Хірургічне лікування кил передньої черевної сті..

Хірургічне лікування кил передньої черевної стінки
з використанням сітчастих трансплантатів

Кили передньої черевної стінки є одним з найбільш поширених захворювань. Вони зустрічаються у 5-6 % населення. В 50-60 % – це пахвинні кили, котрі відносяться до хірургічних захворювань, оскільки тільки операція приводить до повного одужання. Операції з приводу пахвинної кили займають перше місце серед планових хірургічних втручань. Проте до 30% операцій виконується в екстреному порядку в зв’язку з защемленням.
В даний час причина утворення пахвинних кил не є питанням спорів. Відомо, що дана проблема пов’язана з слабкістю сполучної тканини задньої стінки пахвинного каналу. Саме тому головним принципом лікування є відновлення задньої стінки та надання їй необхідної механічної герметичності. Більшість відомих методів лікування пахвинних кил направлені на герметизацію з виконанням пластики власними тканинами пацієнта, що веде до натягу тканин, що в даний час суперечить основним принципам лікування, так як частота повторного утворення кил іноді сягає 10%.
Останні 15 років широко застосовуються методи без натяжного лікування пахвинних кил з використанням сіток виготовлених з поліпропілену, поліестеру, поліефіру, політетрафторетілена, поліглактіну. Використання останніх привело до широкого застосування в хірургічній практиці та зменшило частоту повторного утворення кил менше 1 %, тому раніше відомі методи в даний час практично витіснені. Існує широкий вибір синтетичних сіток різних виробників. Нами найчастіше використовуються сітки PROMESH, PARIETENE, SURGIPRO виробництва США та Франції.

Пластика за Ліхтенштейном при пахвинних килах
В даний час в 70-80 % випадків використовується пластика задньої стінки пахвинного каналу за Ліхтенштейном. Це метод без натяжної пластики з використанням синтетичного матеріалу, який приводить до зміцнення задньої стінки за рахунок власної герметичності та проростання сполучної тканини в каркас сітки з утворенням міцного апоневрозу.
З 6000 операцій виконаних Ліхтенштейном до 1989 року повторна кила утворилась тільки в 0,1% пацієнтів. Саме тому хірургами медичного центру «Медівіт» (www.medivit.te.ua) при пахвинних килах найчастіше виконується даний спосіб.
Операція може бути виконана як під місцевим так і під загальним знеболенням. Суть операції полягає в видалені мішка кили та пластики воріт синтетичною сіткою, після пошарово зшиваються тканини. Сім’яний канатик при цьому знаходиться під апоневрозом але поверх сітки. В післяопераційному періоді призначаються знеболюючі на 1-2 суток. На 3 сутки пацієнт виписується на амбулаторне лікування. Шви знімають на 7-8 сутки.
Перевагами даного методу є зменшення частоти повторного виникнення кили до 1%, значне зменшення больового відчуття після операції за рахунок незначної травматичності та відсутність необхідності в призначенні наркотичних анальгетиків.

Пластика синтетичною сіткою
при пупкових, післяопераційних, повторних килах живота
На сьогоднішній час існуючі методи пластики при вентральних килах без застосування синтетичних сіток не приносять задовільних результатів в зв’язку з частим до 20% повторним виникненням кил.
Це пов’язано зі зшиванням тканин під натягом, неспроможністю власних тканин, поганим кровопостачанням та неоднорідністю тканин що зшиваються.
Вирішенням даної проблеми є використання в пластиці воріт кили синтетичних сіток. Частота повторного виникнення кил при таких видах пластики до 2%. Операція виконується під загальним знеболенням. Синтетична сітка встановлюється найчастіше в підапоневротичний або міжапоневротичний простір та фіксується до апоневрозу, котрий ушивається над нею, або фіксується до неї. На протязі кількох місяців синтетична сітка проростає сполучною тканиною та утворює міцний апоневроз, що запобігає утворенню повторних кил. Пацієнт виписується з клініки на 3-4 сутки, шви знімають на 8-10 сутки.

13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415

Запис на консультацію до лікаря-хірурга
Приложенные файлы

  • doc 5148722
    Размер файла: 60 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий