1 Побудуйте піраміду біомаси озера

1 Побудуйте піраміду біомаси озера, якщо суха маса на 1 м2 у продуцентів становить 100 г, у первинних консументів 10, у вторинних консументів 2 г.
2.Побудуйте екологічну піраміду чисел помірної зони (влітку), якщо кількість особин на 1000 м2 становить: продуцентів 1500, травоїдних тварин 150 000, первинних хижаків 100 000, кінцевих хижаків 10. Назвіть представників різних рівнів живлення.

Третинні консументи
Вторинні консументи

Первинні консументи

Продуценти

3. За правилами екологічної піраміди визначте, скільки планктону потрібно з’їсти киту, щоб збільшити приріст своєї маси на 200 кг, враховуючи, що він харчується виключно планктоном.
Кит планктон
2000

200кг - 10 %
м - 100 %
м=2000кг4. На скільки особин зменшиться чисельність популяції щук в озері (середня маса 5 кг), якщо маса фітопланктону, яким харчувалися коропи цього озера, зменшилася з 95 до 80 т?
Мп=95-80=15 т
Вага засвоєння їжі м=15*0.09=1.35(т)
Накопичення біомаси 1.35*0.12=0.162 т =162кг
Ксть особин 162:4=40 ос


5. Під час лабораторного дослідження фекалій пацієнта виявили кулясті клітини, які мали оболонку і два ядра, різні за розміром і формою. Чи є такі клітини сигналом для лікаря про наявність у пацієнта інвазійної хвороби?
Так, це хвороба, спричинена балантидієм-балантидіоз.

6.Під час планового медичного обстеження працівників їдальні середньої школи у фекаліях шеф-кухаря виявлено цисти амеб, що містять вісім ядер. Чи може цей працівник їдальні бути для учнів школи джерелом зараження на амебіаз?

Ні,не може, тому що у працівника виявлені цисти кишкової амеби, яка не викликає амебіаз.

7. До інфекційного відділення поступив хворий. Він скаржився на біль у шлунку, часті рідкі випорожнення з домішками слизу і крові. Під час лабораторного дослідження фекалій виявлено вегетативні форми амеб діаметром 3040 мкм. Внутрішній вміст цитоплазми мав велику кількість фагоцитованих еритроцитів. Який вид амеб паразитує у хворого? Чи можна діагностувати в нього амебіаз?

Дизентерійна амеба(forma magna). Можна діагностувати амебіаз

8. У зимовий період за медичною консультацією до Києва приїхав хворий на лейшманіоз. Чи повинні лікарі ізолювати такого хворого? Чи може він бути джерелом зараження на лейшманіоз інших мешканців Києва?
Лікар не повинен ізолювати хворого. Бо лейшманіоз – сезонна хвороба, яка взимку не передається. Крім того немає переносника хвороби-москіта
9.При обстеженні працівників їдальні в одного з них виявлено лямбліоз, у другого урогенітальний трихомоноз. Хто з них більш небезпечний для оточуючих? Яких заходів необхідно вжити, щоб запобігти цим хворобам у відвідувачів їдальні?
Більш небезпечний лямбліоз, тому що передається фекально-оральним,цистами, а урогенітальний трихомоноз передається лише статевим шляхом. Необхідно ізолювати та лікувати хворого та підтримувати правила особистої гігієни
10.Самка малярійного комара напилася крові людини, хворої на малярію. Скільки ооцист малярійного плазмодія утвориться в організмі комара, якщо в ньому опинилося три макрогаметоцити і два мікрогаметоцити?
Утвориться три ооцисти, оскільки зливаються 3 і 2...
11.У фекаліях пацієнта знайдено відносно великі яйця гельмінта овальної форми, жовтого кольору, з кришечкою на одному з полюсів. Діагноз якої інвазійної хвороби підтверджує такий результат лабораторного дослідження, і чи завжди виявлення такого виду яєць є доказом хвороби пацієнта?
Фасцильоз. Ні, тому що наявні яйця можуть бути транзитними
12.У фекаліях пацієнта знайдено яйця печінкового сисуна. Відомо, що напередодні він вживав яловичу печінку. Чи достатньо цих даних для діагностики фасціольозу?

Цих даних недостатньо для діагностування, то можуть бути транзитні яйця
13.Студент, який приїхав з Близького Сходу, звернувся до лікаря зі скаргою на порушення сечовиділення. Під час лабораторних досліджень у сечі пацієнта знайдено яйця овальної форми розміром 150 мкм, жовтого кольору, з шипом на боці. Про яке захворювання це свідчить? Чи може цей студент стати джерелом зараження людей, які його оточують?
Сечочтатевий шистосомоз. Він не є джерелом зараження людей
14.У студента, який щойно повернувся з Далекого Сходу, кашель із сильним мокротинням з домішкою крові, біль у грудях, загальна слабкість. Після мікроскопічного дослідження мокротиння в ньому виявили яйця розміром 0,1 мм, овальної форми, золотисто-брунатного кольору. Про який діагноз можна говорити?
Paragonimus ringeri. парагонімоз
15. До педіатра привели дівчинку віком 5 років. Мати дівчинки повідомила, що в її дитини знижений апетит та неспокійний сон. Вона останнім часом скаржиться на біль у животі. При дослідженні фекалій дівчинки виявлено кілька гельмінтів з членистим тілом завдовжки 12 см і овальні яйця гельмінтів розміром 4050 мкм, усередині яких видно безбарвні онкосфери. Про який діагноз можна говорити?

гіменолепідоз

16. Під час лабораторного дослідження у фекаліях хворого виявили членики ціп’яка розміром 1,5 ( 0,6 см. При мікроскопії в члениках виявлено матку з 812 бічними відгалуженнями. Про який діагноз свідчать наведені дані?

Taenia solium,теніоз

17. У дитини, що пройшла курс лікування з приводу гіменолепідозу, взяли кал на аналіз. Результати овогельмінтоскопії негативні. Чи достатньо цього для висновку про цілковите видужання хворого?
Ні, тому що при гіменолепідозі людина може бути проміжним і остаточним хазяїном

18. У фекаліях дитини 3 років виявлено гельмінти білого кольору завдовжки 10 мм. При детальному дослідженні тіла паразита було помічено розширення стравоходу. При мікроскопії зскрібка періанальних складок виявлено безбарвні асиметричні яйця розміром приблизно 50 ( 20 мкм. Про яке захворювання свідчать наведені дані?
Ентеробіоз
19. Дівчинка 15 років була доставлена в лікарню із запаленням червоподібного відростка. Аналіз крові показав у дівчинки ознаки анемії. У фекаліях було виявлено яйця гельмінта. Яйця безбарвні, мають лимоноподібну форму (50 ( 30 мкм), з “пробочками” на полюсах. Визначте вид гельмінтів, що паразитують у дівчинки.
Trichocephalus trichiurus волосоголовець
20.У хворого при овоскопії фекалій було знайдено яйця теніїд. Які додаткові дослідження слід провести для уточнення діагнозу?
Треба знайти проглотиду і за відгалуженнями матки можна визначити вид тенеїд
21.студентка живе в гуртожитку. У неї спостерігається висипання на тілі та нестерпне свербіння в нижній ділянці живота та між пальцями верхніх кінцівок, яке посилюється вночі. Було встановлено, що ці симптоми викликані паразитуванням членистоногого. Який організм спричинює в людини ці симптоми? Чи небезпечна студентка для оточуючих?
Sarcoptes scabiei.небезпечна для оточуючих,бо передача контактним шляхом.
22.Пошукова група, що перебувала в Афганістані, заночувала в печері. Уранці деякі члени групи виявили в себе на тілі сліди укусів членистоногих. Після детального обстеження одягу було виявлено істот темно-сірого кольору, розміром 68 мм, що мали 4 пари кінцівок і несегментоване тіло. Який вид відомого вам членистоногого це може бути? До яких наслідків може призвести укус цих членистоногих

Ornithodorus papillipes. Може призвести до поворотного тифу

23Під час прогулянки в широколистяному лісі групу студентів покусали кліщі. Незабаром серед студентів з’явилися хворі на енцефаліт. З якими відомими вам кліщами може бути пов’язана хвороба в студентів? Які латинські назви цих кліщів?
Кліщі родини іксодових:Ixodes ricinus, Ixodes persulcatus.
24У лабораторії одержали потомство від тайгових кліщів, зібраних у природному осередку енцефаліту. Чи можуть заразитись енцефалітом від цих кліщів працівники лабораторії?
Можуть, тому що потомство може бути заражене трансоваріально

25До дерматолога звернувся юнак, якого турбують вугрі на обличчі. Під час дослідження матеріалу, взятого з внутрішнього вмісту вугрів хворого, було виявлено членистоногих розміром до 0,5 мм. Вони мали червоподібну форму та чотири пари редукованих кінцівок, розміщених у передній частині тіла. Про який діагноз у хворого свідчить наявність цих членистоногих?
Демодикоз(залозяна короста)
26Собачий кліщ на стадії личинки отримав збудника туляремії. Скільки хазяїнів-годувальників заразить він протягом свого життя?
Так як він отримав збудника на стадії личинки, то заразить двох хазяїв
27У личинку кліща внаслідок трансоваріальної передачі потрапив збудник кліщового поворотного тифу. Яку мінімальну кількість хазяїнів-годувальників може заразити цей кліщ протягом свого онтогенезу, якщо смоктатиме кров перед відкладанням яєць?
Трьи хазяїни мінімально
28Житель Одеси потрапив у лікарню в гарячковому стані, який повторюється в нього кожні 72 год. Відомо, що півтора місяця тому він повернувся з Африки, де відпочивав декілька тижнів. Коли чоловік перебував в Африці, його вночі турбували кровосисні літаючі комахи. Аналіз крові хворого показав наявність в еритроцитах найпростіших, що належать до споровиків. Назвіть збудника і переносника збудника захворювання.
Plasmodium vivax. Перен- комарі роду Anopheles. Чотириденна малярія
29До київської лікарні привезли журналіста, який деякий час перебував у відрядженні в Африці. Під час лабораторного дослідження в крові хворого було виявлено трипаносоми. Назвіть переносника і збудника захворювання, що спричинюється ними.
Пер- Glossina Pappalis et morsitans Trypanosoma brucei gambience, trypanosoma rodesiense-збуд
30До поліклініки звернувся чоловік, який перед цим був у туристичній поїздці в Туреччині: у нього на волосистій частині голови утворилася рана. Після обстеження й оброблення рани лікар витяг з неї червоподібних личинок комах розміром 1 мм. Про який діагноз у хворого свідчать ці дані? Яка комаха стала причиною хвороби?

Діагноз-міаз. Вольфартова муха
31У личинку кліща внаслідок трансоваріальної передачі потрапив збудник кліщового поворотного тифу. Яку мінімальну кількість хазяїнів-годувальників може заразити цей кліщ протягом свого онтогенезу, якщо смоктатиме кров перед відкладанням яєць?


Три хазяїни мінімально
2

10

100

150000

100000

10

150015

Приложенные файлы

  • doc 6772007
    Размер файла: 58 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий