися, почувши чудову пісеньку. «Ку-ку-рі-ку!». Вони вибігли надвір. Це співав Петя-півничок.
«Мовленнєва зарядка»
- Чому діти не почули Петіної пісеньки?
- Чому півник не їв те, що йому принесли пес, кіт, кролик та поросятко?
- Що було б, якби діти не лікували півника?
- Як ви думаєте, яким був Петя-півничок, якщо його всі так любили? («Виховання добрих почуттів»).
- Розкажіть як би ви лікували півника? («Розвиток мислення та уяви»).
- А якими ліками вилікували Петю? («Казка та екологія»).
- Як вас лікує мама, коли ви хворієте?
- Що треба робити, щоб не хворіти?
- Коли півник зрозумів, що у нього багато друзів? («Моральний урок:
Друг пізнається в біді»).
Фізкультхвилинка.
Вихователь пропонує дітям:
походити, як півник, високо піднімаючи ноги;
помахати руками, як крилами;
присісти, «подзьобати» зерняток;
підстрибнути декілька разів, наче півник збирається злетіти на паркан.
Дидактична гра «Хто у кого?»
Вихователь виставляє на фланелеграфі зображення свійських птахів та їх дитинчат.
- Хто це? (Курка, квочка).
- Хто у курки ? (Курчата). Курка велика, а курчата які?
- Скільки курок? (1) Скільки курчат? (Багато).
Аналогічні питання про інших птахів та їх дитинчат («Казка і математика»).
39014407595235Дидактична гра «Що змінилось?»
Вихователь виставляє угорі на фланелеграфі гуску з гусенятами, внизу - качку з каченятами, посередині - півня, курку та курчат.
Коли діти заплющують очі, вихователь змінює розташування 1-2 зображень птахів. Розплющують очі — вихователь пропонує сказати, що змінилось.
-508635-81915Вихователь. Поки півник хворів, у нього багато справ зібралося на пташиному дворі. - Чи не хотіли б ви також стати півниковими друзями та допомогти йому? Діти, прислухайтесь.
Качечка кряче:
Каченят не баче.
Просить малят:
Відшукайте каченят.
Діти розшукують каченят, що стоять у різних місцях по всій груповій кімнаті. Вихователь запитує дітей, де вони знайшли каченят.
Вихователь підводить дітей до фікуса і говорить, що їй здається, наче десь тут пищить каченя, але вона не може зрозуміти, де каченя: чи на фікусі, чи під фікусом, чи над фікусом, чи за фікусом, чи перед фікусом. Коли діти правильно скажуть, де знаходиться каченя, вихователька його знімає і ставить до качки, куди діти принесли і інших каченят.
Вихователь
- Молодці! Всіх каченят відшукали. А тепер усіх птахів на пташиному дворі треба нагодувати. (Запрошує дітей до столу, де стоять тарілочки з ряскою, травою, кукурудзою, змішаною з пшоном. Діти розглядають).
- Хто що любить їсти? Кого чим нагодувати?
Діти відносять тарілки з ряскою качці з каченятами, гусям - траву, а для квочки з курчатами вихователька пропонує перебрати зерно.
- Чи можуть курчата їсти зерна з кукурудзи? Чому? (Ні, бо вони маленькі).
- А квочка зможе проковтнути кукурудзяне зерно? (Так, бо вона велика).
-404813-43814Діти перебирають: вибирають із своїх тарілок зерна кукурудзи і кладуть в одну велику. Велику тарілку із зернами кукурудзи ставлять квочці, а маленькі із зерном - курчатам.
Вихователь. Це добре діти, що ви усіх нагодували. Тільки Петя - півничок залишився голодним. Давайте ми із серветкового паперу скатаємо для нього маленький горошок.
Ліплення горошок для півничка
Вихователь. Треба зім'яти клаптик паперу, покласти на ліву долоньку, прикрити правою і скатати коловими рухами, так само, як із пластиліну.
Діти скачують горошок («Казка розвиває руки»).
Діти дарують півнику горошок, дякують за казку.
40252657595235

-413385-53340В гості до калини
Конспект інтегрованого заняття
для різновікової групи молодшого віку
Програмовий зміст. Розширити та поглибити знання дітей про рослинний символ рідного краю – калину. Познайомити з казкою Г. Демченко «Калинка». Вчити уважно слухати казку, відповідати на запитання за змістом. Закріпити вміння утворювати іменники за допомогою зменшувальних суфіксів (молодша підгрупа); складати речення із заданим словом (старша підгрупа). Ввести в активний словник прислів’я про калину (старша підгрупа). Вчити ліпити пироги:прикрашати готову основу зліпленими ягодами та за допомогою штампів(мол підгрупа; робити основу з солоного тіста квадратної, овальної, круглої форми. Прикрашати валиками, кульками, квітками різної величини та за допомогою стеки(старша підгрупа).
Розвивати увагу, зосередженість, діалогічне мовлення, моторику дрібних м’язів руки. Виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до рослин, гордість за народ та його традиції.
Обладнання. Гілочки калини у вазі, солоне тісто, дощечки для ліплення, фігурні штампи, стеки, серветки, ілюстрації до казки Г.Демченко «Калинка».

Хід заняття
Загадка: У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду.
(Калина)
Вихователь запрошує дітей у гості до калини.
Діти взявшись за руки йдуть до «куща» калини, розташованого посередині кімнати, співають українську народну пісню «Роде наш красний», водять хоровод.
У лузі калина, у лузі червона хорошенько цвіте.
Ой роде наш красний, роде наш прекрасний,
Не цураймося, признаваймося, не багацько ж нас є.
Червона калина – то наша родина, хорошенько цвіте.
А перший цвіточок - то рідная мати, хорошенько цвіте.
40919407623810Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний
Не цураймося, признаваймося, не багацько ж нас є…
Діти сідають півколом біля «куща» калини.
Вихователь. Червона калина – символ рідного краю, нашої рідної України. А чи знаєте ви звідки взялась на нашій землі калина? Про це ви дізнаєтесь,, коли послухаєте казку Г. Демченко «Калинка»(вихователь розповідає казку.
Бесіда за змістом.
То чому ж калину так назвали?
-257175-81915Якою була дівчинка Калинка?
Як вона доглядала слабеньку рослинку?
Чим здивував кущик перехожого?
Що ви ще знаєте про калину?
Чим вона корисна?
Які лікувальні властивості має?
Де ви зустрічали зображення калини?
Згадайте та розкажіть прислів’я про калину.(«Пишна та красива, мов червона калина», «Убралася в біле плаття, як калина в білий цвіт», «Щоки червоні, як кетяги калинові»).
Гра-хоровод «Ой, єсть в лісі калина».
Завдання для дітей молодшої підгрупи: придумати, як лагідно назвати калину.
Завдання для дітей старшої підгрупи:
Визначити перший звук у словах «калина», «ліс»;
Скласти речення зі словом «калина»
Малята, ви мабуть, знаєте, що можна приготувати з калини?
Так, колись давно, коли проводжали козака у далеку путь, мати поїла його калиновим чаєм і давала в дорогу з собою хліб з калиною,Щоб пам’ятав рідний дім, матір, рідну мову.
40062157585710Дуже смачні пироги з калиною. Їх господині печуть і в наш час.
Вихователь пропонує дітям «приготувати» пироги і прикрасити їх листочками, ягідками калини і т. д.
Як і чим прикрашають пироги ваші мами?
Якої вони бувають форми?
Як можна зробити круглу(або овальну, квадратну) форму з кулі?
Дітям молодшої підгрупи вихователь дає готові основи для пирогів, нагадує, як зліпити ягоди. Якщо дітям старшої підгрупи важко вдається виготовлення квадратної форми, вихователь показує, як це зробити( зрізанням стекою боків дископодібної форми).
Робота дітей.
40062157680960Розглядання дитячих робіт. Вихователь разом з дітьми радіє майстерності маленьких кухарів.
Підсумок
Що нового про калину ви дізнались?
Чого навчилися?
-280035-201930Українські казки про тварин
Конспект інтегрованого заняття
для дітей групи молодшого віку (4-го року життя )
Програмовий зміст. Узагальнити знання дітей про українські народні казки про тварин. Уважно слухати та переглядати казку. Відповідати на запитання за змістом. Оцінювати поведінку казкових героїв, закріпити кількісну та порядкову лічбу в межах 4. Назви геометричних фігур. Охайно наклеювати готові форми. Розвивати діалогічне мовлення, увагу, кмітливість. Виховувати інтерес до народних качок.
Словник: мички, прясти, смола.
Матеріал: Персонажі казки «Солом'яний бичок», виготовлені з природного матеріалу, дидактична гра «Розкажи казку», заготовки картинки до українських казок про тварин (клейонки, клей, серветки).

Хід заняття
Вихователь
- Діти, чи любите ви українські народні казки про тварин?
- А які казки про тварин ви знаєте?
- Давайте сьогодні ми з вами помандруємо до казкового лісу. Ой, мені вже здається, що я опинилася на галявині казкового лісу. Тільки чомусь звірів не бачу. Мабуть, вони полягали спати.
Мовно-рухлива гра:
Тихо треба гут гуляти
Звірі полягали спати
Якщо у двері стукотіти,
Звірі можуть заревіти,
Якщо звірям заважати .
Звірі можуть загарчати.
- Стук-стук. Ти хто?
- З якої казки?
- Що ти там робиш?
Сюрпризний момент Діти, для нас ліс приготував (розсипав) листочки. А листочки непрості, на них загадки про казки. З якої казки ці слова:
41014657642860«Я від баби втік, я від діда втік, так і від тебе втечу.»
«Мій котику, мій братику, несе мене лиска за крутії гори, за бистрії води...»
«А я рак-неборак, як вщипну-буде знак».
Вихователь. От було б гарно, якби казковий лис нам якусь казку показав.
А ви б хотіли якусь казку побачити? Тоді, давайте заплющимо очі і разом скажемо слова: «Казко-казко, з’явись, покажись і розкажись»,
Показ настільного театрі казки «Солом'яний бичок»
Бесіда за змістом :
- Що попросила баба у діда?
- З чого зробив дід бичка?
- Кого привів бичок?
- Що сталося з ведмедем, вовком, лисицею, зайчиком?
- Чому дід відпустив звірів?
- Як вони йому віддячили?
- Хто сподобався вам у цій казці? Чому?
-495935-104775- Хто не сподобався? Чому?
- А якщо якийсь фантастичний звір потрапив до бичка? (Придумай звіра).
Фізкультхвилинка
«У країні казочок жив солом'яний бичок. Разом з ним усі звірятка шикувались на зарядку. Похитали головою, раз-притупнули ногою. Руки вгору піднесли, трішки ними потрясли, Нахилились вліво, вправо та цього ще замало. Руки вгору, руки вниз, раз присіли, піднялись, Головою похитали, от і виконали вправи.
Завдання від солом'яного бичка.
- Розглянути кружечки, чи здогадуються діти, кого саме із тварин казки «Солом'яний бичок» кожен з них позначає?
- Скільки усього тварин привів бичок, полічіть.
- Розкладіть кружечки в такому порядку, в якому звірі потрапили до діда з бабою.
- Хто потрапив першим, другим, третім, четвертим?
- Яким по порядку потрапив до діда з бабою вовк, заєць, лисичка, ведмідь?
Завдання від лисички, ведмедя, вовка:
- Визначити з яких геометричних фігур виготовлені їхні портрети.
Завдання від зайчика:
Виготовити для малят журнал про народні казки про тварин. Як його назвати?
Аплікація.
Діти наклеюють картинки на аркуші паперу.
Ліс дарує дітям природний матеріал.
Підсумок заняття:
40481257642860- Де ми сьогодні побували?
- Яку казку побачили?
- Що виготовили для малят?
- Який дарунок отримали?
41109907642860
-4406903810Гостя із зимової казки
Конспект інтегрованого заняття
для дітей групи молодшого віку(5-го року життя)
Програмовий зміст. Закріпити знання дітей про властивості снігу. Уточнити знання змісту російської народної казки «Снігуронька». Вправляти у порівнянні множин предметів за кількістю ( в межах 5). Вчити співвідносити число (кількість предметів) з цифрою. Закріпити уміння називати напрямки відносно себе. Вчити підтримувати діалог на запропоновану тему.. Збагачувати словник назвами явищ, якостей, ознак. Продовжувати вчити ліпити фігуру людини на основі конуса, передавати пропорції та прості рухи. Розвивати уяву, зв’язне мовлення, кмітливість, моторику дрібних м’язів руки. Виховувати уміння співчувати, бажання допомагати тим, хто опинився у скрутному становищі.
Обладнання. Снігуронька(іграшка),, ілюстрації до російської народної казки «Снігуронька», дощечки для ліплення, пластилін, серветки, сніжинки, стеки, кошик.
Хід заняття
Вихователь Сьогодні ми поговоримо про одну з відомих вам казок,спробуємо допомогти героїні цієї казки, пограємо в цікаві ігри, виконаємо цікаві завдання.
Загадка про Снігуроньку:
Зі снігу дивом-небилицею
Дівчатко виникло живе, -
З такими синіми очицями,
Як синє небо зимове.
Добридень, - каже, - мамо й таточко!
Ой, як я вас обох люблю!
Ведіть скоріш до себе в хаточку
Снігову донечку свою.
Сюрпризний момент: Прихід Снігуроньки.
- Як називається казка, в якій головний герой Снігуронька?
- Звідки в казці взялась Снігуронька?
- Якою вона була?
40087557526020- Що любила Снігуронька?
- За чим вона сумувала?
- Як трапилось, що Снігуронька розтала?
- Чи жалієте ви Снігуроньку?
- Чи попередили б ви Снігуроньку про біду?
- Що б ви їй сказали, коли зустріли?
- Яка погода най краща для Снігуроньки?
-527685-81915Вправа «Порівняння»
Порівняння сніжинок та крижинок за кількістю.
-480060-102235Дидактична гра «Знайди відповідну цифру»
Мета. Закріпити вміння дітей співвідносити кількість предметів з відповідною цифрою; повторити цифри від 1 до 5.
Гра «Прогноз погоди»
Мета. Налагодження взаємодії з однолітками.
Загадки від Снігуроньки:
*Скатертина біла весь світ покрила. (Сніг)
*Без рук, без фарб, вікна розмальовує. (Мороз)
*Ніжна зірка, сніжно-біла на рукав мені злетіла,
Поки ніс її сюди стала краплею води. (Сніжинка)
Робота в парах. Пара дітей отримує картку, на якій зображена певна кількість сніжинок від одного до п’яти; одна дитина повинна знайти відповідну цифру, інша – відрахувати відповідну кількість сніжок.
-Чи хотіли б ви зліпити подружок Снігуроньці, таких, як вона?
Розглядання зразка.
-Яка будова тіла Снігуроньки
-Якої форми голова? Тулуб? Руки?
-Що більше: голова чи тулуб?
-Якого кольору пластилін ви б використали для ліплення Снігуроньки? Чому?
-Що робить Снігуронька?
-Як ви здогадались, що вона танцює?
Показ з поясненням.
Самостійна робота дітей.
Підсумок.
-Кому ви сьогодні допомогли?
-Що вам сподобалось на занятті найбільше?
40538407661910
-441960-139065Весна буває різною
Конспект інтегрованого заняття
для дітей старшої групи
Програмовий зміст. Розширити уявлення про весняні явища природи. Закріпити знання про відрізки часу:доба, тиждень, місяць, рік. Ознайомити з календарем. Вправляти у класифікації геометричних фігур за величиною, кольором. Створити умови для придумування фантастичного транспорту та викладання його зображення із геометричних фігур. Вчити уважно слухати казку, давати характеристику персонажам. Навчати ліпити фігуру людини комбінованим способом, дотримуючись пропорцій, використовуючи прийоми витягування, примазування, згладжування. Розвивати уяву, логічне мислення,, кмітливість, моторику дрібних м’язів руки. Виховувати доброзичливість, допитливість, інтерес до довкілля.
Обладнання. Геометричні фігури(круги, овали, трикутники, прямокутники, квадрати), різні за величиною та кольором; іграшковий зайчик, календарі (настінні, відривні,перекидні, настільні), пластилін, дощечки для ліплення, стеки, серветки.
Хід заняття
Вихователь. Сьогодні ми поговоримо про весняну погоду, познайомимось з новою казкою, виконаємо різні завдання, пограємось у цікаві ігри.
Сюрпризний момент. Прихід зайченяти, воно шукає дівчинку Весну.
На горбочку зайченя
Вигляда весну щодня,
Тихо вушками пряде:
Ну чому вона не йде?
Навіщо зайченяткові потрібна весна? (Набрид холод, хочеться поміняти шубку і т. і.)
Яка зараз пора року?
Скільки усього пір року?
Відгадування загадок «Коли це буває?»
Бесіда
По скільки місяців має кожна пора року? Назвіть весняні (літні, осінні, зимові) місяці.
Що таке тиждень? Скільки їх у місяці? З чого складаються тижні? Назовіть дні тижня по порядку.
40551107592060Де можна побачити одразу увесь рік? (У казці, у календарі)
Розглядання різних видів календарів; пояснення вихователя, як користуються календарями.
Як же допомогти зайчикові? Діти, а ви знаєте, яка погода навесні буває?
Які зміни у природі відбуваються?
Весняна погода може бути дуже примхливою.
А знаєте чому?
Послухайте українську народну казку «Як Квітень до Березня в гості їздив?»
Бесіда за змістом української народної казки «Як Квітень до Березня в гості їздив?»
Кого покликав Березень у гості?
Чому першого разу не потрапив Квітень до Березня?
-573405-43815Що завадило йому другого разу?Що порадив Квітню Травень?
Як відплатив Березень Травню за мудру пораду?
Хто з місяців у цій казці вам сподобався (не сподобався)? Чому?
Уявіть, що Травень захотів поїхати до Лютого в гості, або навпаки.
Що було б?
Народна гра «Засмучений зайчик».
Вихователь. Давайте допоможемо Квітню збудувати з геометричних фігур такий транспорт, щоб він віг приїхати до Березня в гості.
Яким він повинен бути?
Завдання відібрати усі геометричні фігури:
а) великі;
б) тільки квадрати (трикутники, круги)
в) розікласти на округлі геометричні фігури та фігури з кутами.
Викладання із геометричних фігур придуманого транспорту (колективна робота).
Дидактична гра «Чий тиждень швидше збереться?»
Мета. Закріпити назви та послідовність днів тижня.
Дидактична гра «Назви наступний (попередній) місяць»
Мета. Закріпити назви та послідовність місяців.
Вихователь. Дівчинка Весна забарилася… Якою ви собі її уявляєте?
Подивіться, якою дівчинку Весну уявила я і виліпила з пластиліну.
Як ви думаєте, чому цю дівчинку зовуть Весна?
Яку будову тіла має дівчинка?
Якої форми тулуб, голова, руки, ,ноги, спідничка?
Що більше: тулуб чи голова? Руки чи ноги?
З чого б ви почали ліпити ? Як би ви ліпили?
Робота дітей. Індивідуальна допомога.
Аналіз дитячих робіт.
Сюрпризний момент.
До кімнати заходить дівчинка, одягнена у костюм Весни. Дякує дітям за те, що зліпили для неї багато подружок, дарує дітям і зайчику квіти.
38931857675245Підсумок.
- Що нового ви сьогодні дізнались?
- Що сподобалось?Кому вдалось допомогти?
-575310-5715Як допомогти тваринам
Конспект інтегрованого заняття
для дітей старшої групи
Програмовий зміст. Розвивати уяву, мислення, кмітливість, зв'язне мовлення. Виховувати любов до тварин, бажання турбуватись та допомагати їм. Поглибити уявлення дітей про відмінність свійських тварин від диких і про те, які з них якої допомоги потребують. Уважно слухати казку, співпереживати її героям, придумувати продовження казки; логічно і послідовно будувати розповідь. Активізувати вживання слів, що означають назви якостей, властивостей предметів. Закріпити уміння визначати кількість складів у слові. Оперувати множинами (вилучати частину, об'єднувати). Самостійно варіювати та комбінувати різні способи ліплення у стилістиці народної іграшки. Передавати нескладні рухи та настрій героїв (зайців). Складати колективну сюжетну композицію з виліплених фігурок, передаючи взаємини між ними.
Обладнання: Ілюстрації із зображеннями свійських та диких тварин, картки із зображеннями на закріплення правил поведінки із свійськими тваринами (котами та собаками), картки із схематичним зображенням кількості складів у слові, чисті картки, ручки, пластмасова паличка, пластилін, дощечки для ліплення, стеки, серветки.
Попередня робота. Читання твору М. Нєкрасова «Дід Мазай і зайці», ліплення зайців різними способами, виготовлення заготовки для сюжетної композиції.
Хід заняття
Вихователь
- Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про те, як допомогти тваринам;
- Чи треба тваринам допомагати? Чому? Як ви думаєте? (полілог);
- Хто з диких тварин потребує допомоги? Якої?
Висновок. Більшість диких тварин не потребують допомоги. Треба лише, щоб люди не заважали їм жити. Допомагати треба взимку птахам, лосям, косулям (влаштовувати годівниці) та всім тваринам в разі стихійного лиха: повені пожежі та інше.
Читання казки В.Орлова «Великі вуха».
Бесіда за змістом.
А ви здогадалися?
Чому лисиця та ведмідь дрижали від страху?
Чому зайчик взявся стерегти дідусеву хатку?
40919407595235Якими рисами наділений зайчик у цій казці?
Вихователь. Уявіть, що одного разу лисичка побачила, як зайчик вдень виходив із будки.
Як ви думаєте, які почуття охопили лисичку? Вдень не посміла вона його зайняти, бо дідусь порався поблизу. Можливо, вона йому крикнула:
«Ну, вухатий, начувайся! Чекай на мене ввечері, коли
стемніє».
Як зайчик знову перехитрив лисицю?
Складання розповідей - продовження казки.
- Ви знаєте багато казок про тварин.
Вправа «Шифрування»
Мета. Зашифрувати назву казки за допомогою геометричних фігур, діти всі разом відгадують казку.
Фізкультхвилинка.
Ось крадеться тихо лиска,
Ось вона вже близько-близько,
Ноги тихо-тихо ставить.
Хитро очками лукавить.
А тепер пішов ведмідь,
Тихо-тихо не шуміть.
Лапи в сторони розставимо,
Косолапими ми станемо.
А он зайчики сіренькі
Грають в ігри веселенько.
Вихователь.
Можливо дідусеві з казки «Довгі вуха» слід завести якусь свійську тварину?
Чи потребують свійські тварини нашої допомоги? Якої? Чому?
Висновок. Свійські тварини не можуть обійтися без людської допомоги.
Завдання
1) Завдання об'єднатись у трійки і розібрати картинки: першому - дикі тварини, другому - свійські тварини, третьому - не тварини.
2) Завдання придумати тварину, у назві якої стільки складів, скільки клітинок на картці.
Гра «Відгадай тварин».
Дитина задумує тварину, інші за допомогою запитань намагаються відгадати, що це за тварина.
Ліплення «Дід Мазай і зайці».
Діти розглядають основу для колективної сюжетної композиції.
Вихователь. Давайте і ми з вами допоможемо дідусеві Мазаю рятувати зайчиків - виліпимо своїх зайченяток і доповнимо композицію.
Постараємося передати настрій та характер зайців. Це можна передати
через позу, рух тулуба.
Створення спільної композиції та розглядання її.
38728657595235Підсумок.
- Що нового ви дізнались?
- Якої допомоги які тварини потребують?
- Чому навчились?
- Що найбільше сподобалось?
-422910-90170
-497840-43815Допоможемо гусеняткові
повернутися у казку
Конспект комплексного заняття
для дітей групи молодшого віку (5-го року життя )
Програмовий зміст: навчити переказувати казку по частинах. Вправляти у правильній вимові звука «С», складанні речень з заданим словом. Активізувати словник дітей повторами. Закріпити знання про особливості птахів. Розвивати вміння орієнтуватися у коректурній таблиці. Продовжувати вчити малювати потрійні мазки, ритмічно їх розташовувати на смужці паперу. Розвивати зв'язне мовлення, артикуляційний апарат, фонематичний слух, мислення, увагу, пам'ять, дрібну моторику. Виховувати інтерес до казок, готовність допомагати тим, хто потрапив у біду.
Попередня робота. Читання української народної казки «Телесик», вправи з коректурними таблицями, дидактична гра «Птаство», спостереження за слідами птахів, малювання потрійного мазка.
Обладнання: іграшка гусенятко, ілюстрації до української народної казки «Телесик», коректурні таблиці Н. Гавриш №2 – 21 «Птахи», гуаш, пензлі, смужки білого паперу.
Хід заняття
Вихователь пропонує дітям відгадати загадку
У воді купався,
Сухим зостався
(Гусак)
Ігровий момент Прихід Гусенятка - З якої казки може бути це гусенятко?
Вірш
Гусенятко заблукало,
Як Телесика шукало.
Допоможемо, малята,
Шлях до казки відшукати?
39395407595235Вихователь. Щоб відшукати шлях до казки треба розповісти українську народну казку «Телесик» спочатку згадаємо казку.
Як з’явився у Діда та Баби Телесик?
Що він робив на річці?
Хто украв Телесика та хотів його з’їсти?
Хто допоміг Телесику повернутися додому?
Вихователь пропонує дітям розповісти разом казку.
Розповідь казки дітьми по частинах
Вправа «Склади речення»
Мета: вправляти дітей у складанні речення з заданим словом;
Слова: Телесик, гуси
-489585-12001541014657738110Вихователь Наше гусенятко відчуло, що десь ходить змія. Воно вигнуло шию і засичало. Як?
Звуконаслідування
Вихователь Звук «С» живе у багатьох словах: гуси, Телесик, голос.
Завдання.
Назвіть свої слова зі звуком «С»
Ігровий прийом. Гусенятко хоче, щоб і ви навчилися правильно вимовляти звук «С».
Чистомовки: «Есик-есик-есик-синочок Телесик»,
«Сло-сло-сло-чсрібне весло»,
«Уси-учи-уси-засичали гуси»
Фізкультхвилинка
Вихователь промовляє текст. Вихователь імітує дії.
Гуси прилетіли
Біля річки сіли.
Попили водиці.
Пощипали травиці.
Пір’ячко почистили
Ніжки помили.
Геть полетіли.
Вихователь. Гусенятко затрималося зі своєю зграєю гусей у царстві птахів.
Щоб швидше воно потрапило до своєї казки треба допомогти йому виконати завдання.
Вправи з коректурними таблицями
Вправа «Знайди і накрий фішками»
Пташині будиночки. Порахуй їх;
Зимуючих пташок;
Птахів, які можуть плавати
Вправа «Відповідай швидко»
- Білий (хто?)
- Чорнокрила (хто?)
- Тепле, просторе (що?)
Вправа «Хто як кричить»
Квокче…;
Цвірінькає…;
Каркає…;
3996690244475Вихователь пропонує дітям намалювати доріжку,яка привела гусенятко до своєї казки.
Малювання «Сліди на доріжці»
Частковий показ малювання потрійного мазка.
Вихователь. Ось ми казку й пригадали.
Гусенятку шлях вказали.
Вже воно до казки лине.
Там Телесика зустріне.
-518795-15240Великодня пригода
Конспект комплексного заняття
для дітей молодшого віку (4-го року життя)
Програмовий зміст: збагачувати знання дітей про традиції святкування Великодня. Стимулювати життєрадісність, доброзичливе ставлення до дорослих та однолітків. Познайомити з казкою Лесі Храпливої-Щур «Великодня пригода». Вчити уважно слухати казку відповідати на запитання за змістом. Закріпити знання назв предметів українського національного одягу. Збагачувати словник словами назвами : Великдень, свячене, писанка, крашанка, паска, назвами українського національного одягу. Вправляти у складанні словосполучень, узгодженні іменника з прикметником. Вчити ліпити великоднє яєчко з солоного тіста. Розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення, моторику дрібних м’язів рук. Виховувати бажання приймати участь у народних святах, робити приємне рідним та близьким.
Попередня робота: розглядання ілюстрацій на великодню тематику, Дидактична гра «Одягни ляльку-україночку», ліплення предметів кулеподібної форми.
Обладнання: лялька в українському національному одязі, іграшковий песик, великодній кошик з крашанками і писанками, декорації до настільного театру, коректурна таблиця Н. Гавриш №1 – 24 «Моя Україна».
Хід заняття
Ігровий момент. У групову кімнату вкотилася писанка.
Що це? - До якого свята фарбують та розписують яєчка?
Як ви святкували Великдень?
Що дарували ви і що дарували вам?
Розповідь вихователя.
Великдень – свято радості, добра й прощення ближнього. Вранці, після освячення паски, дружно приходять додому, обходять зі свяченим хату, входять у хату і бажають всього доброго своїй родині, бо це Великий день, день воскресної радості. Давайте і ми висловимо одне одному найкращі побажання.
Дидактична гра «В колі друзів»
4006215384810Мета. Вчити висловлювати свої побажання товаришам. Виховувати доброзичливе ставлення до однолітків, щирість
Читання вірша « Великдень» Романа Завадович
Котилася писаночкаЗ гори на долину,Прикотилась простісінькоДо нас у гостину.А за нею йде Великдень,Несе білу паску,Дзвонить в дзвони, розсипаєРадощі і ласкуВідчиняймо воротонька,Гостоньки вітаймо,«Христос воскрес!» - разом з нимиУсі заспіваймо.
-489585-110490Сюрпризний момент. Прихід ляльки в українському національному одязі
Вихователь. Познайомтесь, діти, - це Параска. Погляньте, як святково вбрана Параска. Мабуть, вона поспішає на свято. Але вона може трішечки погратися з вами. Лялька принесла таблиці.
Вправи з коректурною таблицею.
«Знайди картинку, назви слово»:
Прикраса на голову дівчинки – це…;
Широкі штани козака – це…;
Верхня вишита сукня – це… .
«Добери слово»
Квітка, стрічка, голова - …;
Тканина, нитки, візерунки - …;
Шаровари, вишиванка - …;
«Про кого або про що можна так сказати?»
Пухнаста … (верба);
Широкі … (шаровари);
Різнокольоровий … (вінок);
Вишивана … (сорочка).
Розповідання казки Л. Храпливої-Щур «Великодня пригода»
Вихователь супроводжує показом у настільному театрі.
Чи сподобалась вам казка? Про кого вона?
Куди йшла Параска?
Що вона несла в своєму кошику?
Хто підбіг до неї?
Що просив Бровко?
Чому Параска не хотіла поділитись з ним свяченим ?
Що трапилось,коли песик понюхав хрін?
Як бабуся зустріла гостей?
Кому б ви подарували свої писанки та крашанки?
Ліплення великодні яєчка. Вихователь звертає увагу на те, як отримати овальну форму: скатати кульку, зробити декілька поздовжніх рухів.
384429040005Робота дітей. За бажанням діти зліплені яєчка прикрашають декоративними елементами, вирізаними з паперу.
Свої роботи діти дарують казковим героям.
Підсумок
Про що ви дізнались на занятті?
Чого навчилися?
Кого і як привітаєте з Великоднем?
-499110-243840Захована казка
Конспект комбінованого заняття
для дітей молодшого віку (4-го року життя)
Програмовий зміст. Вчити за допомогою вихователя та самостійно передавати зміст знайомої казки, користуючись методом моделювання. Активізувати вживання дітьми образних слів. Закріпити уміння малювати пальчиком на манці. Розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, творчу уяву. Виховувати інтерес до казок та малювання нетрадиційними способами.
Попередня робота. Читання української народної казки «Колобок»
Обладнання. Набори кружечків - замінників та невеличкі таці з манкою на кожну дитину, коректурна таблиця Н. Гавриш №1-14 «Усвіті казок»
Хід заняття
Ігровий момент. Прихід Лисички. Лисичка заховала свою казку, щоб Колобок не зміг повернутися до діда з бабою.
Вихователь. В яких казках живе Лисичка? Яка вона? . Лисичка заховала свою казку, щоб колобок не зміг повернутися до діда з бабою. Давайте підемо за Лисичкою по казках,щоб виручити колобка.
Я хитрую, я мудруюПо казках з дітьми мандрую.
Свою казку заховаю,
Що ніхто і не впізнає.
Лисичка віддасть казку якщо діти виконають завдання.
Вправи за коректурною таблицею.
1) «Продовж речення»:
Загубив дід у лісі…;
Не їж мене, я тобі…;
Високо сиджу, далеко дивлюсь, не сідай на пеньок, не їж…
Хто їв з моєї… .
2) Словесна гра «Добав словечко»:
лисичка - …;
вовчик - …;
зайчик - …;
кабан - …;
41300407499985жабка - …;
мишка… .
1) Дидактична гра «Що тобі потрібно?»
Що потрібно, щоб спекти колобок?
Що потрібно, щоб зв’язати рукавичку
Що потрібно, щоб вигнати, лисицю?
Що потрібно, щоб врятуватися від ведмедя?
Лисичка віддає торбинку з конвертами, у кожному з яких лежать кружечки
-422910-139064Я в кружечки ці, малята,
Змогла казочку сховати,
І ніхто не зрозумієРозповісти не зуміє!
Вихователь. Давайте розглянемо кружечки . Чи однакові вони за кольором? Величиною? Скільки їх? На кого схожий цей невеличкий жовтий кружечок? Я думаю, це – колобок. А кого з героїв позначають інші кружечки?
Розповідання казки з одночасним моделюванням.
Вихователь розповідає, діти розігрують казку за допомогою кружечків.
От ми і перехитрили лисичку – розповіли казку. (З’являється іграшковий колобок) А що зробити, щоб лисичка не з’їла колобка, а відпустила його?
Чим можна пригостити лисичку, щоб вона не залишилась голодною?
Діти пригощають лисичку (іграшковими рибою, ковбасою з гри «Супермаркет»)
Лисичка «відпускає» колобка і «прощається» з дітьми.
Пантомімічний етюд. Показати, яким колобок був наляканим, коли звірі хотіли його з’їсти, і яким веселим, коли співав свою пісеньку.
Колобок рум’яний бік,
Він від баби й діда втік.
Від лисички покотився -
Тут із дітьми подружився.
Вас запрошує до казки
Тож пограйтесь  з ним,  будь ласка.
Давайте пройдемо стежинкою колобка.
Діти йдуть стежинкою, викладеною з кубиків,переступаючи через них.
Із горбка на горбок
Покотився колобок,
Через річку на пеньок
Перестрибнув колобок.
Діти стрибають через річку, викладену мотузками.
Ось ми і дійшли до великого білого поля.
Чим це воно засипане, може снігом?
Чим манка схожа на сніг? - Чим не схожа?
Як же далі йти колобку: ні доріжки, ні стежинки не видно! Давайте намалюємо колобка і стежинку для нього.
Малювати на манці можна пальчиком.
Якщо щось не вийде, на манці це легко виправити (показ).
39490657709535Робота дітей.
Колобок «дякує» дітям і прощається з ними.
Підсумок.
Кого ви перехитрили на занятті?
Яка гра чи завдання вам найбільше сподобалось?
-470535-205740Сторінками казок
Конспект інтегрованого заняття
для дітей групи старшої групи
Програмовий зміст: Спонукати дітей запам'ятовувати та пригадувати повну назву та автора казок за фрагментом. Продовжувати вчити висловлювати думку, відповідати на запитання по змісту твору. Збагачувати словник словами на позначення зимових ознак, характеристик героїв казок. Вправляти в добиранні дієслів. Вправляти в складанні речень за картинками коректурної таблиці. Вправляти в звуковому в аналізі чотиризвукового слова. Продовжувати вчити розрізняти звуки за їх вимовою (голосний, твердий, м'який приголосний). Формувати навички культури мовлення( слухати інших, не перебиваючи, говорити спокійним тоном). Розвивати пізнавальні здібності(пам'ять, уяву,увагу), логічне мислення. дрібну моторику рук та графічні навички. Виховувати інтерес до казок.
Матеріал та обладнання: паперові сніжинки, ілюстрації до казок «Снігуронька», «Снігова Королева», «Лисичка Сестричка і Вовк Панібрат»; картки та фішки для звукового аналізу, аудіозапис,прості олівці, графічні зображення замку, коректурна таблиця Н. Гавриш №3-10 «Природа взимку» .
Підготовка дітей: читання російської народної казки «Мороз Іванович», російської народної казки «Снігуронька», казки Г.Андерсена «Снігова Королева»
Хід заняття
Вихователь. Діти, сьогодні у нас буде незвичайне заняття. Ми вирушимо у подорож до казок, де нас чекають цікаві завдання.
Сюрпризний момент.
На підвіконні з’являється сніжинка.
- Що з’явилося на підвіконні? (Сніжинка)
Вихователь. До нас сніжинка залетіла,
І на підвіконня у групі сіла,
Принесла завдання для вас,
Тож будьте уважні, починати вже час.
Полілог.
- Як вона сюди потрапила?
- Як ви думаєте, чи могла б сніжинка залетіти до нас у групу восени? Чому?
39966907652385- За якими ознаками ми впізнаємо зиму?
- З якої казки до нас могла прилетіти сніжинка?
- Які ще зимові казки ви знаєте?
Ігровий момент.
Допоможемо сніжинці потрапити у свою казку.
Вихователь. Діти закрийте очі і уявіть, що ми відправляємося у казку разом з сніжинкою. (Звучить музичний супровід)
Читання уривку російської народної казки «Мороз Іванович».
-386080-199390Як називається ця казка?
Хто написав казку?
В яку пору року відбуваються події у казці?
Які головні герої є у казці?
Хто з герої казки вам подобається? Чому?
Що треба було зробити Ледачій дівчинці, щоб Мороз Іванович подарував їй гарні подарунки?
Щоб допомогти сніжинці, нам потрібно виконати завдання, які приготував Мороз Іванович.
Вправа з коректурними таблицями.
Вправа «Хто швидше і більше скаже речень»
Варіанти речень
У зимовому лісі…
Взимку діти радіють…
Коли сильний мороз…
Зимова погода залежить від вітру..
Мовна гра «Чого взимку не буває»
Мета: розвивати логічне мислення дітей, вміння висловлювати власну думку.
Завірюха заспіває,
Снігом землю засипає.
Ти скажи мені (ім’я дитини)
Чого взимку не буває?
Діти стоять у колі. Вихователь по черзі передає дітям сніжинку. Дитина повинна сказати чого не буває взимку.
Вихователь запрошує дітей продовжити подорож до казки.
Вихователь. Діти закрийте очі і уявіть, що ми відправляємося далі у казку разом з сніжинкою. (Звучить музичний супровід)
Читання російської народної казки «Снігуронька»
Як називається ця казка?
Хто написав казку?
Які герої є в казці?
Чому дівчинку назвали Снігуркою?
Чому сталася з Снігуркою така історія?
Ігрова вправа «Що було б якби»
Мета : вчити дітей відповідати на проблемні запитання за змістом казки «Снігуронька»
Що б було б, якби Снігуронька була зліплена із піску?
39966907614285Що б було б, якби Снігуронька стрибнула через воду?
Що було б, якби Снігуронька опинилася у Африці?
Ігровий прийом
Завдання від Снігуроньки.
Інтелектуально-мовленнєве завдання за коректурною таблицею
«Добери слова»
Завірюха (Що робить?)
-413385-100965Снігопад (Що робить?)
Кучугури (Що роблять?)
Вихователь. Діти закрийте очі і уявіть, що ми відправляємося далі у казку разом з сніжинкою. (Звучить музичний супровід) .
Психологічний етюд «Сніжинки»
Читання уривку з казки Г. К. Андерсена «Снігова Королева»
Як називається ця казка?
Хто написав казку?
Які герої є в казці?
Що сталося з Каєм та Гердою?
Хто допомагав Каю і Герді?
Якою була Снігова Королева?
Хто з героїв казки вам сподобався? Чим?
Завдання від Снігової Королеви
Дидактична вправа «Що зайве»
Мета: закріпити назви казок, розвивати увагу, спостережливість.
Вихователь виставляє ілюстрації до казки «Снігова Королева» Г. Андерсена, серед них одна - з української народної казки «Лисичка Сестричка і Вовк Панібрат».
Яка з ілюстрацій тут зайва?
Чому?
При повторенні гри до ілюстрацій підставляється ілюстрація до російської народної казки «Снігуронька» .
Вихователь. Діти на чому Герда їхала визволяти Кая? (На Олені)
Завдання
Зробити звуковий аналіз слова «ОЛЕНЬ»
Добре слова добирали,
Добре речення складали,
А тепер звукові фішки беріть,
Слово «олень» на звуки розберіть.
39776407614285Ось ми і допомогли сніжинці дістатися до своєї казки. Наша сніжинка живе у палаці Снігової королеви. Щоб туди потрапити нам необхідно виконати останнє завдання.
Робота з картками.
З’єднання зображення замка по пунктирних лініях.
За бажанням діти домальовують замок.
Підсумок
Що вам запам’яталося на занятті найбільше ?
Що сподобалося робити?
Які ігри вам сподобалися?
-470535-205740Зустріч з Попелюшкою
Конспект інтегрованого заняття завдань
для дітей старшої групи
Програмовий зміст: Спонукати дітей пригадувати повну назву та автора казки, відповідати на запитання по змісту. Навчати розуміти мораль казки, висловлювати своє ставлення до персонажів, аналізувати дії і вчинки героїв. Формувати узагальнені уявлення про позитивні і негативні моральні якості людини. Закріпити вміння складати речення за заданим словом, ділити слова на склади, робити звуковий аналіз слів. Формувати вміння висловлювати власну думку. Вправляти у вживанні прикметників, на позначення якостей характеру героїв казки. Розвивати комунікативні та художні здібності, пам’ять, мислення, дрібну моторику рук, орієнтування на аркуші паперу. Виховувати інтерес до казок, позитивні моральні якості.
Обладнання: кришталевий черевичок, гарбуз, квасоля, карета, паперові квіточки на кожну дитину, «торбина доброти», картки для звукового аналізу слів, зображення карети, Попелюшки, кольорові олівці, аудіозапис пісні Попелюшки, коректурна таблиця Н.Гавриш № 1-15 «Казкові предмети і герої» .
Попередня робота: читання казки Шарля Перро «Попелюшка»
Хід заняття
Вихователь Діти у нас сьогодні цікаве заняття, ми зустрінемося з казкою, поговоримо про те, чому нас навчає казка, виконаємо цікаві завдання від казкових героїв.
Сюрпризний момент. Чарівна скринька
Що знаходиться у скриньці?
Як ми можемо дізнатися?
Розглядання «чарівних речей» (черевичок, гарбуз, квасоля, карета)
Кому з казкових героїв належать ці речі? (Попелюшці)
Як називається казка? (Попелюшка)
Хто написав казку Попелюшка?
(Шарль Перро)
Вихователь. На балу у принца будуть герої з різних казок. Відгадаємо їх.
Вправи з використанням коректурної таблиці.
Вправа «Вгадай за описом»
Добра, працьовита, безвідмовна, мила (Попелюшка);
40347907652385Сміливий, дурненький, дерев’яний (Буратіно);
Страшна, зла, підступна, мерзотна (Баба Яга)
Мудрий, хитрий, вірний своєму господарю (Кіт у Чоботях)
Вправа «Назви адресу»
Дітям пропонується назвати адресу картинки на яку вказує вихователь.
Визначити, який по порядку стовпчик, рядок.
Психогімнастична вправа «Торбинка доброти»
-519113-100964Діти кажуть добрі слова для Попелюшки і кладуть в торбину паперову квіточку.
Вправа «Склади речення»
Мета: вправляти дітей в умінні складати речення з заданим словом
Діти стоять у колі. Вихователь по черзі передає черевичок Попелюшки і говорить слово з яким треба скласти речення.
Ігровий момент
Скоро Новий рік і Попелюшка буде збиратися на новорічний бал, але щоб потрапити на бал треба виконати завдання. Допоможемо Попелюшці виконаємо завдання.
Завдання 1.
Визнач кількість складів у словах: мачуха, король, дівчина, замок, карета.
Завдання 2.
Звуковий аналіз слів: бал, карета.
Мовленнєва гра «Закінчи речення»
Щоб могли ми гарно жити, треба вчитися …(дружити)
Не кидатися словами, щоб не стати…(ворогами)
І запам’ятай собі: з другом легше у...(біді)
Друг нас виручити може, у біді він…(допоможе)
А як пісня. Жарт чи сміх – радість ділиться на…( всіх)
Й ще одне запам’ятай: друзів ти …(забувай)
Знай моя дитина мила, дружба – це велика…(сила)!
Вихователь
- Хто в казці допоміг Попелюшці потрапити на бал? Як саме?
Ми теж допоможемо.
Розфарбуємо карету та святкове вбрання для Попелюшки.
Розфарбовування графічних зображень
Підсумок заняття.
Що цікавого ви дізналися на занятті?
Чому нас навчає казка Попелюшка?
Що вам сподобалося робити сьогодні на занятті?
Хто кому допоміг на занятті?
38633407652385

Приложенные файлы

  • docx 8799653
    Размер файла: 147 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий