16. Злочину проти авторитету органів держ.влади..

16. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ АВТОРИТЕТУ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Задача 1
У нічний час з магазину було викрадено товари. Наступного дня дільничний інспектор міліції проводив опитування жителів прилеглих до магазину будинків, щоб з'ясувати обставини крадіжки.
Коли інспектор зайшов до будинку Кирилова, представився і пояснив мету візиту, той, бажаючи перешкодити його діяльності, накинувся на працівника міліції і заподіяв йому середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Кирилова.
Задача 2
Адаменко був незаконно заарештований. Перебуваючи в слідчому ізоляторі, він вчинив втечу з-під варти, заподіявши при цьому вартовому легкі тілесні ушкодження, що не спричинили короткочасну втрату працездатності чи короткочасний розлад здоров'я.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Адаменко.
Задача З
Бурлаков у нічний час зайшов до приміщення пункту охорони громадського порядку для з'ясування обставин затримання свого знайомого за хуліганські дії.
Отримавши роз'яснення представника громадськості, Бурлаков не пішов з пункту, а заважав своїми розмовами працювати черговому.
У цей час у приміщення пункту ввійшов працівник міліції, який виконував обов'язки з охорони громадського порядку. З'ясувавши суть події, він попросив Бурлакова йти додому. У супроводі працівника міліції Бурлаков пішов до виходу. На неосвітленому ґанку Бурлаков раптово наніс один удар в обличчя працівникові міліції, заподіявши фізичний біль останньому.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Бурлакова.
Задача 4
Гриньов розірвав у встановленому законом порядку шлюб з Колобовою. Вони стали проживати в різних кімнатах однієї квартири, не поділивши майно.
Одного дня за відсутності Колобової, зламавши двері її кімнати, Гриньов проник туди і таємно викрав деякі особисті речі потерпілої, а також 500 грн. Пошкодження дверей кімнати потерпілої, викрадення її майна завдали Коробовій значної шкоди.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Гриньова.

Задача 5
Порошенко порався біля свого будинку. Він побачив, що вулицею втікає від працівників міліції його знайомий Аксьонов. На розі вулиць Аксьонов повернув праворуч. Коли працівники міліції порівнялися з Порошенком, то запитали його, куди побіг Аксьонов, пояснивши, що переслідують Аксьонова за вчинений ним розбійний напад. Порошенко вирішив сказати неправду, не бажаючи, щоб Аксьонова затримали. Аксьонова не затримали.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Порошенка.
Задача 6
Титов звільнився з місця позбавлення волі. Через деякий час на вулиці він випадково зустрів слідчого, який розслідував його справу. Титов нагадав слідчому про себе і сказав, що хоче віддячити. Після цього Титов побив слідчого, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження, що не спричинили короткочасного розладу здоров'я чи короткочасної втрати працездатності.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Титова.
Задача 7
О 14 годині дільничний інспектор міліції у форменому одязі зайшов до квартири Фомченко з наміром здійснити її привід у міліцію.
Постанову про привід інспектор не пред'явив, а звелів Фомченко слідувати за ним начебто для сплати штрафу.
Фомченко відмовилася. Тоді інспектор з метою до ставлення Фомченко схопив її і потягнув до виходу з квартири. Фомченко вирвалась і, втікаючи, стала кидати в інспектора, який її переслідував, різні речі. Внаслідок цього інспектору були заподіяні легкі тілесні ушкодження, що не спричинили короткочасний розлад здоров'я чи короткочасну втрату працездатності.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Фомченко.
Задача 8
Хабаров і Петров розібрали половину будинку Линенка. На цьому місці вони заклали фундамент для спорудження своєї оселі. У процесі цих дій вони умисно знищили огорожу і зрізали два дерева, що належали Линенкові.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Хабарова та Петрова.
Задача 9
Проти Чернишова було незаконно порушено кримінальну справу. У ході розслідування за місцем проживання Чернишова працівники міліції проводили обшук. Чернишов відмовлявся дати їм ключі, щоб відчинити шафи, притримував двері, не пускаючи працівників міліції до кімнат, вимагав, щоб вони йшли геть.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Чернишова.
Задача 10
Наумов працював у державному ремонтно-будівельному управлінні № 1 трактористом. Через деякий час він перейшов працювати в іншу державну будівельну організацію. Знаючи, що на попередньому місці роботи трактор майже не використовується, Наумов, без дозволу керівництва РБУ № 1, перегнав трактор на нове робоче місце, де і використовував його у виробничих цілях.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Наумова.
Задача 11
Ільченко на власному автомобілі рухався з перевищенням швидкості. Коли працівник ДАІ зупинив його і зажадав пред'явити документи, Ільченко, бажаючи уникнути відповідальності за порушення правил дорожнього руху, спрямував свій автомобіль на інспектора. Той почав тікати, але Ільченко на автомобілі переслідував його і збив. Життя працівника ДАІ було врятовано, але внаслідок наїзду він втратив працездатність - не менше ніж на одну третину.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Ільченка.
Задача 12
Іванов позичив дві тис. грн. підприємцю Котову, оформивши угоду відповідно до чинного законодавства.
В установлений термін Котов гроші не повернув. Неодноразові нагадування повернути борг Котов Ігнорував, говорив, що ці гроші вклав у справу. Зневірившись у можливості в такий спосіб повернути свої гроші, Іванов попередив Котова, що в разі неповернення грошей через три дні, він його вб'є.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Іванова.
Задача 13
Цаплієнко та Жданов домовилися заволодіти майном антиквара і прибули до нього на квартиру. Вони видали себе за працівників прокуратури, пред'явили антиквару підроблену постанову про проведення обшуку в квартирі і провели обшук.
У ході цього обшуку вони вилучили багато цінних речей, які забрали з собою.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Цаплієнко та Жданова.
Задача 14
Щодо Симонова було встановлено адміністративний нагляд. Одного разу ввечері працівник міліції прибув на квартиру Симонова з метою перевірки дотримання ним встановлених обмежень. І хоча, відповідно до цих обмежень, Симонов повинен був бути вдома, за місцем проживання його не було.
До Симонова було застосовано адміністративне стягнення. Симонов був не вдоволений діяльністю працівника міліції, який зафіксував порушення ним встановлених обмежень, і вирішив помститися, щоб працівник міліції не так ретельно наглядав за дотриманням ним встановлених обмежень. Наступного дня він зустрів цього працівника і побив, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження, що не спричинили короткочасного розладу здоров'я чи короткочасної втрати працездатності.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Симонова.
Задача 15
Будучи невдоволеним діями дільничного інспектора Федотова, який вживав заходи до викриття вчинених Саєнком злочинів, і боячись притягнення до кримінальної відповідальності, Саєнко задумав убити Федотова.
Для здійснення свого наміру Саєнко умовив Ушакова допомогти йому. Він розповів Ушакову, чому хоче вбити Федотова. Той погодився надати допомогу.
Увечері Саєнко, озброївшись зарядженою рушницею, разом з Ушаковим підійшов до будинку Федотова і впевнився, що він удома. Ушаков обманним шляхом під приводом того, що невідомі б'ють його брата, викликав Федотова у двір, повів його до місця, де знаходився Саєнко. Пострілом із рушниці Саєнко смертельно поранив Федотова. Труп убитого Ушаков сховав.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Ушакова.
Задача 16
Працівник телефонного вузла Пилипенко неодноразово підслуховував телефонні розмови, підключаючись до лінії абонентів.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Пилипенка.
Задача 17
Приватний нотаріус посвідчив договір купівлі-продажу квартири, не пересвідчившись в особі продавця та покупця.
Пізніше цей договір у судовому порядку було скасовано саме через те, що справжній продавець не брав участі в укладанні угоди.
Через кілька днів цей же нотаріус знову посвідчив копію документа, знаючи, що він підроблений.
Дайте кримінально-правову характеристику дій нотаріуса.
Задача 18
Кишеньковий злодій Арканов викрав із сумочки Даниленко портмоне, в якому були гроші в сумі 37 грн. 5 коп., паспорт потерпілої та диплом про закінчення навчального закладу і водійські права Борисова.
Через деякий час Арканов замінив фото Борисова у водійських правах на своє і став їх використовувати при поїздках на власному автомобілі. Паспорт Даниленка та диплом Борисова він залишив собі, але їх не використовував.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Арканова.
Задача 19
Ларцев - секретар керівника приватної фірми, обіцяючи сприяння у вирішенні справи Винокура, вимагав у нього 100 доларів США.
Винокур був заінтересований у щонайшвидшому вирішенні справи і передав Ларцеву 100 доларів США. Справу Винокура дійсно було вирішено в найкоротший термін.
Дайте кримінально-правову характеристику дій Ларцева.
Задача 20
До начальника райвідділу внутрішніх справ надійшов запит під місцевої ради депутатів, підписаний її головою, щодо законності дій дільничного інспектора міліції при проведенні ним перевірки заяви Федоренко.
Начальник райвідділу, досконало знаючи справу по заяві Фодоренко і будучи впевнений у законності дій свого підлеглого, мо і» ід реагував на запит.
Дайте кримінально-правову характеристику дій начальника райвідділу.


Приложенные файлы

  • doc 1821208
    Размер файла: 61 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий