Перший урок Чим може пишатися українець (2 клас)


Любомльський НВК « ЗОШ І –ІІІ ст.. – районна гімназія» імені Наталії Ужвій
Перший урок
« Чим може пишатися Українець?»
Класний керівник
2 –Б класу
Зінчук Н.Є.
2015
Мета: Розширювати знання дітей про державну символіку , природні багатства, народ , історію, мову , традиції України. Формувати в школярів життєві, соціальні, громадянські компетентності. Виховувати почуття патріотизму, соціальної справедливості, гордості за свою Батьківщину та рідний народ.
Обладнання: карта України, вишиті рушники, ілюстрації, фотографії видатних українців,державні і народні символи, кросворд, мультфільми про Україну « Це – нашу і це - твоє».
Хід заняття
1. Організаційна частина
Привітання
Добрий день, мої милі діти,
ви підросли і змужніли у нас.
Будемо вчитись, дружити,
радіти й називатись 2-Б клас. Я сьогодні всіх щиро вітаю в нашій школі, у дружній сім’ї, і міцного здоров’я бажаю й щастя-радості, любі мої. 
2. Мотивація навчальної діяльності учнів
- Послухайте , діти, вірш і скажіть, куди повертався журавлик?
ЖУРАВЛИКЗ далекого краю,З далеких світівЖуравлик на крилахДодому летів,Минав океани,Ліси і моря,Вдивлявсь крізь тумани:- Чия це земля,Чиї це долини,Чиї це луги,Чию це калинуГойдають вітри!Впізнав батьківщину:- Моя це земля,Моє тут гніздечкоІ мова моя.Л. Пилип’юк По чому пташка впізнала батьківщину?
3.Оголошення теми та мети уроку
- Сьогодні , діти, ми поговоримо про нашу рідну Батьківщину, про те , чим вона славиться, про те , чим ми можемо пишатися.
4. Робота над темою уроку
1) Вивчення вірша А.Костецького ,, Батьківщина’’-То що ж таке Батьківщина?
- Як зветься наш рідний край?
-А як можна назвати всіх нас? (українці)
2) Створення асоціативного куща ,, Чим може пишатися українець?’’
( країною, історією, мовою, народом, родинами, символами, традиціями, піснями, танцями, природою, містами, селами, винаходами)
3) Фізкультхвилинка « Україно – ми твоя надія!»
4) Історія України
Україна – це Батьківщина для всіх людей, які живуть на її території. Наша країна велика і дуже прекрасна. Україна – самостійна, незалежна держава. За площею вона найбільша серед країн Європи. Протяжність усього кордону України – 7643 км. А із заходу на схід територія простягається на1316км. Станом на 1 квітня 2015 р. населення України склало 42 млн 873 тис. 583 людини.
- Історія України давня . Вона сягає у тисячолітню глибину. Перша держава на території України з’явилася 7 тисяч років назад. Українські землі були заселені мирними хліборобами , закоханими у свою землю, мужніми та непереможними. Трипільська цивілізація, яка виникла на території України, була найдавнішою з усіх відомих. А чого варті князі Київської Русі, які керували однією з могутніх держав Європи . Всі ви чули про Запорізьку Січ , яку заснували козаки. Ці сміливі і волелюбні люди стали гордістю України та її захисниками ,оборонцями всього народу. Наша країна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницькі війни, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів. І від нас залежить якої вона буде: єдиною, могутньою, заможною чи слабою, розрізненою, бідною.
5) Видатні українці
-А яких видатних українців ви знаєте?
(Тарас Шевченко, Леся Українка, Ліна Костенко, Василь Сухомлинський, Іван Франко)
6) Символи України
-Кожна держава має свої символи.
-Якими символами пишається Україна?
- Народним символом українців є батьківська хата і святий хліб, вишитий рушник і материнська пісня, верба і калина, і хрещатий барвінок, і віночок, і дивовижна писанка, і вірний своєму краю лелека. Всі вони — наші давні і добрі обереги.
Загадки від БарвінкаЯк прийде весна в садочок —до лиця білий віночок,ну а восени цій краліприглянулися коралі. (Калина)
Проливала дрібні сльозимолода дівиця.Полоскала довгі косиу чистій водиці. (Верба)
У погожу літню днинувін на варті біля тину,круглолицій та пригожий,і до сонця дуже схожий. (Соняшник)
Національна символіка України – герб (тризуб), прапор (синьо-жовтого кольору), гімн «Ще не вмерла в Україні», вони в історичній пам’яті народу символізують державну, політичну, економічну і національну незалежність України.
Прапор – це символ державності та національної незалежності.  Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символ достатку українського народу.
Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба. Це колір води, без якої не дозрів би хліб. І ще – це колір миру.
  Золотий тризуб на блакитному тлі – символ влади. Герб – це частина корони, яку носив київський  Князь. А чому саме тризуб вважають гербом? Мабуть, тому, що число три завжди вважалося числом казковим, чарівним. А ще у тризубі відображено триєдність життя – це Батько, Мати, Дитина, які символізують Силу, Мудрість, Любов.
Національний гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Коли грає  Гімн, всі люди встають і слухають його уважно, стоячи    Слухання Гімну.
8) « Це – наше і це - твоє»( перегляд відео)
Колективна робота «Чим я пишаюся?»
Дорогі діти! То чим може пишатись українець?
У вас на партах лежать кетяги калини. Напишіть на них, чим ви пишаєтесь у рідному краї.( Діти прикріплюють кетяги на приготовлений кущ калини.)
5. Підсумок уроку
Кросворд «Україна»
Ми зібралися у класі на…(урок)
Обласний центр - …( Луцьк)
Люди, що живуть на території України - …( українці )
Кущ –символ рідного краю.(калина)
Вночі в садах тьохкають …(солов’ї)
Символ свята Воскресіння Господнього.(писанка)
Дерево – символ рідного краю.(Верба)

Приложенные файлы

  • docx 497127
    Размер файла: 20 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий