Як правильно обрати професію


Як правильно обрати професію?
 У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням., щоб водночас і подобалась, і добре оплачувалась, і користувалася попитом. Адже  у світі на даний час існує багато різноманітних професій. Як зорієнтуватися в цьому безмежному морі професій, вибрати серед них ту, яка допомогла б успішно розпочати самостійну трудову діяльність, а значить і життєвий шлях.
Професію слід вибирати свідомо, обдумано, враховуючи свої інтереси, нахили, здібності, внутрішні переконання, стан здоров’я, потреби суспільства в кадрах. Правильно зроблений вибір професії приносить людині задоволення працею, забезпечує швидке професійне зростання, робить працю радісною і творчою. 
А ви вже вирішилися ким бажаєте бути у майбутньому?
Декілька порад тим, хто обирає професію         З метою свідомого, обдуманого вибору професії:
1.Вивчи самого себе як можна глибше  (розберися в своїх інтересах, нахилах, здібностях, особливостях характеру і фізичних можливостях). Прислухайся до себе.
2.Уважно вивчи класифікацію професій ( за предметом і метою праці), щоб звузити поле пошуку для себе професії.

4.Поговори з представниками професій , які тобі до вподобі, та виясни, в чому  зміст їхньої роботи, чим вона їм подобається. Відвідай робочі місця цих спеціалістів, познайомся з характером і умовами  їх праці, дізнайся, де вони навчилися своїй справі. Подумай, де, як і коли випробувати свої сили за цими професіями на практиці .
6.Перед тим, як прийняти остаточне рішення, не забудь порадитись також з батьками, рідними та з добре знаючими тебе дорослими і друзями.
Зробивши остаточний вибір, розроби план досягнення поставленої мети, підготуй себе до зустрічі з майбутньою професією. Вибери для здобуття даної професії навчальний заклад. Не відступай перед труднощами, будь наполегливий у досягненні поставленої мети.
Існую така схема оптимального вибору професії «Хочу, можу ,треба»:
1 – фактор «Хочу» - інтереси, нахили, плани, прагнення, професійні наміри.
2 – фактор «Можу» - стан здоров’я, рівень знань, наявність вмінь, навичок та здібностей.
3 – фактор «Треба»  - визначається проблемами суспільства в кадрах, ситуацією на ринку праці, можливістю знайти роботу з обраної спеціальності.
Лише площина перетину всіх трьох сфер дасть нам зону оптимального вибору професії.
Психологи визначили такі типові помилки при виборі професії:
1.Помилкове уявлення про зміст деяких професій.
2.Захоплення зовнішньою характеристикою професії.
3.Вибір професії під впливом товаришів, друзів.
4.Не зовсім правильне уявлення про творчі можливості професії .5.Ототожнення улюбленого навчального предмету з професією.
6.Недостатнє знання професії.
7.Вибір професії під впливом випадкових обставин.
8.Невміння правильно оцінити свої нахили, здібності, можливості.
9.Поділ професій на престижні і непрестижні.
Отже, обери свій шлях, обери свою професію, знайди себе – ї ти не пошкодуєш, адже це так важливо отримувати від життя насолоду.Приложенные файлы

  • docx 6281487
    Размер файла: 19 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий