9 кл каз тар


Орта мерзімді жоспар ЖЫЛДЫҚ ЖОСПАР
Қазақстан тарихы пәнінен 9 - кластың күнтізбелік тақырыптық жоспары
(Барлығы 68 сағат, аптасына 2 сағат)
Өтілген сағаттар: І тоқсан бойынша: 16 ІІ тоқсан бойынша: 16 ІІІ тоқсан бойынша: 20 ІҮ тоқсан бойынша: 16 Барлығы:___68___
Оқулық авторлары: М. Қозыбаев,К. Нұрпейіс,Қ. Жүкешев Қазақстан тарихы. Мектеп, 2013. – 240 бет
Сабақтың тақырыбы Сабақтың мақсаты Сағат
саны Мерзімі Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер Күтілетін нәтиже Бағалау Ресурстар
І бөлім ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан (6 сағат)І –тоқсан 16 сағат
1 ХХ ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық - саяси үдерістер Тарих туралы бұрынғы білетіндерін еске түсіре отырып, оқушылардың ой - өрісін, ойлау белсенділігін арттыру. 1 Түстер арқылы бөлу, пікірсайыс,артықшылықтар мен кемшіліктер Тақырыптың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Оқулық, суреттер, интернет материалдары.
2 Қазақстандағы 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыс, себептері, таралу аудандары, әлеуметтік негізі Тақырыпты түсініп оқып, тарих мәдениетін ұға білуге  мүмкіндік жасау. 1 Топқа бөлу:
Түстер арқылы, сандар , сурет, түсті қағаздар, конфет, санау, пазылдар.  
Тақырыпты түсініп оқып, талдай білуге жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға үйренеді. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Интернет материалдары және кеспе қағаздар, карта.
3 1916 жылғы ұлт-азаттық қозғалыстың басшылары және тарихи маңызы Тарих ерекшеліктеріне зерттеу жасай отырып топпен тапсырмаларды орындауға дағдыландыру. 1 ББҮ,ТТ кестесі, автор орындығы, галерияға саяхат, РАФТ, кластер тәсілі, үш қадамды сұхбат тәсілі.
Оқушылар тақырыптың ұғымын біледі, түсінеді және тапсырмалармен жұмыс жасауда пайдаланады. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар, карта.
4 1917 жылғы революциялар аралығындағы Қазақстан . Буржуазиялық – демократиялық Ақпан революциясы. 1917 жж революциялар аралығындағы Қазақстан туралы топпен талдау. 1 «Аквариум» «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады.
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер.
5 Қазақстандағы бүкілресейлік саяси партиялардың қызметі Түсіну арқылы тақырыпты жетілдіру, өмірмен байланыстыра отырвп сабақта талдау. 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыпты түсіне отырып тапсырмалармен жұмыс істеуде негізгі анықтамаларды біледі, түсінеді және практикада пайдаланады. Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау. қосымша материалдар, кестелер.
6 "Алаш" партиясының құрылуы, бағдарламасы және жетекшілері Тақырыптың мазмұнын жан- жақты талдау арқылы тапсырмалар негізінде түсіндіріледі. 1 Венн диаграммасы, «мәліметті толықтыру», топтастыру стратегиясы, рөлдік ойын Оқушылар тақырыпты біледі, түсінеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын кеңейтеді.
Көршінді бағала,
«екі жұлдыз, бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар.
ІІ бөлім 1917-1941 жылдардағы Қазақстан (22сағат)
7 Қазақстанда Кеңестер билігінің орнауы Тақырыптың идеялық мазмұнын ашу арқылы жатқа айту,  есте сақтау әдіс – тәсілдерін үйрету.оқушының ойлау қабілеттерін дамыту, сөйлеу тілдерін байыту. 1 Түс қағаздарымен топқа бөлу, Венн диаграммасы, эссе жазу, топтастыру стратегиясы.
Оқушылар тақырыптың жалпы сипаттамасы туралы түсініктерін дамытады, оқып үйрену арқылы тілдері жаттығады. Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
8 Қазақ социалистік "Үш жүз" партиясы Тақырыптары бойынша оқушылар алған білімдерін анықтау үшін тапсырмалармен жұмыс жасу арқылы топпен жұмыс істеуге пайдаланады 1 Шаттық шеңбері, топтық жұмыс, «ой қозғау» сратегиясы,Б.Б.Ү. кестесі,Тұжырымдамалық карта, Тапсырмалар ережесін жатқа біледі, оны қолданып практикада пайдалана алады
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. қосымша материалдар, кестелер
9 Қазақстандағы ұлттық автономиялар, Түркістан және Алаш автономиясын құру Оқушылар тақырып жайлы түсінік алады, тақырыптың мазмұнын игеру арқылы топпен талқылау арқылы ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін жетілдіруге дағдыланады 1 Шаттық шеңбері, «Ой қозғау» стратегиясы, топқа бөлу, кестемен жұмыс, Тұжырымдамалық карта, «Кезбе тілші» ойыны. Тақырыптың идеясын орындау арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
10 Қазақстан азамат соғысы мен шетелдік интервенция жылдарында Тақырыптыңмазмұнынөзбетіментүсініпоқуғажәнеоныңидеясынашуғатоппентапсырмалардыорындауарқылынегізгіойдытабабілугежағдайжасайды
1 Жигсо ІІ әдісі «Аквариум» «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отыры машықтандыру және тақырып ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
11 Кеңес билігі мен «Алашорда» үкіметінің қарым-қатынасы. Әскери комунизм саясатының ерекшеліктерін талдау арқылы тақырыптарға түсінік алады,.тіл байлығының ,сөздік қорын байытады, сөйлеу тілінің дамуына жағдай жасайды.. 1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Тапсырмаларды орындлау амалдары арқылы анықтамаларды меңгереді оны топпен жұмыс орындауда пайдаланады.
Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау қосымша материалдар, кестелер
12 Әскери коммунизм» саясаты Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту
1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыптың негізгі мазмұнын түсіну арқылы ойларын еркін жеткізе алады, тақырыптардың негізгі ұғымдары мен міндеттері және мүмкіндіктерін меңгереді Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
13 Қазақтың ұлттық мемлекетінің қайта қалпына келтірілуі Тақырыптың негізгі мазмұнын табуды үйренеді, ой өрісін дамыту арқылы тапсырманы топпен жұмыс істеуге дағдыланады 1 «Жылы сезімдер» топқа бөлу, миға шабуыл, ойлан,жұптас, бөліс, ой қозғау БҮҮ кестесі, Тақырып мазмұнын түсіну, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
14 "Қырғыз (Қазақ) АКСРеңбекшілері құқтарының Декларациясын" қабылдау және оның мазмұны Тақырыптың негізгі мақсаттары мен идеясымен танысады сабаққа деген қызғушылықтарын артыру арқылы топпен жұмыс істеуге дағдыланады 1 Трениннг топқа бөлу, «Бейне сұрақ» автобус аялдамасы, «Еркін талқылау» Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түснеді және тапсырма орындауда пайдаланады Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. қосымша материалдар, кестелер
15 Қазақ жерінің АКСР-інің қарамағына бірігуі Тақырыптың идеялық мазмұнын ашу арқылы жатқа айту,  есте сақтау әдіс – тәсілдерін үйрету.оқушынң ойлау қабілеттерін дамыту, сөйлеу тілдерін байыту 1 Трениннг Топқа бөлу,миға шабуыл ойлан, жұптас, бөліс БҮҮкестесі Оқушылар термин қалыптастырудың ұлттық-танымдық негізітуралы
тапсырмалар арқылы тақырыпты жетілдіреді, топпен жұмыс істеуге үйренеді Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
16 Қазақстандағы жаңа экономикалық саясат.(тест) Тақырыптың балаға ой салар идеясын баса ашуға мүмкіндік жасау. Өз бетінше қорытынды шығару дағдыларын дамытуға дағдыландыру 11 Топқа бөлу миға шабуыл
Оқушылар тақырыпты біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
ІІтоқсан 16 сағат
17 1921 жылғы жер - су реформасы, ЖЭС -тен бас тарту және оның қорытындысы Тақырыптың мазмұнын түсініп, сөздік қорын молайтуға жағдай жасайды, ой өрісі дамыта отырып , сөз ұтқырлыққа талпыну әрекеттерін пайдаланады 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тапсырмалар арқылы тақырыпты оқуға, дәлелдеуге дағдыланады.. Тақырыптың идеясын түсіне білуге топпен жағдай жасайды Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. қосымша материалдар, кестелер
18 1920 -1930 жж Қазақстандағы индустрияландыру, мәні мен ерекшелігі Тақырып жүйесін топпен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға тапсырмалармен жұмыс істейді,, сол арқылы негізгі ойды таба білуге үйренеді 1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Өткен тақырыптар бойынша тапсырмалармен жұмыс істейді,жаңа тақырыпты түсінеді,білімдерін пайдалана отырып тақырыпты негізі идеясын аша алады.
Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
19 Қазақстан индустриясының жетекші нысандары . Түркісіб құрылысы Тапсырма мазмұны арқылы тақырыпты талдауға үйренеді, тақырыптарды мағанасын, негізгі мүмкіндіктерін меңгереді , топпен жұмыс істеуге пайдаланады.
1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, білімдерін практикада қолдана алады Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
20 Қазақстандағы "Кіші Қазан" ауылдарды "кеңестендіруге" бағыт алу Тақырыптыңң идеясы арқылы оқушыларда жақсы түсінік қалыптасады.Тақырыпты  талдау, салыстыру арқылы оқушы қиялының дамуына жол салады 1 Тренинг
Топтастыру
Үш қадамды сұқбат
Миға шабуыл
«Синквейн» әдісі,
Ыстық орындық Тақырып қасиеттері мен ережесін жатқа біледі, оны қолданып картамен жұмыс істеуге дағдыланады Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. қосымша материалдар, кестелер
21 Қазақстандағы ауыл шаруашылығын ұжымдастыру , күштеп ұжымдастырудың сталиндік моделі Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту 1 Жүректен- жүрекке”
“Күзгі жапырақтар түстеріне” топқа бөлу
Венн диаграммасы
“Шешеміз,қайталаймыз,бағалаймыз Оқушылар тақырыптың мағанасын біледі, түсінеді , өз ойларын дәлелдеуге, топпенжұмыс істеуде пайдаланады Пәнге деген қызығушылығы артады
Критерийлік бағалау бойынша білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
22 1931 - 1933 жылдардағы ашаршылық. Асыра сілтеушілік зардаптары: Ұлы нәубет. Тақырыптың негізгі жүйесі мен идеясын ашады, тақырып тапсырмаларын топпен орындай отырып еркін сөйлеуіне ,қорытынды жасай білуге жағдай туғызуға дағдыланады 1 “Сақина салмақ”“Ыстық орындық” “Адасқан әріптер”БҮҮ тәсілі Біледі, түснеді және шығармашылық жұмыспен айналасуда пайдаланады Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
23 Қазақ шаруаларының қарулы көтерілістері ,ұлт зиялыларының жаппай ұжымдастыру жүргізу тәсілдеріне қатысты көзқарастары Тақырыптың мазмұнын түсінеді, тапсырмаларды орындай отырып тақырыпты меңгереді,ойлау қабілеттерін арттыру арқылы топпен жұмыс істеуге дағдыланады 1 Венн диаграммасы“Шешеміз,қайталаймыз,бағалаймыз Сөз байлықтары мен сөздік қорлары молаяды, тапсырмаларды орындауға талпыныстары артады Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. қосымша материалдар, кестелер
24 1920 - 1930 жж Қазақстандағы қоғамдық - саяси үдерістер Оқушылар тақырып туралы білгенін тиянақтай отырып, түсініп оқуға ,түсінгенін әңгімелеуге, ойын толық жеткізе білуге үйренеді,тапсырманы топпен орындауға дағдыланады
1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді,
өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды,
тапсырмаларды практикада орындай алады Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
25 Қазақстан аумағындағы Кеңестік "еңбекпен түзеу " лагерлері Тақырып жайлы түсініп оқуға талпынады, салыстыра білуге үйренеді,ойын толық жеткізе білуге дағдыланады ; туған жерге, тарихқа деген сүйіспеншілігін арттырады 1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Теорияны практикамен ұштастыра алады.  Оқушының ой өрісі дамиды, пәнге деген
қызығушылығы
артады
Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
26 1920-1930 жылдардағы Қазақстан мәдениеті Тақырып жайлы айта келіп, тақырыпты кеңінен салыстыра білуге үйренеді, есте сақтау,ойын толық жеткізе білуге дағдыланады өзінің тарихын сүюге, қадірлеуге дағдыланады 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. қосымша материалдар, кестелер
27 1920-1930 жылдардағы әдебиет Тақырыптың мазмұнын ашу арқылы түсінеді,  есте сақтау әдіс – тәсілдерін үйренеді.оқушы ойлау қабілеттерін дамытадыу, сөйлеу тілдерін байытады
1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Тапсырмаларды орындау арқылы жұмыс жасау түрлерін анықтайды..
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
28 Қорытындылау Оқушылар өткен тақырып жайлы біледі, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, алған білімін тиянақтау; арқылы сөйлемді дұрыс құруға дағдыланады
1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Тақырыптарды мазмұнын түсінуге, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді. Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
«1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Қазақстан» (6 сағат)
29 Қазақстанның Ұлы Отан соғысы жылдарында Оқушылар Қазақстаннның Ұлы Отан соғысы жылдарындағы оқиғаларды түсініп оқу арқылы ойын жеткізе білуге үйренеді, топпен тапсырмалар орындауға пайдаланады
1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Топпен жұмыс істеу арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. қосымша материалдар, кестелер
30 Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысының шешуші шайқастарына қатысуы.( тест) Тақырыпты оқу, мазмұнын түсіну, тарихи ерекшеліктерді дамыту дағдысын қалыптастыру дамыту арқылы топпен тақырыпты меңгереді 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Теорияны практикамен ұштастыра алады.  Оқушының ой өрісі дамиды, пәнге дегенқызығушылығыартады
Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
31 Тылдағы жұмыс және майданға бүкілхалықтық көмек Оқушылар тақырыпты оқиды түсінік алады, маңыздылығын біледі, топпен талдау арқылы ой өрсітері дамыйды 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Білімдерін бекітеді, оны практикада тапсырмаларды орындауда пайдаланады Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
32 Қорытындылау Оқушылар КСРО халықтарын Қазақстанға депортациялау тақырыбын
түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, ойын тиянақтап жеткізе білуге,отанын сыйлауға дағдыланады 1 Сәйкестігін тап
Кемпірқосақ
Сергіту сәті «Мен таптым»
Крестиктер-нөлдіктер
Т кестесі
Оқушылар тақырыпты біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. қосымша материалдар, кестелер
ІІІ –тоқсан 20 сағат
33 КСРО халықтарын Қазақстанға депортациялау және оның кезеңдері Тақырыптың мазмұны мен идеясын ашуға мүмкіндік жасау.оз ойларын қорытындылай білуге жағдай жасау. Топптық жұмысты арттыру, оқу мен жазу мәдениетін дамыту
1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы, сөйлемді дұрыс құруға пайдаланады Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
34 ҰОС жылдарындағы Қазақ КСР- нің мәдениеті Оқушылар ата-бабамыздың өмір тарихы жайлы біледі, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, алған білімін тиянақтау; сөйлемді дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады, туған еліне сүйіспешілігі артады
1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Тақырыптардыңң негізгі идеясын түсінді,білім, білік, дағдылары қалыптасты. Сөйлеу тілдері дамиды. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
«Қазақстан 1946- 1991 жылдарда» (18 сағат)
35 Қазақстан соғыстан кейінгі жылдарда (1946-1953 жж) Тақырыптың мағанасын түсініп оқуға , ойын жеткізе білуге үйренеді, туған еліне, тарихына деген сүйіспешілігін арттыру арқылы батылдыққа, батырлыққа дағдыланады 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады
.. Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды қосымша материалдар, кестелер
36 Саяси қысым жағдайында. Қазақсандағы қоғамдық - саяси өмір, Е. Бекмаханов ісі Тақырыптың мазмұнын түсінеді, тапсырмаларды орындай отырып тақырыпты меңгереді,ойлау қабілеттерін арттыру арқылы топпен жұмыс істеуге дағдыланады 1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Қазақстанның жеңіл өнкркәсібімен танысады.оны пайдаланып тапсырмаларды орындауға дағдыланады. Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
37 "Хрущев кезеңіндегі" Республика өнеркәсібін қайта құру және одан әрі дамуы Қазақстандағы әскери- өнеркәсіптік кешен, атомдық полигонның салынуы және Семейде ядролық сынақтардың жүргізілуі Тақырыптыңмағанасынашаотырыпжақсытүсініктерқалыптасадыойынжеткізебілуге ,сөйлемдідұрысқұруға, ойлау, тарихынадегенсүйіспешілігінарттыруарқылытоппенжұмысістеугеүйренеді 1 Сұрақ-жауап болжау, «Венн диаграммасы Тақырыпты түсіне отырып тапсырмалармен жұмыс істеуде негізгі анықтамаларды біледі, түснеді және практикада пайдаланады Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
38 Қазақстанда тың және тыңайған жерлерді игеру. "Тың эпопеясы" Оқушылар тақырыптың маңыздылығын аша отырып түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырманы дұрыс құруға, ойлау, ойын тиянақтап жеткізе білуге дағдыланады
1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Топпен жұмыс істеу арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді.. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. қосымша материалдар, кестелер
39 1954 -1965 жж республикадағы қоғамдық - саяси өмір, "Хрущев жылымығы" Оқушылар тақырыпты талдай отырып мағанасымен танысады, топ арқылы ой өрістерін дамытады, тапсырмаларды орындау арқылы ойын жеткізе білуге үйренеді
1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Қажеттілікті жүзеге асырады, алған білімдерін қолдануды үйренеді, сауаттылықтары қалыптасады, көшбасшылықты көрсетеді Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
40 Қазақстанның 1965 -1985 жж әлеуметтік - экономикалық дамуы. 8 - бесжылдық қорытындылары Оқушылар тақырып туралы білгенін тиянақтай отырып, түсініп оқуға ,түсінгенін әңгімелеуге, ойын толық жеткізе білуге үйренеді,тапсырманы топпен орындауға дағдыланады
1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Топпен пікірлесе жұмыс істеу арқылы сөз байлықтары мен сөздік қорлары молаяды,сөйлеу тілдері мәдениеті артады Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
41 Қазақстан КСРО-ның түсті металл, отын- энергетика, химия өнеркәсібінің негізгі базасы ретінде Оқушылар тақырыпты топпен талдай отырып, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді,ойын тиянақтап жеткізе білуге дағдыланады, шыншылдыққа,батылдыққа дағдыланады 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыпты
туралы салыстырып, талдап үйренед, практикада пайдаланады. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. қосымша материалдар, кестелер
42 Ауыл шаруашылығындағы 1970-1980 жж дағдарысты құбылыстар, АШ көтеруге бағытталған шаралар Тақырыпты топпен мағанасы ашады, тапсырмалар арқылы ойын жеткізе білуге үйренеді, топпен тапсырмаларды дұрыс орындауға пайдаланады
1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Тақырыптытұсініп оқуға, ойын еркін айтуға дағдылану арқылы сыни тұрғыдан сабаққа деген қызығушылықтары артады. Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
43 1965- 1985 жж саяси өмір және ұлттық саясат Тақырыптың мағанасы аша отырып, тапсымаларды орындау арқылы оқушы түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді,оп арқылы тапсырмаларды қатесіз орындауға пайдаланады
1 Сұрақ-жауап болжау, Венн диаграммасы Тақырыпты түсіне отырып тапсырмалармен жұмыс істеуде негізгі анықтамаларды біледі, түснеді және практикада пайдаланады Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
44 Республика егемендігінің шектелуі, 1979 ж., Целиноградтағы оқиға Оқушылар тақырып туралы түсінеді, біледі, өз ойларын жетілдіре отырып мәлеметтерді жинақтайды, топпен біріу арқылы, ой-қиялын тиянақтай білуге дағдыланады 1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар өз пікірін, ойын ашық айта алады. Тақырыптың мазмұнын меңгеріп, негізгі идеясын түсінеді.Топпенбірігіп, жұмысорындайды. Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. қосымша материалдар, кестелер
45 Қазақстандағы "Қайта құру" КОКП ОК -нің сәуір пленумы. 1986 жылғы желтоқсан оқиғасы, қатысушыларды жазалау шаралары Оқушылар тақырып туралы толық түсінеді, ойларын жетілдіре отырып топттық жұмыспен жұмыс істеуге үйренеді 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырып туралы біледі, мәттінді талдау арқылы ойларын дамытуға пайдаланады біледі
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
46 1989 жылғы Жаңаөзен оқиғасы, Қарағанды кеншілерінің ереуілі Оқушылар тақырыпты оқыйды түсінік алады, маңыздылығын біледі, топпен талдау арқылы ой өрсітері дамыйды 1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Тақырыпты талдауға үйрене отырып тақырыптарды мағанасын, негізгі мүмкіндіктерін меңгереді , топпен жұмыс істеуге пайдаланады.
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
47 1946 - 1991 жж әлеуметтік - демографиялық үдерістер, халық санақтары Оқушылар 1989 жылығы Жаңаөзен оқиғасы мен Қарағанда кеншілері ереуілінің себептері мен сипаты жайлы түсініп оқып, жүйелеп айтуға үйретнеді, есте сақтау, мәдениетті жүйелі сөйлей білуге , өз ойын тұжырымдап, салыстыра отырып топпен жұмыс істеуге пайдаланады 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Патриоттық,адамгершілік, танымдық тәрбие арқылы еліміздің кең байтақ дала Қазақстаннда өмір сүріп жатқандары жайлы түсініктер алуға мүмкіндік беру.. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. қосымша материалдар, кестелер
48 Қазақстандағы экологиялық мәселелер, апат аймақтары Оқушылар тақырыпты тарихи деректермен байланыстырып сөйлеуге, жазбаша тілін қалыптастырады, тәжірибенің мазмұнын, негізгі кезеңдерін қалдырмай жазуға үйренеді; логикалық ойлау қабілетін, есте сақтау, зейінін жетілдіру 1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Тақырыптың идеясын орындау арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді. Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
49 Қазақстандағы қоғамдық - саяси қозғалыстар. "Невада- Семей", "Азат" Оқушылар тақырып туралы толық түсінеді, ойларын жетілдіре отырып топттық жұмыспен жұмыс істеуге үйренеді 1 Сұрақ-жауап болжау, Венн диаграммасы Тақырыпты түсіне отырып тапсырмалармен жұмыс істеуде негізгі анықтамаларды біледі, түснеді және практикада пайдаланады Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
50 1946 - 1980 жылдардағы Қазақстандағы мәдениеттің дамуы: білім саласындағы өзгерістер (тест) Тақырыпты түсініп оқып ,Қазақстанның мәдениетін ұға білуге  мүмкіндік жасау,тақырыпты өмірмен, байланыстыра отырып шығармашылық қиялының дамуына мүмкіндік беру 1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Тақырыптың идеясын орындау арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. қосымша материалдар, кестелер
51 Әдебиет және өнер саласы Оқушылар әдебиет туралы тақырыптың идеясын ашу туралы түсінік алады, сабақтың тақырыбын ашу, талдау жұмыстарын жүргізу, мазмұнын игеру, біліктілігін арттыра түсуге үйренеді, ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін жетілдіреді 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқушылар тақырыппен жұмыс істеу тәсілдерін еркін пайдаланады, түснеді және тапсырмаларды қатесіз орындайды Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
52 Қорытындылау Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту 1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар өткен тақырыптың мағанасын біледі, түсінеді , өз ойларын дәлелдеуге, топпен жұмыс істеуде пайдаланады
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
ІҮ –тоқсан 16 сағат
ҮІ Тәуелсіз Қазақстан мемлекеттілігінің қалыптасуы және нығаюы (16 сағат)
53 Қазақстанның тәуелсіздігін жариялау,ҚР-ның тәуелсіздік туралы Заңы Оқушылартақырып жайлы , сабақтың тақырыбын ашады, мазмұнын игеруге талпынады, ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдысын қалыптастыа отырып, зер салуға үйренеді 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырып ұғымын біледі, түснеді және өлеңді түсінуге пайдаланады.. Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау қосымша материалдар, кестелер
54 Қазақстанда көппартиялық жүйенің қалыптасуы, қоғамдық қозғалыстар Оқушылар тақырып жайлы біледі, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, алған білімін тиянақтау; арқылы тәжірбиені дұрыс құруға дағдыланады
1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, білімдерін практикада қолдана алады. Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау қосымша материалдар, кестелер
55 ҚР - ның ұзақ мерзімдік даму бағдарламалары. "Қазақстан - 2030", "Қазақстан - 2050" стратегиялары Тақырып мазмұнын түсіну, идеялық ұстанымындағы автордың ойына өзінше ой қосу арқылы пікір айтуға машықтанады 1 Сұрақ-жауап болжау, Венн диаграммасы Тапқырыптың негізгі маңызын шығармашылық тапсырмалар арқылы байланыстырып түсінуге сөйлеуге , ойын тиянақты жеткізуге дамиды. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
56 Қазақстандағы әлеуметтік - экономикалық модернизацияның негізгі кезеңдері Оқушылар тақырыпты оқиды түсінік алады, маңыздылығын біледі, топпен талдау арқылы ой өрсітері дамыйды 1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар Топпен жұмыс істеу арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
57 ХХІ ғасырдағы ҚР- ның экономикалық дамуы Тақырыптың мазмұнымен танысады ,тарихи дерктерді салыстыра отырып мағлұматар алады, өз бетінше топпен жұмыс істеу қабілеттерін арттырады 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы, сөйлемді дұрыс құруға пайдаланады
Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау қосымша материалдар, кестелер
58 ҚР- ның әлеуметтік саясаты. Зейнетақы саласын реформалау Оқушылар атақырыптың маңыздылығы жайлы біледі, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, алған білімін тиянақтайды, тәжірибені дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады 1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Тақырыптың мазмұнын түсініп, сауатты оқиды.Өз ойын ашық, еркін жеткізе білуге үйренеді. Сыныптатоптықжұмысарқылыынтымақтастыққарымқатынасорнатады.
. Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
59 Қазақстанның әлемдік қауымдастыққа енуі. Қазақстан Республикасын халықаралық аренада тану Тақырып жайлы түсініп оқуға талпынады, салыстыра білуге үйренеді,ойын толық жеткізе білуге дағдыланады ; туған жерге, тілге деген сүйіспеншілігін арттырады 1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыпты түсіне отырып тапсырмалармен жұмыс істеуде негізгі анықтамаларды біледі, түснеді және практикада пайдаланады Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
60 Қазақстанның көрші елдермен байланысы көп векторлылық саясаттың мақсаты Оқушылар білімділік,тапқырлық жайында айта келе, қазақстанның әлемдік қолғамдастыққа енуін түсініп оқуға үйренеді; тілін , сөйлеу мәдениетін, ой өрісін дамытады 1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Оқушылар тақырыпты біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. қосымша материалдар, кестелер
61 Қазақстанның халықаралық ұйымдарға мүше болуы Тақырыптың мағанасын түсініп оқуға , ойын жеткізе білуге үйренеді, топпен тарихи деректерді салыстыра отырып тапсырмаларды орындауға дағдыланады 1 Сұрақ-жауап болжау, Венн диаграммасы Тақырыпты түсіне отырып тапсырмалармен жұмыс істеуде практикалық жұмысты меңгереді Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. қосымша материалдар, кестелер
62 ҚР-ның аймақтық аймақтық халықаралық ұйымдармен байланысы Оқушылар тақырыпты топпен талдай отырып, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді,ойын тиянақтап жеткізе білуге дағдыланады 1 Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Жаңаша тәсілдер арқылы пәнге қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
63 ҚР-ның білім жүйесін реформалау және ғылымды дамыту Тақырыпты топпен мағанасы ашады, тапсырмалар арқылы ойын жеткізе білуге үйренеді, топпен тапсырмаларды дұрыс орындауға пайдаланады
1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыптарды меңгереді, ой өрісін жетілдіредіі. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
64 ХХ ғасыр соңы - ХХІ ғасыр басындағы Қазақстан мәдениеті Тақырыпты түсініп оқу арқылы толық мағлұматтар алады,мәліметтерді жинақтай отырып, тапсырмаларды дұрыс орындауға үйренеді 1 Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар тақырыптың мағанасын біледі, түсінеді , өз ойларын дәлелдеуге, топпен жұмыс істеуде пайдаланады
Сабақ барысында формативті бағалау,
критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау қосымша материалдар, кестелер
65 "Мәдени мұра" мемлекеттік бағдарламасы, қазіргі ақпараттық мәдениет Тақырыпты оқу кезіндегі балалардың сезімдерін қоса талдауға мүмкіндік беру.Сөздік қорлары молаяды.
1 Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Тақырыптың негізгі мазмұнын түсіну арқылы ойларын еркін жеткізе алады, ауыз екі сөйлеуге жаттығады, сөйлеу мәдениетерін жетілдіреді, топпен жұмыс істеуге үйренеді
.. Көршінді бағала,
«екі жұлдыз бір тілек»
Жұлдызшамен бағалау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
66 Н.Ә.Назарбаев - ҚР -ның бірінші Президенті
Мәңгілік Ел, Зайырлы Мемлекет және Жоғары Руханият.
Оқушылар тәуелсіздік, бостандық жайлы айта келе, еліміздің алғашқы президенті Назарбаев туралы малғұматтар ала отырып түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, топпен бірге тапсырмаларды орындауға пайдаланады 1 Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Жаңа білім арқылы ой өрістері дамыйды,жаңа пікір   Тіл байлығы дамып, ойын еркін жеткізе алады Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Кесте, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
67 Астана- ҚР- ның жаңа Елордасы Қазіргі елорда Астана қаласы жайында, оның тарихы, Алматыдан астананы Ақмолаға көшірудің алғышарты жайында оқушыларға жалпылама мағлұмат беру, елорда жайында білімдерін кеңейтуге жағдай жасау 1 Сұрақ-жауап болжау, Венн диаграммасы Оқушылар өз ойларын жүйелеп жеткізеді.
Жаңаша тәсілдер арқылы пәнге қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. қосымша материалдар, кестелер
68 Қорытынды қайталау Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту 1 Түстер арқылы бөлу. пікірсайыс,артықшылықтар мен кемшіліктер Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, білімдерін практикада қолдана алады. Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. қосымша материалдар, кестелер

Приложенные файлы

  • docx 8122171
    Размер файла: 54 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий