ОМ


ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО
35 годин (1 година на тиждень)
№ Тема уроку Примітки Дата
Художній образ у графіці, живописі та скульптурі (8 годин) 1.
Вступ. Техніка безпеки на уроках образотворчого мистецтва. Поняття про художній образ в мистецтві. Способи створення художнього образу в різних видах образотворчого мистецтва. «Спогади про літо» 2.
Створення художнього образу за допомогою графічних засобів виразності: ліній, штрихів, крапок, плям. «Могутні сосни» 3.
Значення вибору графічної техніки для створення виразного художнього образу. «Природні стихії» 4.
Поглиблення знань про колір як засіб виразності живопису. Створення засобами кольору певного за характером образу. «Кольорові пори року. Мелодія осені» 5.
Значення вибору живописної техніки для створення виразного художнього образу. «Синій туман» 6. Форма, колір, декор у створенні певних за характером образів. «Екзотичний птах» 7.
Поглиблення знань про скульптуру, її види. Особливості створення художнього образу в об’ємі. «Мешканці казкового лісу» 8.
Незвичайні матеріали художника-скульптора. Створення казкового образу з природних матеріалів. «Веселий лісовик» Художній образ у декоративно-прикладному мистецтві, архітектурі та дизайні (6 годин)
9.
Відмінність декоративної манери зображення від реалістичної. Особливості декоративного образу. «Світ декоративної іграшки» 10.
Ознайомлення з українським народним мистецтвом петриківського розпису. Композиційне та колірне рішення творів петриківських майстрів. «Казкова квітка Петриківки» 11.
Народне мистецтво витинанки. Витинанки прості і складені. Значення осі симетрії при створенні витинанки. «Вазонова композиція» 12.
Архітектура як будівельне мистецтво. Образ будівлі, її призначення. Створення на основі асоціацій образу казкового будинку. «Будинок для казкового персонажа» 13. Дизайн та художнє конструювання. Створення художнього образу в техніках паперопластики, орігамі. «У селянській хаті» 14. Дизайн та художнє конструювання. Створення художнього образу в техніках паперопластики, орігамі. «Чарівний ліхтарик» 15.
Ознайомлення зі шрифтом. Уведення слів та чисел у декоративно-орнаментальну композицію. «Святкова листівка». Узагальнення (1 год)
16. Узагальнення та систематизація знань учнів. Образи природи, тварин, людей у мистецтві
17. Зображення явищ природи, глибини простору в пейзажі. Засоби створення художнього образу у пейзажі. Свідомий вибір формату, положення аркуша, межі зламу простору (вище, нижче на аркуші). «Невідома планета» 18 Пропедевтичні відомості про ілюзорне зближення паралельних горизонтальних ліній, що йдуть у глибину (річка, доріжка тощо). Передавання плановості відкритого простору за допомогою кольору та тону. «Караван у пустелі» 19 Актуалізація знань про колір як засіб вираження настрою у пейзажі. Усвідомлення залежності колірної гами від кольору неба. «Захід сонця на морі» 20 Казкові звірі та істоти у творах образотворчого мистецтва. Трансформація форми як засіб створення фантастичного образу. «Фантастична істота» 21 Фантастичні та реалістичні образи в мистецтві. Ознайомлення з графічною технікою штампування. Виготовлення кліше (картон, гумка, морква, картопля). «Мій чотирилапий друг» 22 Виражальні засоби під час створення образів фантастичних істот за мотивами творів народних художників. «Чудо-Юдо» 23 Образи тварин у творах художників-анімалістів. Поняття “пропорції”, “динаміка”, “статика”. Зображення фігури тварини (на площині чи в об’ємі) у статичному або динамічному станах. «Пташка щастя» 24 Портрет як художній образ. Засоби створення виразного портрету казкового образу. «Портрет козака Котигорошка» 25 Зображення людини у статичному та динамічному станах. «Веселі старти» Образ рідного краю у мистецтві 26 Ознайомлення з художніми традиціями рідного краю. «Український рушничок» 27 Особливості природного середовища рідного міста (села). Розвиток спостережливості, зорової пам’яті, вміння сприймати красу природи рідного краю та відтворювати її на площині. «Мій рідний край» 28 Особливості архітектури рідного міста (села). Важливість збереження пам’яток архітектури. Значення вибору формату для створення виразної врівноваженої композиції. «Пам’ятки архітектури» 29 Зв’язок архітектури з природним середовищем. Уявлення про ландшафтну архітектуру. Вибір колірної гами, художньої техніки та манери зображення, визначення композиційного центру під час створення пейзажу. «Садки цвітуть» 30 Розширення уявлень про роботу художника-дизайнера. Ознайомлення з поняттям малих архітектурних форм (ліхтарі, альтанки, фонтани, лави тощо). «Чарівні ліхтарі» 31 Розширення уявлень про роботу художника-дизайнера. Ознайомлення з поняттям малих архітектурних форм (ліхтарі, альтанки, фонтани, лави тощо). «Декоративна шпаківня» 32 Різноманітність форм металевих виробів. Поняття про ковальське та ливарське мистецтво. Розвиток навичок створювати ажурні витинанки. «Металеве мереживо міста» 33 Поняття про оформлення вітрин як один з різновидів прикладного мистецтва. Прийоми групування предметів різних за розміром та кольором. «Вітрини магазинів» 34 Створення святкового настрою за допомогою кольору та декору у багатоплановій тематичній композиції. «Україна – моя Батьківщина» Узагальнення
35 Узагальнення та систематизація знань учнів.

Приложенные файлы

  • docx 692012
    Размер файла: 20 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий